Tablica korkowa to tani i efektywny sposób na gromadzenie notatek oraz prezentowanie rysunków, zdjęć czy różnego rodzaju komunikatów. Swoje miejsce znajdzie zarówno w dziecięcym pokoju, kuchni, przedpokoju, a poza środowiskiem domowym oczywiście w przestrzeni biurowej, warsztatowej czy pomieszczeniach socjalnych. Przy użyciu pinezek szybko można przyczepić i odczepić dowolny arkusz (oczywiście, jeżeli pozwolą na to jego wymiary, waga i grubość).
Tablica z miękkiego korka, osadzona w drewnianej ramie z podkładem na bazie płyty drewnopochodnej, to także niezwykle ekologiczny element wyposażenia. Oczywiście to nie jedyny wariant, bo dostępne są także tablice z ramą aluminiową lub wykonaną z tworzyw sztucznych. Ramy występują w zróżnicowanych kolorach, co pozwoli na dopasowanie tablicy do wystroju i charakteru wnętrza, w którym zostanie zawieszona.
To samo tyczy się także powierzchni. Tablice mogą być podzielone na dwie części (np. korkową i suchościeralną, lub korkową i kredową) a sam kształt nie musi być prostokątny. Modne są tablice w kształcie komiksowego dymku, heksagonu (sześcioboku), serca, kotka czy drzewka. Sam korek może posiadać także osobny nadruk, na przykład mapę świata.
Wymiary klasycznych tablic prostokątnych zaczynają się już od niewielkich 30 x 30 cm, poprzez 40 x 30 cm, 60 x 40 cm, 60 x 45 cm, 80 x 60 cm, 90 x 60 cm po 100 x 60 a nawet 120 x 80 cm. Wśród producentów, jakich znaleźć mogą Państwo na stronach sklepu biurowego Atakto.pl, wymienić można MemoBe (dawniej funkcjonujące pod marką MemoBoards), Galerię Papieru, 2x3 oraz Nobo.
Tablica korkowa może zatem stanowić funkcje czysto praktyczne, jak również dekoracyjne. Pozwoli na ułatwienie organizacji pracy, na gromadzenie eklektycznej kolekcji wycinków, czy też spójnego tematycznie zbioru notatek. Dzięki swojej naturalnej, ciepłej barwie wprowadzi do każdego wnętrza odrobinę przyjemnej "miękkości". Dodatkowo, w wersji wykonanej z materiałów drewnianych i drewnopochodnych, jest pro-ekologiczna i łatwa w utylizacji. To dodatkowa zaleta, obok której nie sposób przejść obojętnie.