Markery Sharpie
Markery Sharpie to wiele linii markerów permanentnych, dedykowanych do różnych zastosowań. Podstawowy parametr, jakim poszczególnie kolekcje markerów są zróżnicowane, to szerokość i kształt końcówki. Największą popularnością cieszą się serie markerów Fine (o końcówce 1.0 mm) oraz Ultra Fine (o końcówce 0.5 mm). Końcówki tych markerów są spiczaste i pozwalają na bardzo precyzyjne rysowanie oraz kolorowanie. Stąd markery Sharpie Fine i Ultra Fine są chętnie wybierane przez artystów. Precyzja kreślenia w połączeniu z wyjątkowym, bardzo trwałym tuszem, dużym wyborem kolorów oraz ich doskonałym nasyceniem, sprawiają, że markery Sharpie z tych serii świetnie sprawdzają się w rysowaniu detali, kolorowaniu małych i większych powierzchni, a także ozdabianiu różnych przedmiotów. Mogą to być produkty ceramiczne (misy, talerze, kubki, donice) a także tekstylne (poszewki poduszek, t-shirty, tenisówki itp.). Doskonałym uzupełnieniem dla markerów Sharpie Fine oraz Ultra Fine są markery Sharpie Chisel, czyli markery permanentne ze ściętą końcówką, a także markery Sharpie Magnum o końcówkach szerokich na 6 lub nawet 14 mm. Niezależnie od kształtu oraz szerokości końcówki, markery Sharpie można użyć do pisania i rysowania nie tylko po papierze, ale także kartonie, różnego rodzaju tworzywach sztucznych / plastikach, ceramice nieszkliwionej (doniczki) oraz szkliwionej (kubki, talerzyki, miseczki), szkle (w tym szklankach oraz naczyniach i ozdobach szklanych), metalach (stali, miedzi, aluminium) drewnie (oraz płytach drewnopochodnych, jak np. MDF), cegłach, kamieniu oraz tkaninach (a zatem obuwiu tekstylnym, koszulkach, spodniach, poduszkach, zasłonach).
Tusz markerów Sharpie po wyschnięciu jest niezmywalny wodą. Jego trwałość idzie w parze z długotrwałym zachowaniem intensywności koloru. Przy okazji tusz użyty w markerach Sharpie jest nietoksyczny oraz bezkwasowy. Jest także pozbawiony dodatków chemicznych takich jak ksylen i toluen. Należy jednak pamiętać, że markerów Sharpie nie należy używać do pisania po skórze czy też powierzchniach i naczyniach mających kontakt z żywnością. Pomijając to ograniczenie, warto korzystać z markerów Sharpie zarówno podczas tworzenia różnego rodzaju projektów artystycznych i ilustracji, ale także w szkole, albowiem stanowią one świetne zastępstwo dla klasycznych mazaków. Są precyzyjne i kreślą przy użyciu wyraizstych, czystych kolorów. Można to wykorzystać także poza zajęciami plastycznymi (np. przy rysowaniu figur geometrycznych na lekcji matematyki). Markey Sharpie przydadzą się także w biurze, zarówno do opisywania różnych przedmiotów, ale także jako kolorowe pisaki używane do przetwarzania i opisu różnego rodzaju dokumentacji czy rysunków. Projektanci, graficzy oraz pracownicy działów marketingu będą mogli przy ich użyciu łatwiej wyrazić różnego rodzaju pomysły, a także przygotować projekty, rysunki lub ilustracje. Profesjonalne zastosowanie markerów Sharpie nie ogranicza się jedynie do biura. Markery te to znakomity sposób na nanoszenie oznaczeń o opisów także w środowisku warsztatowym oraz produkcyjnym. Zasobniki z częściami zamiennymi, elementami konstrukcyjnymi lub materiałami produkcyjnymi mogą w szybki, estetyczny i trwały sposób zostać opisane przy użyciu markerów Sharpie.
Markery Sharpie są używane także jako sposób na stworzenie wyjątkowych elementów odzieży. Przy ich użyciu w prosty sposób można ozdobić buty (tenisówki, trampki lub obuwie wykonane ze skóry). Proste, białe tenisówki w mgnieniu oka mogą przeistoczyć się w wyjątkową, niepowtarzalną i wyróżniającą się część ubiooru. Podobnie tekstylne torby na zakupy (często pozbawione większych ozdób i utrzymane w białej lub beżowej kolorystyce) mogą stać się barwnym, przyciągającym wzrok dodatkiem, który nada naszej stylizacji dodatkowego sznytu. W taki sam sposób ozdobić można także koszule, t-shirty, bluzy, jeansy oraz spodnie dresowe. Markery Sharpie pozwolą Ci również na ozdobienie poduszek oraz innych elementów wyposażenia wnętrz wykonanych z tkanin.