Biuro, to miejsce w którym spędzamy długie godziny. Warto zatem utrzymywać je w czystości. Pachnące i schludne miejsce pracy wpłynie bardzo pozytywnie na Twoje samopoczucie.
Twoje biuro powinno być wyposażone w kilka niezbędnych akcesoriów, które pomogą Ci utrzymać taki stan. Niezależnie od tego, czy korzystasz z usług firm sprzątających czy nie. Poniższy przegląd pozwoli Ci ocenić, czy wszystkie potrzebne pomoce masz już pod ręką.
Przede wszystkim, koniecznością jest posiadanie na stanie co najmniej kilku rolek papierowych ręczników. Pomogą one w sytuacjach awaryjnych (rozlana kawa), jak również w pielęgnacji różnych powierzchni.
Ręczniki na rolkach posiadają różny nawój. Małe, typowo podręczne rolki warto trzymać w biurku. Rolki większe (jumbo) najczęściej swoje miejsce znajdą na stojaku w kuchni. Alternatywą są reczniki w składce, które z kolei są powszechnie użytkowane w toaletach.
Kolejny esencjonalny element to worki na śmieci. Oczywiście pozwolą one na sprawne pozbywanie się odpadków z koszy na śmieci, ale pomogą także w opróżnianiu niszczarki.
Przy sprzątaniu nie obędzie się bez użycia ściereczek. Ściereczki z mikrofibry sprawdzą się przy pielęgnacji delikatniejszych powierzchni i szkła, a ścierki uniwersalne przy wszystkich pozostałych zastosowaniach.
Osoby z delikatniejszą skórą dłoni na pewno docenią ochronne właściwości rękawic.
Powierzchnie drewniane i laminowane czyścimy przede wszystkim miękką, wilgotną ścierką. Po osuszeniu warto użyć dedykowanego sprayu do mebli, który nie tylko doda połysku oczyszczonej powierzchni, ale posiada także właściwości antystatyczne. Zmniejszy to w pewnym stopniu ilość kurzu, jaka będzie osadzać się na Twoich meblach.
Do czyszczenia ekranów komputerowych i obudów urządzeń elektronicznych (komputery, drukarki i kopiarki, telefony, niszczarki) warto używać dedykowanych preparatów. Unikniesz w ten sposób przebarwień na tworzywach sztucznych oraz zminimalizujesz możliwość uszkodzenia na skutek niepożądanego oddziaływania chemicznego.
W kuchni na pewno nie może zabraknąć wydajnego płynu do mycia naczyń, a co za tym idzie, także wygodnych w użyciu zmywaków.
Do usuwania szczególnie opornych zabrudzeń wykorzystać można proszki do czyszczenia, a kamień (np. w czajniku) łatwo usuniemy dedykowanym do tego preparatem.
Podstawowe wyposażenie, to papier toaletowy. W zależności od przepustowości i rozmiarów toalety, wykorzystywać możesz standardowe, małe rolki, lub większe o średnicy np. 18 cm. Te drugie wymagają oczywiście odpowiedniego podajnika.
Aby odświeżyć muszlę toaletową wykorzystywać możesz zarówno kostki WC, jak również specjalne płyny do WC. Świeży zapach zapewnią odpowiednie spraye. Tutaj warto wybrać markowe produkty, których zapach jest nie tylko ładniejszy, ale także utrzymuje się zdecydowanie dłużej.
W toalecie, zamiast tradycyjnej kostki, warto wykorzystać mydło w płynie. Pozwala ono na higieniczne dozowanie i jest prostsze w użyciu.
Mydło można aplikować na dwa sposoby. Najbardziej popularnym jest używanie pojemnika z pompką. Alternatywą dla małego dozownika są większe, montowane na ścianie dozowniki, pozwalające na uzupełnianie nawet do 1000ml mydła.
Najczęściej wystarczy jedynie regularne mycie podłóg. Jednak od czasu do czasu, na skutek nieprzewidzianych okoliczności, podłogę należy umyć poza przyjętym harmonogramem. Wtedy warto mieć pod ręką nie tylko płyn do mycia podłóg, ale także czystego mopa.
Niezależnie od powierzchni i rodzaju zabrudzenia, często mamy do czynienia z tłustymi plamami. Co prawda część wymienionych powyżej specyfików poradzi sobie z tego typu problemem, jednak warto mieć pod ręką dedykowany odtłuszczacz, taki jak Meglio: