Utrzymanie porządku nigdy nie jest łatwym zadaniem. Szczególnie w biurze, gdzie poza wszelkiego rodzaju dokumentacją, mamy do czynienia z całą menażerią najróżniejszych przedmiotów. W poniższym artykule podpowiadamy jak to sobie ułatwić.

Pudła archiwizacyjne

Pudła archiwizacyjne to najtańszy (i jednocześnie ekologiczny) sposób na organizowanie drobnych przedmiotów w biurze. Występujące w zróżnicowanych rozmiarach, kartonowe pudła, znakomicie sprawdzą się nie tylko w gromadzeniu archiwalnych dokumentów. Stanowią także sprawdzony sposób na gromadzenie czasopism oraz przedmiotów, które nie są zbyt często używane, a których nie chcemy się pozbywać.

 

 

Pojemniki i organizery

Interesujące rozwiązanie zaprezentowała marka Leitz. Seria organizerów MyBox to cały system, składający się z pojemników o różnej wielkości oraz organizerów (półek), które można dodać do każdego z nich. Pojemniki występują w wersji z pokrywką i bez – w zależności od potrzeb.

Leitz MyBox to świetny sposób na porządkowanie mniejszych przedmiotów, które jednak powinny być zawsze pod ręką. Małe organizery znakomicie sprawdzą się jako podręczny pojemnik np. na kable USB.

 

Jeżeli zależy nam na dużej pojemności, to warto zwrócić uwagę na plastikowe, przeźroczyste pojemniki polskiej firmy Plast Team. Wszystkie są wyposażone w pokrywki, a największy z nich ma pojemność aż 52 litrów!

 

Sejfy i kasetki

Tam gdzie biznes – tam pieniądze. Często w postaci gotówki. Przechowywanie jej luzem, w szufladzie biurka nie jest ani wygodne, ani bezpieczne. Kasetki na gotówkę pozwalają na schludny podział bilonu i banknotów, przy okazji ułatwiając dobieranie odpowiedniej kwoty. Dzięki solidnej, metalowej obudowie i zamykaniu na kluczyk będziemy mieć pewność, że niepowołane osoby nie będą miały dostępu do zawartości kasetki.

Kasetki metalowe są także dobrym rozwiązaniem, jeżeli chodzi o przechowywanie ważnych danych, np. kopii zapasowych na dyskach USB.

 

Osobną kategorię stanowią sejfy. Nie tylko duże i ciężkie sejfy stacjonarne, ale także sejfy przenośne – dużo trudniejsze do otwarcia niż typowa kasetka.

 

 

Szafki na klucze

Jeżeli chodzi o uporządkowanie kluczy rozwiązanie jest jedno – dedykowana szafka na klucze. W zależności od potrzeb szafki takie mają od 12 do nawet 100 miejsc do zawieszenia kluczy. Szafki najczęściej są wyposażone także w komplet zawieszek, pozwalających na opisanie pojedynczych kluczy lub całych pęków.

 

 

Gdyby zaszła taka potrzeba, zawieszki można dokupić osobno. Poza standardowymi, tradycyjnymi zawieszkami warto zwrócić uwagę także na zawieszki marki Durable – specjalnie zaprojektowane do szafek tego producenta. Wyróżniają je wyjątkowa solidność, esetetyczny design oraz możliwość dostępu do etykiety opisowej bez konieczności ściągania klucza z listwy.

 

 

Wieszaki

Stojące wieszaki sprawdzają się tam, gdzie dostępna przestrzeń jest niewielka i nie ma możliwości zamocowania listwy z wieszakami na ścianie. Stosunkowo niewielka średnica umożliwia postawienie takiego wieszaka w dogodnym miejscu, a duża ilość haków pozwala na powieszenie wielu okryć wierzchnich. Wieszaki tego typu są wyposażone także w wygodny stojak na parasole.