Na rynku znajdziemy wiele różnych od siebie modeli długopisów. Różnią się one od siebie kształtem obudowy, rodzajem i kolorem tuszu, mechanizmem włączania materiałami wykorzystanymi do ich produkcji, a także ceną. Jeżeli szukacie wytrzymałych, precyzyjnych, a przede wszystkim tanich długopisów to dobrze trafiliście. W naszym artykule przedstawiamy długopisy marki Tamto.

Długopisy Tamto produkowane są w Polsce, charakteryzują się trwałością oraz wysoką wydajnością. W połączeniu z niską ceną stanowią one niezwykle ekonomiczne rozwiązanie. Wykorzystywane mogą być zarówno do pisania notatek, listów, jak i również wypełniania dokumentów. Można ich używać zarówno w domu, jak i w szkole, pracy czy w innych miejscach, gdzie pojawia się potrzeba zapisywania różnego rodzaju informacji.

Zanim jednak przejdziemy do samych długopisów, chcielibyśmy pokrótce przedstawić Wam markę Tamto oraz jej ofertę.

Marka Tamto

Tamto to marka własna należąca do firmy Artim. Powstała ona w 2018 roku z myślą o produkcji przystępnych cenowo akcesoriów dedykowanych codziennej pracy biurowej. Główną ideą tej marki jest wiara w to, że dobre artykuły biurowe wcale nie muszą być drogie.

Dla wielu użytkowników, istotnym może okazać się fakt, że wszystkie produkty z oferty marki Tamto produkowane są jedynie przez renomowanych producentów. W większości wytwarzane są one na terenie Polski. Jednocześnie warto również zaznaczyć, że w celu zmniejszenia ilość odpadów, marka Tamto zdecydowała się na to, aby opakowania zostały ograniczone do niezbędnego minimum.

Wszystkie produkty tej marki charakteryzują się wysoką jakością i jej powtarzalnością. Od początku istnienia Tamto do oferty wprowadzono między innymi: segregatory, taśmy klejące, papier kolorowy, karteczki samoprzylepne, przekładki kartonowe, koszulki na dokumenty ora etykiety samoprzylepne. Aktualnie została ona poszerzona również o wysokiej jakości długopisy, które dostępne są w bardzo atrakcyjnych cenach.

Długopisy Tamto

W ofercie marki Tamto znajdziemy niedrogie długopisy polskiej produkcji, które powstają jedynie z materiałów wysokiej jakości. Zarówno obudowa, jak i skuwka wytwarzane są z wytrzymałego tworzywa ABS. Dzięki temu te długopisy do biura charakteryzują się odpowiednim stopniem wytrzymałości, a co za tym idzie, gwarantują one możliwość długotrwałego użytkowania. Końcówka pisząca produkowana jest z niklowanego srebra z kulką z węglika wolframu. To z kolei zapewnia płynne pisanie po kartce papieru.

Długopis 0.50mm czarny Tamto
  • 2,16 zł 1,76 zł netto
  • Promocja 1,85 zł / szt 1,50 zł netto
Do ulubionych

Średnica kulki piszącej to jedyne 0.5 mm, dzięki czemu z pomocą tych precyzyjnych długopisów możemy pisać tak zwanym drobnym maczkiem. Grubość kreślonych linii, w zależności od nacisku wynosić będzie jedynie od 0.25 mm do 0.3 mm. Skuwka z klipem w kolorze tuszu umożliwia zaczepienie długopisu np. na zeszycie, podkładce do pisania lub kieszeni koszuli. Dzięki temu zawsze w razie potrzeby możemy mieć go pod ręką. Dodatkowo klip zapewnia także wygodne przenoszenie długopisu.

Długopis 0.50mm niebieski Tamto
  • 2,16 zł 1,76 zł netto
  • Promocja 1,85 zł / szt 1,50 zł netto
Do ulubionych

Intensywne kolory tuszu są nie tylko trwałe, ale również odporne na działanie wody czy niekorzystny wpływ promieni słońca. Istotny jest również fakt, że tusz jest szybkoschnący, dzięki czemu podczas pisania nie rozmazuje się i nie tworzy nieestetycznych plam. Dlatego też długopisy Tamto polecane są zarówno osobom praworęcznym, jak i leworęcznym. Pojemny wkład sprawia, że jeden długopis jest w stanie kreślić linię o długości około 1800 m. Niedrogie długopisy marki Tamto dostępne są w czterech klasycznych kolorach, takich jak: czarny, niebieski, czerwony oraz zielony.

Długopis 0.50mm czerwony Tamto
  • 2,16 zł 1,76 zł netto
  • Promocja 1,85 zł / szt 1,50 zł netto
Do ulubionych

Strefa uchwytu posiada drobne wypustki, które sprawiają, że tani długopis Tamto pewnie leży w dłoni. Dzięki temu korzystanie z długopisów tej marki jest niezwykle komfortowe nawet podczas długotrwałego pisania. Skuwkę długopisu możemy zaczepić na końcu obudowy, dzięki czemu w zdecydowany sposób ograniczamy ryzyko jej zgubienia.

Polskie długopisy marki Tamto, dzięki trwałym materiałom wykorzystanym do ich produkcji z pewnością służyć mogą nam przez długie lata. Bardzo ważny jest także fakt, że każdy z wariantów kolorystycznych posiada rozkręcaną obudowę, która daje możliwość wymiany zużytego wkładu. Dlatego też gdy wypiszemy cały wkład, możemy go wymienić na nowy. Jest to nie tylko spora oszczędność dla naszego portfela, ale również dla środowiska.

Długopis 0.50mm zielony Tamto
  • 2,16 zł 1,76 zł netto
  • Promocja 1,85 zł / szt 1,50 zł netto
Do ulubionych

Długopisy czarne i niebieskie ze względu na kolor ich tuszu cieszą się niesłabnącą popularnością zarówno wśród pracowników biurowych, jak i również uczniów. Dlaczego? Ponieważ są dobrze widoczne na białych kartkach papieru, a co za tym idzie, są również czytelne. Warto wiedzieć, że posiadanie czarnego długopisu wymagane jest na egzaminie maturalnym, arkuszy nie można wypełniać niebieskim tuszem. W pozostałych przypadkach wybór koloru tuszu jest zależny tylko i wyłącznie od naszych preferencji.

Długopisy czerwone ze względu na barwę tuszu od wielu lat uważane są za model zarezerwowany dla nauczycieli. Kto z nas nie pamięta nie pamięta sprawdzonych w ćwiczeniach lub zeszycie zadań z zaznaczonymi błędami właśnie na czerwono? W tym samym kolorze wystawiane były oceny ze sprawdzianów czy zapisywane adnotacji dla rodziców. Dziś długopisy czerwone chętnie wykorzystywane są także do zaznaczania ważnych fragmentów tekstu, zapisywania istotnych informacji lub wykonywania korekt. Jeśli lubisz rysować lub kolorować, czerwone długopisy mogą być doskonałą odmianą dla tradycyjnych kredek. Z ich pomocą tworzyć możemy obrazy, szkice, mandale lub inne wzory.

Długopisy zielone cieszą się zdecydowanie mniejszą popularnością w porównaniu do modeli z czarnym lub niebieskim tuszem. Przydatne mogą okazać się w wyróżnianiu treści. W przeciwieństwie do koloru czerwonego zielony tusz nie rzuca się tak mocno w oczy, dlatego też możemy nim zapisywać Możemy używać ich również do zaznaczania kluczowych punktów w podręczniku, artykule czy innym materiale. Zielony kolor tuszu może dodawać naszym notatkom oryginalności.

Podsumowanie

Długopisy marki Tamto – jak już wcześniej wspomnieliśmy – charakteryzują się trwałością, wydajnością, a także niską ceną. Są one wszechstronne w użyciu, dzięki czemu zastosowanie zależne jest od naszych własnych preferencji. Śmiało stwierdzić możemy, że ekonomiczne długopisy marki Tamto sprawdzą się w biurze, urzędzie, magazynie czy szkole.