Zszywanie to najtańszy i najszybszy sposób na trwałe spięcie nawet kilkudziesięciu kartek. Czy warto inwestować w solidny, profesjonalny zszywacz?

Zszywacze profesjonalne – co je wyróżnia?

Profesjonalny zszywacz przede wszystkim wyróżnia się solidną budową i większą wydajnością. Najprostsze i najtańsze zszywacze biurowe są w stanie zszyć jednorazowo od kilku do kilkunastu kartek. 

W przypadku zszywaczy profesjonalnych mamy do czynienia z urządzeniami, które potrafią zszyć kilkadziesiąt kartek. Wybrane modele zszywaczy archiwizacyjnych są w stanie spiąć nawet 240 arkuszy! To ilość, która pozwoli na obsłużenie prawie każdej, typowej dokumentacji.

Drugim sposobem na zwiększenie wydajności zszywania jest jej automatyzacja. Ma to znaczenie szczególnie w przypadku przygotowywania dużej ilości małych, kilkukartkowych zestawów. W tym przypadku nieocenioną pomocą będą zszywacze elektryczne. Przede wszystkim odciążają one nasze dłonie i nadgarstki, co pozwala na znacznie dłuższą, nieprzerwaną pracę i przygotowanie większej ilości zestawów w tym samym czasie.


Zszywacze elektryczne Leitz

Wśród zszywaczy oferowanych przez niemiecką markę Leitz, wyróżnić należy przede wszystkim stylowe zszywacze elektryczne. Zarówno model Leitz 5566, jak również Leitz 5532 zszywają jednorazowo po 10 kartek.

 

Zszywacz 10k elektryczny czarny Leitz 5532
 • 316,73 zł 257,50 zł netto
 • Promocja 205,88 zł / szt 167,38 zł netto
Do ulubionych

Droższy Leitz 5566 zasilany jest bateryjnie (co ułatwia jego przenoszenie), z kolei Leitz 5566 korzysta z zasilania sieciowego (przy pomocy załączonego zasilacza). Zszywanie przy pomocy obu modeli jest możliwe przy użyciu jednej ręki – wystarczy podsunąć plik kartek, a zszywacz resztę zrobi sam. To komfortowe rozwiązanie pozwala uniknąć przeciążenia nadgarstków przy częstym lub długotrwałym zszywaniu.

 

Zszywacze nożycowe

Osobną kategorię zszywaczy stanowią zszywacze nożycowe. Ten typ zszywacza już na pierwszy rzut oka wyróżnia się spośród pozostałych urządzeń służących do zszywania. Nie tylko wygląd, ale przede wszystkim sposób użycia, jest inny. Zszywacz nożycowy służy do zszywania „w powietrzu”, bez ustawiania go na blacie. 

Zszywacze nożycowe są często użytkowane w aptekach, kwiaciarniach czy przy tworzeniu różnorakich ozdób. Ich wąska obudowa ułatwia dotarcie do szczególnie niedostępnych miejsc, a możliwość obsługi jedną ręką pozwala na szybkie szycie elementów, których nie można wyciągnąć poza obrys danego przedmiotu.

Popularnym modelem zszywacza nożycowego jest Leitz 5549, zszywający do 40 arkuszy. Pozwala on na sięgnięcie nawet 70 mm w głąb zszywanej powierzchni, a jego magazynek mieści nawet 150 zszywek. Jego mniejszy kuzyn to Leitz 5547 - zszywa on do 15 kartek.

Miłośnikom koloru i indywidualizmu polecić możemy model Rapid K1. Kolekcja Retro Classic zawiera nie tylko wersję w klasycznym chromie, czerni i bieli, ale także pastelowe odcienie niebieskiego czy pudrowy róż.

 

 


Zszywacze Rapid

Zszywacze marki Rapid to nie tylko zszywacze nożycowe Rapid K1. Cenioną serią zszywaczy jest także Rapid Omnipress. Model Omnipress SO60 to jeden z najmocniejszych, tradycyjnych zszywaczy biurowych, pozwalający na zszycie jednorazowo do 60 arkuszy papieru. 

W parze z tak wyjątkowo wysoką wydajnością idzie także wygoda użytkowania. Zszywacze z tej linni zszywają przy naciśnięciu korpusu w dowolnym miejscu. Funkcjonalność taką udało się uzyskać dzięki opatentowanej technologii Omnipress.

 

Zszywacz 60k czarno/czerw Supreme Omnipress Rapid SO60
 • 279,23 zł 227,02 zł netto
 • Promocja 209,43 zł / szt 170,27 zł netto
Do ulubionych

 


Zszywacze Novus

Zszywacze Novus B8FC i Novus B4FC to kolejni tytani pracy. Te niepozorne urządzenia nie tylko zszywają do 50 arkuszy papieru jednorazowo, ale posiadają także magazynek na 150 zszywek.

Model B8FC został wyposażony także w system Power On Demand, efektywniej wykorzystujący siłę nacisku i zmniejszający zmęczenie osób regularnie użytkujących taki zszywacz.

 

Zszywacz 50k 24/8 czarny Novus B8FC
 • 272,38 zł / szt 221,45 zł netto
 • KLUB ATAKTO 261,49 zł / szt 212,59 zł netto
Brak w magazynie
Do ulubionych

 


Zszywacze archiwizacyjne

EagleZszywacze archiwizacyjne charakteryzują się przede wszystkim dwiema cechami:

 • stabilną, szeroką bazą
 • mocnym mechanizmem, pozwalającym zszywać po 100 i więcej arkuszy

W ofercie firmy Eagle znaleźć możemy kilka modeli zszywaczy archiwizacyjnych. Z jednej strony wyróżniają się one wydajnością (pozwalając na zszycie jednorazowo do 200 arkuszy papieru), a z drugiej przystępną ceną. 

 

 

Zszywacze długoramienne

Zszywacze długoramienne to specjalna kategoria zszywaczy, służących głównie do zszywania broszur. Znajdą one swoje zastosowanie także przy zszywaniu w trudno dostępnych, oddalonych od krawędzi, punktach.

Zszywacze tego typu, posiadają na ramieniu przesuwny ogranicznik, pozwalający na regulację zagłębienia i zwiększający precyzję oraz powtarzalność zszywania.

Wśród zszywaczy długoramiennych wyróżnia się na pewno model marki Taurus, pozwalający na zszycie jednorazowo do 50 arkuszy. Jest to model dedykowany do przygotowywania niewielkich książeczek czy zszywanych broszurek.

 

Zszywacz 50k długoramienny Taurus
 • 49,86 zł / szt 40,54 zł netto
 • KLUB ATAKTO 47,87 zł / szt 38,92 zł netto
Do ulubionych

Jeżeli nasze potrzeby są mniejsze, to wystarczające będą możliwości zszywacza Eagle 950L. Ten niedrogi zszywacz długoramienny jednorazowo zszywa do 10 arkuszy.

 

Zszywacz 10k długoramienny 24/6 czarny Eagle 950L
 • 57,17 zł / szt 46,48 zł netto
 • KLUB ATAKTO 54,88 zł / szt 44,62 zł netto
Do ulubionych