Kredki Derwent Chromaflow, to doskonałe narzędzie do tworzenia niezwykle efektownych, realistycznych rysunków. Ich kolory są niezwykle intensywne i nasycone nawet na ciemnym papierze. W naszym artykule przybliżymy najważniejsze informacje związane z kolekcją Chromaflow.

Historia marki Derwent

Historia marki Derwent wiąże się z pewną legendą. Głosi ona, że na początku 1500 roku w Borrowdale w Cumberland miała miejsce silna burza, która wyrywała drzewa wraz z korzeniami. Pod jednym z takich drzew odkryto złoża czarnego materiału- zwanego właśnie grafitem. Początkowo grafit wykorzystywali jedynie pasterze do oznaczania owiec. Nieco później znalazł on zastosowanie także w przemyśle zbrojeniowym.

Pierwsza fabryka ołówków w Wielkiej Brytanii została założona w 1832 roku przez Banks, Foster & Company, a także Banks, Son & Co., w angielskim mieście Keswick. W 1916 roku fabryka została przekształcona w Derwent Cumberland Pencil Company. Początkowo produkowano w niej wyłącznie ołówki, dopiero około 1930 roku oferta została poszerzona o kolekcję Lakeland – seria kredek dedykowanych dzieciom. Z kolei w 1938 roku na rynek wypuszczono pierwszą kolekcję kredek artystycznych.

Chociaż produkty marki Derwent znacząco zmieniały się na przestrzeni lat, jedna rzecz pozostała niezmienna: zaangażowanie w produkcję jednych z najlepszych ołówków i kredek na świecie. Firma z siedzibą w Workington w Wielkiej Brytanii produkuje ponad 14 milionów kolorowych kredek rocznie w swoim zakładzie produkcyjnym w Lake District w Anglii, przez co uznawana jest za jednego z największych na świecie producenta kredek, ołówków oraz innych akcesoriów.

Kredki ołówkowe 12kol metalowe pudełko Derwent Chromaflow 2305856
  • 105,44 zł 85,72 zł netto
  • Promocja 79,08 zł / szt 64,29 zł netto
Do ulubionych

Kolekcja kredek artystycznych Derwent Chromaflow

Kolekcja kredek artystycznych Derwent Chromaflow to seria stworzona w odpowiedzi na potrzeby artystów, zarówno początkujących, jak i również zaawansowanych. Należy tutaj wspomnieć, że wszystkie artykuły marki Derwent powstają we współpracy z artystami, dzięki czemu w pełni spełniają one ich potrzeby i oczekiwania.

Do ich produkcji wykorzystywane są wysokiej jakości pigmenty, dzięki którym świetnie prezentują się nawet na czarnym papierze. Rdzeń kredek obsadzany jest w okrągłej obudowie wykonanej z drewna cedrowego. Drewno cedrowe sprawia, że kredki temperuje się niezwykle łatwo i szybko. Każda z obsadek lakierowana jest na czarno. Końcówki obudowy pokrywane są lakierem w kolorze grafitu, co w znaczący sposób ułatwia ich identyfikację. Oprócz tego na każdej kredce znajdziemy złote tłoczenia określające: markę, serię, nazwę oraz oznaczenie konkretnego koloru.

Kredki ołówkowe 25kol metalowe pudełko Derwent Chromaflow 2305857
  • 252,49 zł 205,28 zł netto
  • Promocja 189,37 zł / szt 153,96 zł netto
Do ulubionych

Czym wyróżniają się kredki Derwent Chromaflow?

Przede wszystkim kredki artystyczne Derwent wyróżniają się tym, że bardzo mocno napigmentowane. Dzięki temu rysunki wykonane z ich pomocą odznaczają się intensywnymi kolorami. Kredki posiadają wyjątkowo gładką teksturę, która ułatwi cieniowanie i mieszanie kolorów. Miękkie grafity o średnicy 3.5 mmwysoce odporne na pękanie i nacisk. Gwarantują również to, że łatwo i szybko się je nakłada na papier.

Kredki artystyczne Derwent Chromaflow produkowane są na bazie wosku. Wytwarzane są z materiałów, które nie tylko są bezpieczne w użyciu, ale również zgodne z normami ASTMd-4236, które zapewniają, że dany produkt został zbadany pod względem toksykologicznym i nie zawiera (wg amerykańskich norm) żadnych substancji w szkodliwych ilościach. Oprócz tego posiadają one również certyfikat PEFC, który gwarantuje, że produkty pochodzą z lasów zarządzanych w sposób zrównoważony.

Co ważne, kredki Chromaflow bardzo łatwo się ze sobą miesza. Miękki , kremowy grafit zapewnia płynne rysowanie bez nieestetycznych grudek czy rozmazywania. Pomimo kremowej konsystencji kredki nie wymagają częstego temperowania. Istotny jest również fakt, że kredki łatwo temperuje się w szpic, dzięki czemu świetnie sprawdzą się one w rysowaniu detali.

Kredki artystyczne Derwent charakteryzują się również wysoką wydajnością. Ich obsadka jest wysoce wytrzymała, dzięki czemu podczas temperowania nie pęka.

Kredki ołówkowe 72kol metalowe pudełko Derwent Chromaflow 2306014
  • 734,61 zł 597,24 zł netto
  • Promocja 550,95 zł / szt 447,93 zł netto
Do ulubionych

Do jakich technik można wykorzystywać kredki Chromaflow?

Kredki Derwent Chromaflow zostały opracowane tak, aby nadawały się do szerokiej gamy technik rysowania i kolorowania. Idealnie nadają się do tworzenia realistycznych rysunków. Kredki Chromaflow równie doskonale sprawdzają się w technice rozjaśniania, przyciemniania czy cieniowania. Rozjaśnić rysunek możemy w dwojaki sposób: poprzez nakładanie białego koloru lub wymazywanie gumką.

Z kolei do przyciemnienia wykorzystać powinniśmy czarną kredkę lub inną ciemniejszą od nałożonej barwę. Natomiast podczas cieniowania powinniśmy kolor nakładać warstwa po warstwie. Intensywność cieniowania możemy modyfikować, aż do momentu osiągnięcia zadowalającego efektu.

Kredki ołówkowe 48kol metalowe pudełko Derwent Chromaflow 2306013
  • 494,76 zł 402,24 zł netto
  • Promocja 371,07 zł / szt 301,68 zł netto
Do ulubionych

Na jakim papierze rysować kredkami Derwent Chromaflow?

Kredki Derwent Chromaflow – jak już wcześniej wspomnieliśmy – są mocno napigmentowane. Dzięki temu efektownie prezentują się na różnych kolorach papieru, począwszy od białego, kończąc na czarnym. Kredkami Chromaflow rysować możemy po wszystkich rodzajach papieru, jednakże najlepsze będą te, które posiadają delikatną fakturę.

Kredki ołówkowe 36kol metalowe pudełko Derwent Chromaflow 2306012
  • 339,02 zł 275,63 zł netto
  • Promocja 254,27 zł / szt 206,72 zł netto
Do ulubionych

Jakie kolory znajdują się w kolekcji Chromaflow?

Kolekcja kredek artystycznych Derwent Chromaflow obejmuje aż 72 kolory. Dostępne są one jako pojedyncze sztuki lub w zbiorczych opakowaniach po: 12, 24, 36,48 lub72 kolory. Tutaj warto wspomnieć, ze grafiki widniejące na opakowaniach zostały stworzone właśnie kredkami Chromaflow przez Kinseya Lane'a, artystę mieszkającego w USA.

Każda z kredek posiada indywidualny numer, który wytłoczony został na ich korpusach. Wśród nich wymienić możemy barwy takie jak:

Podsumowanie

Kredki Derwent dedykowane są zarówno artystom zaawansowanym, jak i również amatorom. Z ich pomocą stworzyć można zapierające dech, niezwykle realistyczne prace. Istotny jest fakt, że kolekcja Derwent Chromaflow obejmuje zarówno pojedyncze kredki, jak i również zestawy. Dzięki temu w przypadku szybszego zużycia jednego koloru możemy dokupić pojedynczą kredkę, a nie całe opakowanie. Warto również wspomnieć, że seria kredek Derwent Chromaflow została opracowana tak, aby była nadawała się do użytku z pozostałymi kolekcjami kredek marki Derwent. Szczególnie dobrze współpracują z kredkami Derwent Metalic oraz Derwent Coloursoft.