Chcecie rozpocząć swoją przygodę z malowaniem? Zastanawiacie się, co będzie Wam do tego potrzebne? Jeżeli tak to zapraszamy do przeczytania naszego artykułu. Znajdziecie w nim kilka istotnych informacji, a także zapoznacie się z ofertą marki Koh-I-Noor, która zajmuje się produkcją wysokiej jakości materiałów malarskich.

Marka Koh-I-Noor powstała w 1790 roku w Wiedniu. Jej założycielem był Joseph Hardmuth. Początkowo firma zajmowała się produkcją ołówków, które wytwarzane były w siedemnastu, a w późniejszym czasie w dwudziestu stopniach twardości. Model ołówka 1500 jako pierwszy został polakierowany farbą w kolorze żółtym oraz oznaczony kombinacją liter i cyfr oznaczających stopień twardości. Oznaczanie stopnia twardości zostało opracowane przez właściciela firmy Franza Hardtmutha i obowiązuje po dzień dzisiejszy.

Na początku XX wieku firma była jednym z największych producentów artykułów piśmienniczych na świecie i miała swoje oddziały w wielu krajach. Obecnie oferta Koh-I-Noor obejmuje również wysokiej jakości artykuły malarskie i plastyczne dedykowane zarówno hobbystom jak i profesjonalistom.

Jak zacząć malować?

Do rozpoczęcia przygody z malowaniem potrzebne nam będą odpowiednie narzędzia i materiały. Doskonałym rozwiązaniem są produkty z oferty Koh-I-Noor. Marka ta specjalizuje się bowiem w produkcji farb olejnych, akwareli, farb akrylowych, pasteli i innych produktów związanych z rysunkiem i malarstwem. Znajdziemy w niej wszystkie niezbędne akcesoria, które umożliwią nam rozpoczęcie przygody z malowaniem.

Kolejnym krokiem jest znalezienie odpowiedniego miejsca. W pomieszczeniu powinna być odpowiednia przestrzeń do tego, aby swobodnie się po nim poruszać, ważne jest także odpowiednie światło. Podłogę warto zabezpieczyć folią malarską lub papierem.

Malowanie powinniśmy zacząć od stworzenia szkicu. Jeżeli nie mamy pomysłu co konkretnie namalować, możemy zainspirować się zdjęciem, martwą naturą lub poradnikiem wideo. Farby warto ułożyć w takim miejscu, aby mieć je pod ręką. Jeżeli korzystamy z farb w tubkach, to przyda nam się paletka malarska, na którą możemy wycisnąć farby, a razie potrzeby można na niej również mieszać ze sobą kolory.

Malowanie rozpoczynamy od stworzenia tła i dużych plam koloru, stopniowo dodając więcej detali i warstw. Cierpliwie pracujemy nad swoim obrazem, starając się być precyzyjnym i skoncentrowanym. Wprowadzamy ewentualne zmiany i poprawki, do momentu aż będziemy zadowoleni z rezultatu.

Warto eksperymentować i odkrywać krok po kroku własny styl artystyczny. Malowanie to proces, który wiąże się z ciągłym rozwojem i odkrywaniem nowych technik artystycznych. Pamiętajmy, aby na początku się nie zniechęcać. Malowanie opanujemy wtedy gdy poświęcimy mu wystarczającą ilość czasu.

Farby Koh-I-Noor

W ofercie marki Koh-I-Noor znajdziemy farby dedykowane różnym technikom malarskim. Ich intensywna pigmentacja, łatwość mieszania i trwałość sprawiają, że są popularnym wyborem wśród artystów. Poniżej postanowiliśmy po krótce przedstawić kilka dostępnych rodzajów farb Koh-I-Noor.

Farby akrylowe Koh-I-Noor

Farby akrylowe Koh-I-Noor charakteryzują się wysokim kryciem. Wykonane są one z bardzo dobrych jakościowo składników, dzięki czemu kolory zachowują swoja intensywność przez długi czas. Farby dedykowane są do malowania na wszystkich powierzchniach, które nie chłoną wody. Poszczególne kolory można ze sobą mieszać, uzyskując w ten sposób szeroką gamę kolorystyczną. Akryle cechują się także szybkim schnięciem, co pozwala na szybką pracę.

Farba akrylowa cyjan 40ml KIN 162710
 • 15,46 zł 12,57 zł netto
 • Promocja 10,82 zł / szt 8,80 zł netto
Do ulubionych

W ofercie marki Koh-I-Noor znajdziemy, aż 48 różnych kolorów farb akrylowych. Każda z tubek posiada nadrukowany numer oraz nazwę koloru. Farby bardzo łatwo się rozprowadza dzięki płynnej i elastycznej konsystencji. W połączeniu z wodą tworzą one stonowaną i transparentną powłokę, która przywodzi na myśl wysokiej jakości akwarelę. Każdy kolor można zakupić oddzielnie, dzięki czemu z łatwością możemy uzupełnić braki bez konieczności zakupywania całego zestawu.

Farby akwarelowe Koh-I-Noor

Farby akwarelowe marki Koh-I-Noor zaliczają się do grona najlepszych profesjonalnych farb na świecie. Produkowane są z najwyższej jakości wysoce skoncentrowanych pigmentów, dzięki czemu odznaczają się dużą siłą krycia. Co ważne, bardzo dobrze się ze sobą mieszają, pozwalając tym samym uzyskiwać nietuzinkowe efekty. Dedykowane są one podłożom, które dobrze chłoną wodę. W zależności od potrzeb farby dostępne są w pojedynczych kostkach lub zbiorczych opakowaniach.

Kredki akwarelowe Koh-I-Noor

Doskonałym zamiennikiem farb akwarelowych mogą być kredki akwarelowe. Posiadają one bowiem takie same właściwości. Są to profesjonalne kredki, umożliwiające wykonywanie klasycznych rysunków, które następnie przy pomocy pędzelka nasączonego wodą można rozmywać, uzyskując efekt obrazu namalowanego farbami akwarelowymi. Kredki wykonane są z miękkich grafitów, dzięki czemu gładko suną po podłożu. Oprawione są one wysokiej jakości drewno cedrowe, dzięki czemu nie łamią się w trakcie temperowania.

Kredki akwarelowe 36kol Mondeluz Koh-I-Noor 3719
 • 102,11 zł 83,02 zł netto
 • Promocja 76,59 zł / szt 62,27 zł netto
Do ulubionych

Bloki Koh-I-Noor

W ofercie marki Koh-I-Noor znajdziemy również bloki, które dedykowane są poszczególnym technikom malarskim. Do malowania akwarelami z pewnością będzie idealny Blok Akwarele Inspiracje 1. Wewnątrz niego znajdziemy arkusze papieru o wysokiej gramaturze, które stanowią świetne tło dla farb akwarelowych, akwaforty, gwaszu oraz temper. Na kartkach zostały nadrukowane gotowe szablony o różnej tematyce, które z pewnością ułatwią nam malowanie.

Blok A4/20 320g Inspiracje Akwarele 00504
 • 53,16 zł / szt 43,22 zł netto
 • KLUB ATAKTO 51,03 zł / szt 41,49 zł netto
Do ulubionych

Do malowania akrylami doskonałym wyborem będzie blok z arkuszami papieru, których gramatura wynosi 400 g/m2. Dostępny jest on w formacie A4. Białe kartki papieru nie chłoną wody, dzięki czemu nie marszczą się. Seria bloków POP Acrylic przeznaczona jest dla uczniów, studentów i innych średniozaawansowanych amatorów sztuk plastycznych.

Blok artystyczny A4/10 400G POP ACRYLIC KIN
 • 29,09 zł / szt 23,65 zł netto
 • KLUB ATAKTO 27,93 zł / szt 22,70 zł netto
Do ulubionych

Podobrazia Koh-I-Noor

Podobrazia Koh-I-Noor produkowane są z krosien sosnowych, które obciągnięte są płótnem bawełnianym. Wyróżniają się wysoką chłonnością farb, co pozwala na uzyskanie intensywnych kolorów i fantastycznych efektów malarskich. Pokryte są one uniwersalnym gruntem, dzięki czemu są od razu gotowe do użycia. Zastosowany wysokiej jakości grunt uniwersalny sprawia, że podobrazia nadają się do wszystkich technik malarskich.

Podobrazie 24x30 bawełniane
 • 21,00 zł 17,07 zł netto
 • Promocja 15,74 zł / szt 12,80 zł netto
Do ulubionych

Podobrazia dostępne są w wielu różnych rozmiarach, dzięki czemu mamy możliwość dostosowania konkretnego modelu do własnych preferencji. Ich wysoka jakość sprawia, że są odpowiednie nie tylko dla początkujących artystów, ale również profesjonalistów. Z ich pomocą stworzyć można wyjątkowe dzieła sztuki o wysokim standardzie i trwałości.

Podobrazie 33x41 bawełniane
 • 29,61 zł 24,07 zł netto
 • Promocja 22,20 zł / szt 18,05 zł netto
Do ulubionych

Pędzle Koh-I-Noor

W ofercie marki Koh-I-Noor znajdziemy pędzle artystyczne wykonane z wysokiej jakości włosia naturalnego lub syntetycznego. Pędzle Koh-I-Noor cechują się trwałością i wygodnym uchwytem, co ułatwia pracę artystyczną. W ofercie firmy można znaleźć pędzle przeznaczone różnym technikom malarskim, takich jak akwarela, olej, tempera, gwasz lub akryl.

Pędzel okrągły nr15 nylon KIN
 • 11,66 zł / szt 9,48 zł netto
 • KLUB ATAKTO 11,19 zł / szt 9,10 zł netto
Do ulubionych

Pędzle z włosiem nylonowym polecane są do farb akrylowych, akwarelowych, temper oraz farb plakatowych. Z kolei pędzle z włosiem naturalnym doskonale sprawdzą się w przypadku farb akrylowych oraz olejnych. Każdy z nich dostępny jest wielu różnych rozmiarach oraz kształtach. Niezależnie od przeznaczenia pędzle tej marki cieszą się dużym uznaniem nie tylko wśród hobbystów, ale również artystów i profesjonalistów.

Sztalugi Koh-I-Noor

Sztalugi malarskie Koh-I-Noor to wysokiej jakości drewniane konstrukcje, które służą do podtrzymywania płótna lub deski, na której maluje się obrazy. Do ich produkcji najczęściej wykorzystuje się drewno sosnowe lub bukowe, które gwarantuje trwałość i stabilność. Sztalugi posiadają regulowaną wysokość i szerokość, dzięki czemu można dostosować je do indywidualnych potrzeb artysty. Są również łatwe do złożenia i przenoszenia, co czyni je idealnymi dla osób tworzących w różnych miejscach.

Sztaluga studyjna trójnóg KIN sosnowa
 • 282,30 zł / szt 229,51 zł netto
 • KLUB ATAKTO 271,01 zł / szt 220,33 zł netto
Do ulubionych

Ponadto, sztalugi malarskie Koh-I-Noor są wyposażone w uchwyty do mocowania płótna, które zapobiegają jego przesuwaniu się podczas malowania. Sztalugi dostępne są w różnych rozmiarach i mogą być używane zarówno w pracowni artystycznej, jak i na zewnątrz.

Sztaluga stołowa mała KIN
 • 168,09 zł / szt 136,66 zł netto
 • KLUB ATAKTO 161,37 zł / szt 131,19 zł netto
Do ulubionych

Podsumowanie

Podsumowując, nie zapominajmy o eksperymentowaniu i odkrywaniu własnego stylu artystycznego. Rozwój umożliwią nam media malarskie Koh-I-Noor znane z wysokiej jakości i doskonałych właściwości artystycznych. Marka ta oferuje bowiem szeroką gamę produktów, które zadowolą nawet najbardziej wymagających artystów.