Znudziły Was klasyczne kolory teczek? Szukacie czegoś wyróżniającego się na tle standardowych modeli przeznaczonych do przechowywania dokumentów? Jeśli tak, to z pewnością dobrze trafiliście. W naszym artykule przedstawimy Wam 3 zupełnie różne kolekcje teczek marki Biurfol.

Teczki Biurfol - jak juz wcześniej wspomnieliśmy - dostępne są w kilku różniących od siebie kolekcjach kolorystycznych. Dzięki temu z ich pomocą z pewnością można segregować dokumenty, przypisując kategoriom konkretne kolory. Dlatego warto mieć w biurze czy też domu kilka teczek, które pozwolą w szybki i łatwy sposób segregować różnego rodzaju umowy, zaświadczenia, faktury raporty czy inne ważne papiery. Zanim jednak przejdziemy do poszczególnych kolekcji chcielibyśmy pokrótce przedstawić  markę Biurfol.

Historia marki Biurfol

Początki firmy sięgają 1989 roku, kiedy to Stefania i Jan Holz otworzyli pierwszy zakład produkcyjny nadając mu nazwę Biurfol. Od tamtej pory, dzięki zaangażowaniu właścicieli marka ta w niedługim czasie wysunęła się na pozycję lidera w branży artykułów biurowych. Zdobycie zaufania na rodzimym rynku skutkowało ugruntowaniem pozycji, dzięki czemu firma Biurfol znana jest już nie tylko w Polsce, ale i wielu innych miejscach na świecie.

Biurfol specjalizuje się w produkcji wyrobów zgrzewanych z różnego rodzaju folii PVC: miękkiej oraz twardej, przezroczystej, jak również kolorowej, dostępnej w szerokiej palecie barw. Firma ta oferuje także różnego rodzaju artykuły wykonywane z niezwykle elastycznej i dzięki łatwiejszej utylizacji bardziej przyjaznej dla środowiska folii PP. Aktualnie w ofercie tejże marki znaleźć możemy już ponad 300 dostępnych wzorów najwyższej jakości artykułów biurowych i szkolnych.

Teczki Biurfol holo

Teczki holo charakteryzują się swoim wyjątkowym wyglądem. Ich powłoka jest holograficzna, co daje niesamowity efekt wizualny. W zależności od kąta padania światła zmieniają one kolory. Tego rodzaju teczki produkowane są z wytrzymałej foli PP (polipropylenowej). Materiał ten zapewnia teczkom holo odpowiedni poziom trwałości oraz gwarantuje ochronę dla przechowywanych w nich dokumentów. W tego typu teczkach bezpiecznie przechowywać możemy wszystkie ważne dla nas papiery, w tym: umowy, faktury, raporty, projekty i wiele innych.

Biurfol holo to kolekcja, w której skład wchodzą teczki kopertowe. Wizualnie ich budowa jest niemal identyczna w porównaniu do klasycznych kopert – stąd też ich nazwa. Różnią się one – jak już wspomnieliśmy - materiałem z którego są wykonane, a także sposobem zamknięcia. Zawartość teczek przed wypadnięciem zabezpiecza specjalny zatrzask (nap), który jest wyjątkowo trwały i wygodny w użyciu. Teczki kopertowe holo marki Biurfol dostępne są w formacie A6 lub A4, który dopasowany jest do standardowej wielkości dokumentów.

Teczka kopertowa A4/PP HOLO Biurfol
 • 12,05 zł 9,80 zł netto
 • Promocja 8,44 zł / szt 6,86 zł netto
Do ulubionych

Teczki Biurfol neon

Teczki neonowe wyróżniają się swoimi jaskrawymi kolorami. Intensywność kolorów sprawia, że tego typu teczki są łatwo zauważalne, a dzięki temu umożliwiają szybkie znalezienie poszukiwanych przez nas dokumentów. Z pewnością przypadną one do gustu osobom, które cenią sobie oryginalny wygląd i chcą odróżnić swoje teczki od pozostałych.

Teczka kopertowa A5/PP neon różowa Biurfol
 • 3,99 zł / szt 3,24 zł netto
 • KLUB ATAKTO 3,83 zł / szt 3,11 zł netto
Do ulubionych

Kolekcja neon obejmuje dwa modele teczek: klasyczne z gumką oraz kopertowe. Teczki z gumką produkowane są ze sztywnego tworzywa PP, w jednym z czterech modnych neonowych kolorów: różowym, żółtym, zielonym lub pomarańczowym. Wewnątrz każdej z nich znajdują się 3 zakładki, które zabezpieczają dokumenty przed wypadnięciem. Co ważne każda z teczek posiada również specjalne bigowanie, które umożliwia poszerzenie grzbietu do 2 cm grubości. Rozmiarem dopasowane są one do dokumentów w formacie A4. Na rogach teczek znajdziemy solidne, kontrastujące czarne gumki, dzięki którym możliwe jest, zamknięcie teczek.

Teczka z gumką A4/PP neon żółta Biurfol
 • 13,53 zł 11,00 zł netto
 • Promocja 9,47 zł / szt 7,70 zł netto
Brak w magazynie
Do ulubionych

Teczki kopertowe podobnie jak te z gumką występują w jednym z czterech, neonowych kolorów. W zależności od potrzeb wybierać możemy spośród teczek w rozmiarze A4, A5 oraz A6. Każda z nich wytwarzana jest z wytrzymałej folii PP, która zabezpiecza zawartość przed uszkodzeniem, a także gwarantuje możliwość długotrwałego użytkowania. Tego rodzaju teczki doskonale sprawdzą się podczas segregacji dokumentów. Zamykane są one na wygodny zatrzask, który chroni kartki papieru przed wypadnięciem.

Teczka kopertowa A4/PP neon pomarańczowa Biurfol
 • 5,10 zł 4,15 zł netto
 • Promocja 3,58 zł / szt 2,91 zł netto
Do ulubionych

Teczki Biurfol pastel

Teczki Biurfol pastel cechują się stonowanymi, delikatnymi kolorami. Są one zdecydowanie łagodniejsze dla oka od wyżej opisanej kolekcji neon. W tej kategorii znajdziemy teczki w kolorach takich jak: pastelowy różowy, pastelowy niebieski, pastelowy żółty oraz pastelowy zielony. Seria teczek w kolorach pastelowych obejmuje modele takie jak: teczki z gumką, teczki kopertowe, teczki na suwak oraz teczki harmonijkowe / segregujące.

Teczka kopertowa A4/PP pastel żółta Biurfol
 • 5,10 zł 4,15 zł netto
 • Promocja 3,58 zł / szt 2,91 zł netto
Do ulubionych

Teczki Biurfol z gumką w odcieniach pastelowych nie różnią się od neonowych niczym oprócz barwy folii i koloru gumek – te w przeciwieństwie do teczek neonowych nie występują w kolorze czarnym, a takim samym jak teczka. Ich budowa oraz materiały wykorzystane do produkcji są takie same. Teczki z gumką w kolorach pastelowych dostępne są jedynie w rozmiarze A4.

Teczka gumka A4/PP pastel różowa Biurfol
 • 13,53 zł 11,00 zł netto
 • Promocja 9,47 zł / szt 7,70 zł netto
Brak w magazynie
Do ulubionych

Podobnie jest z resztą także w przypadku teczek kopertowych. Ich budowa jest identyczna jak w przypadku wersji neonowej. Do ich wytworzenia również wykorzystana została folia PP. W ich przypadku kolekcja pastel została jednak poszerzona o model teczki kopertowej ze specjalną perforacją. Umożliwia ona wpinanie jej do segregatorów lub skoroszytów. Ten rodzaj teczek z pewnością doskonale sprawdzi się przy segregowaniu i przechowywaniu większej ilości różnego rodzaju dokumentów. Teczki kopertowe Biurfol pastel występują w formatach takich jak: A4, A5 oraz A6. Dzięki temu jesteśmy w stanie wybrać odpowiedni model dopasowany do naszych potrzeb.

Teczka kopertowa A4/PP pastel zielona zawieszana Biurfol
 • 6,21 zł 5,05 zł netto
 • Promocja 4,35 zł / szt 3,54 zł netto
Do ulubionych

Teczki suwak również produkowane są z folii PP w jednym z czterech pastelowych kolorów. Dostępne są one w dwóch rozmiarach tj. A4 oraz A5. Wyposażone są w specjalny zamek strunowy, który zabezpiecza zawartość przed wypadnięciem, a także w razie konieczności umożliwia do niej szybki dostęp. Jest to idealne rozwiązanie nie tylko do przechowywania dokumentów, ale również innych drobnych przedmiotów.

Teczka A5/PP pastel niebieska suwak Biurfol
 • 7,17 zł 5,83 zł netto
 • Promocja 5,02 zł / szt 4,08 zł netto
Do ulubionych

Ostatnim rodzajem teczek z kolekcji pastel są teczki harmonijkowe – inaczej nazywane także segregującymi. Wytwarzane są one ze sztywnego tworzywa PP w jednym z czterech pastelowych kolorów. Wewnątrz posiadają one 5 przegródek oddzielonych kolorowymi registrami, które sprawiają, że organizacja dokumentów jest jeszcze łatwiejsza. Zamykane są one na zatrzask, który chroni zwartość przed wypadnięciem.

Teczka harmonijka A4/5 pastel różowa Biurfol
 • 36,58 zł / szt 29,74 zł netto
 • KLUB ATAKTO 35,12 zł / szt 28,55 zł netto
Do ulubionych

Podsumowanie

Teczki marki Biurfol niezależnie od rodzaju występują, jak widać nie tylko w klasycznych kolorach. Dostępne są one także w różnych rozmiarach, dzięki czemu mamy możliwość wybrania tej dopasowanej do rozmiaru naszych dokumentów. Warto zdecydować się na zakup kilku teczek, ponieważ korzystanie z nich niesie ze sobą wiele zalet. Jakich?

Przede wszystkim segregacja i przechowywanie dokumentów w teczkach umożliwia w razie potrzeby szybkie ich odnalezienie. Zwartość teczek może być także transportowana do różnych miejsc bez obawy przed uszkodzeniem. Teczki chronią również arkusze papieru przed wilgocią, zabrudzeniem czy działaniem innych niekorzystnych czynników zewnętrznych. Klikając w poniższy przycisk zapoznacie się z całą ofertą teczek marki Biurfol.