Rexel Mercury

Rexel Mercury

Rexel Mercury to linia zaawansowanych niszczarek papieru. Powstała w odpowiedzi na potrzeby środowiska biurowego, w którym liczy się przede wszystkim wydajność i niska awaryjność. Technologia Mercury to unikatowe rozwiązanie marki Rexel, które ma na celu zapobieganie zacięciom papieru. Jej działanie sprowadza się do ciągłej kontroli procesu niszczenia i zapobieganiu umieszczeniu zbyt dużej ilości arkuszy w podajniku. Niszczarki Mercury to duża rodzina urządzeń, w skład której wchodzą zarówno modele niszczące dokumenty przy zachowaniu wysokiego stopnia bezpieceństwa (P-4, P-5) jak i urządzenia spełniające mniej rygorystyczne normy (P-3 a nawet P-2).

Rexel Mercury - profesjonalne niszczarki

 • System zapobiegania zacięciom - technologia Mercury na bieżąco kontroluje, czy do pojemnika nie została włożona zbyt duża ilość papieru. Jeżeli wystąpi sytuacja w której spróbujemy podać zbyt wiele kartek, to niszczarka zatrzyma pracę i powiadomi nas o konieczności poczekania na zakończenie bieżącego procesu niszczenia.
 • Modele o różnych proporocjach - wśród gamy urządzeń Mercury znaleźć możesz zarówno modele o tradycyjnym kształcie, jak również takie, w których panel sterujących i front kosza umieszczono na węższej ściance urządzenia. Dzięki takiej konstrukcji łatwiej zmieścisz niszczarkę w wąskiej przestrzeni (np. między dwoma biurkami, lub między biurkiem a ścianą).
 • Szeroki zakres poziomów bezpieczeństwa - niszczarki Mercury to urządzenia, które mogą służyć zarówno do niszczenia szczególnie wrażliwej dokumentacji, jak również zgrubnego cięcia dokumentów zawierających mało istotne dane. W ramach rodziny niszczarek Rexel Mercury znajdziesz modele oferujące stopień tajności P-2, P-3, P-4 a nawet P-5.
 • Adekwatna wydajność - niszczarki Mercury oferują wydajność niszczenia w zakresie od 7 do nawet 32 jednocześnie szatkowanych arkuszy. Dzięki temu możesz wybrać niszczarkę, która będzie dopasowana do charakteru Twojej pracy i indywidualnych potrzeb.
 • Niszczenie zszywek, małych spinaczy, płyt CD - wybrane modele niszczarek Mercury oferują możliwość niszczenia więcej niż tylko papieru. Dzięki temu nie musisz przeznaczać czasu na rozszywanie dokumentacji, która przeznaczona jest do zniszczenia.

Rexel Mercury - modele niszczarek

Rexel Mercury RDS2250 - duża i wydajna niszczarka, pozwalająca na niszczenie jednocześnie nawet 20 kartek. Oferuje cięcie papieru zgodnie z poziomem bezpieczeństwa P-2. Paski trafiają do pojemnego kosza, który mieści aż 60 litrów. Dużym plusem jest możliwość niszczenia płyt CD.

Rexel Mercury RDS2270 - większy brat modelu RDS2250, cechujący się taką samą wydajnością, jak również stopień bezpieczeństwa (P-2). Większy jest natomiast kosz na ścinki, albowiem mieści nawet 70 litrów odpadów powstałych z cięcia papieru. Podstawa na kółkach ułatwia przesuwanie niszczarki w razie potrzeby.

Rexel Mercury RDX1850 - nieco mniejsza alternatywa dla urządzenia RDS2270. Mniejszy kosz (50 litrów), ale równie wysoki stopień tajności P-3. Niszczarka RDX1850 potrafi ciąć za jednym zamachem do 18 arkuszy papieru 80g/m2.

Rexel Mercury RDX2070 - prawdziwy "kombajn" do niszczenia. Duży kosz o pojemności 70 litrów, wydajność do 20 kartek oraz poziom bezpieczeństwa P-3. Świetny wybór dla kilkuosobowego biura w którym rotuje spora ilość dokumentów. W razie potrzeby niszczarka radzi sobie także z kartami plastikowymi i płytami CD.

Rexel Mercury REM723 - model typu "wąskiego", z panelem sterującym oraz frontem umieszczonym na krótszym boku. Wysoki poziom bezpieczeństwa P-5 gwarantuje skuteczne niszczenie wrażliwych danych.

Rexel Mercury REM820 - niszczarka dedykowana biurom, gdzie wymagany jest wysoki stopień bezpieczeństwa i skuteczne niszczenie dokumentacji (P-5), ale jednocześnie nie ma dużych wymagań odnośnie wydajności. REM820 jest w stanie niszczyć jednocześnie do 8 kartek i posiada kosz na ścinki o pojemności 21 litrów. Radzi sobie także z niszczeniem zszywek, małych spinaczy, kart plastikowych oraz płyt CD / DVD.

Rexel Mercury RES1523 - kolejny model o niestandardowej, "wąskiej" budowie. Nieduża niszczarka o średniej wydajności (15 arkuszy), oferująca niszczenie zgodne ze stopniem tajności P-2.

Rexel Mercury REX1023 - model bliźniaczy z RES1523, oferujący jednak inne parametry niszczenia. Niższa wydajność (11 arkuszy) rekompensowana jest zapewnieniem wyższego stopnia bezpieczeństwa P-3.

Rexel Mercury REX1323 - kolejny wariant "wąskiej" niszczarki, o jedno oczko wyżej w hierarchii bezpieczeństwa. REX1323 niszczy do 13 arkuszy jednocześnie, zapewniając przy tym cięcie zgodne z wymogami normy P-4.

Rexel Mercury RLS32 - najbardziej wydajna niszczarka z linii Rexel Mercury. Ogromny kosz o pojemności 115 litrów i możliwość niszczenia w tym samym czasie do 32 kartek. Wszystkie te parametry idą w parze z poziomem bezpieczeństa P-2.

Rexel Mercury RLX20 - alternatywa dla RLS32, cechująca się nieco mniejszą wydajnością (20 arkuszy), ale oferująca w zamian stopień tajności P-4, który jest wystarczający dla większości biurowych potrzeb. Podobnie jak RLS32, także ta niszczarka posiada dedykowaną szczelinę, służącą do niszczenia kart plastikowych oraz płyt CD.

Rexel Mercury RSM1130 - wysoki stopień bezpieczeństwa oraz kosz na 30 litrów. Niszczarka wygodna i prosta w obsłudze, korzystająca z kosza, który w całości wysuwa się spod modułu roboczego zawieszonego na metalowym stelażu.

Rexel Mercury RSS2434 - stosunkowo niewielka, ale niezwykle wydajna niszczarka przybiurkowa. RSS2434 potrafi ciąć jednocześnie do 24 kartek. Poziom bezpieczeństwa to P-2.

Rexel Mercury RSX1834 - alternatywa dla RSS2434, równoważąca stosunkowo wysoką wydajność (18 kartek) z odpowiednio wysokim stopniem bezpieczeństwa (P-4).

Dlaczego kupić niszczarkę?

Niszczarka to urządzenie, które za jednym zamachem potrafi zaspokoić kilka potrzeb. Przede wszystkim używanie mechanicznego urządzenia do niszczenia dokumentów pozwala na zaoszczędzenie czasu. Nawet manualne modele niszczą papier szybciej i dokładniej niż pracownik z nożyczkami, lub przedzierający arkusze papieru ręcznie. Jeszcze większe oszczędności czasu można zyskać decydując się na model niszczarki automatycznej (czyli takiej, która posiada specjalny zasobnik na większą ilość arkuszy). Realny czas obsługi takiej niszczarki to zaledwie kilkanaście do kilkudziesięciu sekund. Dokumenty wystarczy umieścić w podajniku i zainicjować proces niszczenia przy użyciu odpowiedniego przycisku. Niszczarka samodzielnie będzie pobierała odpowiednią ilość arkuszy i przesuwała je do szczeliny z nożami tnącymi. W przypadku większych modeli pojemnik na dokumenty pozwala na umieszczenie nawet kilkuset arkuszy. Ręczne niszczenie takiej ilości, nawet przy użyciu bardzo wydajnych maszyn, to co najmniej kilka minut. Jest to czas, który możemy przeznaczyć na wykonywanie realnej, przydatnej pracy lub odpoczynek.

Druga, niesamowicie istotna zaleta niszczarek to zapewnienie odpowiedniego stopnia niszczenia dokumentacji oraz powtarzalności tego procesu. Oznacza to, że odpowiednio serwisowana niszczarka każdorazowo potnie nasze dokumenty z taką samą precyzją i zgodnie z deklarowanym stopniem bezpieczeństwa. Manualne niszczenie papieru nie gwarantuje dokładności, która jest wymagana w celu zachowania poufności.

Jeżeli niszczarka jest używana jedynie do niszczenia papierowej dokumentacji, to tym samym ułatwia nam segregację odpadów. Jej kosz będzie zawierał wyłącznie odpady papierowe i po oprożnieniu do osobnego worka bedzie można je przekazać do odpowiedniego konetera bez potrzeby dodatkowego sortowania.

Niszczarki Rexel - jaki poziom bezpieczeństwa wybrać?

Poziom bezpieczeństwa (określany także stopniem tajności) to jeden z najważniejszych parametrów każdej niszczarki. W dużym uproszczeniu: czym wyższy stopień bezpieczeństwa, tym skuteczniej niszczone są dokumenty - zostają pocięte na mniejsze fragmenty. Czym mniejsze fragmenty, tym mniejsze ryzyko, że ktoś będzie w stanie odzyskać dane z niszczonego dokumentu. Stąd ważny jest wybór niszczarki o odpowiednim poziomie bezpieczeństwa, tak aby spełniała ona swoją funkcję i odpowiednio skutecznie niszczyła dokumentację zawierającą wrażliwe informacje.

Norma DIN 66399 definiuje i wyróżnia siedem stopniów tajności. Różnią się one maksymalną szerokością i powierchnią ścinków. Dla ułatwienia można w przybliżeniu określić liczbę elementów, na które zostanie pocięta typowa kartka papieru o formacie A4:

 • P-1 - papier jest cięty na paski o szerokości 12 mm. Maksymalna powierzchnia ścinka to 2000 mm2. Kartka A4 zostaje pocięta na ok. 18 części. Niszczarki z poziomem bezpieczeństwa P-1 nadają się do niszczenia dokumentów zawierających mało istotne informacje.
 • P-2 - papier jest cięty na confetti o szerokości nie większej niż 6 mm. Maksymalna powierzchnia ścinka to 800 mm2. Kartka A4 zostaje pocięta na ok. 40 części. Niszczarki z poziomem bezpieczeństwa P-2 można przeznaczyć do niszczenia korespodnencji wewnętrznej nie zawierającej wrażliwych danych.
 • P-3 - papier jest cięty na confetti o szerokości nie większej niż 2 mm. Maksymalna powierzchnia ścinka to 320 mm2. Kartka A4 zostaje pocięta na ok. 200 części. Niszczarki z poziomem bezpieczeństwa P-3 używane są do niszczenia dokumentów zawierających dane poufne, jak np. adresy.
 • P-4 - papier jest cięty na confetti o szerokości nie większej niż 6 mm. Maksymalna powierzchnia ścinka to 160 mm2. Kartka A4 zostaje pocięta na ok. 400 części. Niszczarki z poziomem bezpieczeństwa P-4 używane są do niszczenia dokumentów zawierających dane szczególnie poufne oraz np. wyciągów bankowych.
 • P-5 - papier jest cięty na confetti o szerokości nie większej niż 2 mm. Maksymalna powierzchnia ścinka to 30 mm2. Kartka A4 zostaje pocięta na ok. 2000 części. Niszczarki z poziomem bezpieczeństwa P-5 używane są do niszczenia poufnych dokumentów osobistych, finansowych, strategicznych oraz dokumentów zawierających informacje tajne.
 • P-6 - papier jest cięty na confetti o szerokości nie większej niż 1 mm. Maksymalna powierzchnia ścinka to 10 mm2. Kartka A4 zostaje pocięta na ok. 6000 części. Niszczarki z poziomem bezpieczeństwa P-6 używane są do niszczenia niejawnych dokumentów prawnych, finansowych, wojskowych oraz dokumentów zawierających informacje zastrzeżone.
 • P-7 - papier jest cięty na confetti o szerokości nie większej niż 1 mm. Maksymalna powierzchnia ścinka to 5 mm2. Kartka A4 zostaje pocięta na ok. 12500 części. Niszczarki z poziomem bezpieczeństwa P-7 używane są do niszczenia ściśle tajnych raportów rządowych i wojskowych.

Rexel - niszczarki do papieru i nie tylko

Niszczarki Rexel to wiele linii produktów, podzielonych ze względu na konstrukcję i przeznaczenie. W zależności od modelu są one w stanie niszczyć nie tylko papier, ale także inne przedmioty. Począwszy od zszywek, poprzez małe spinacze, na kartach plastikowych oraz płytach CD i DVD skończywszy. Każdy model ma wyszczególnioną listę rzeczy, które jest w stanie pociąć. Niszczarki mniejsze, o silnikach małej mocy z reguły są w stanie niszczyć jedynie luźny papier, lub niewielkie ilości arkuszy połączonych zszywkami. Mocniejsze modele radzą sobie także z małymi, cienkimi spinaczami. Niszczenie kart i płyt wykonanych z tworzywa sztucznego to domena raczej średniej wielkości i dużych modeli niszczarek Rexel.

Rexel jest popularną i chętnie wybieraną marką niszczarek. Urządzenia w ofercie Rexel są dedykowane nie tylko do zastosowań profesjonalnych, ale znajdą się także modele przeznaczone do pracy w charakterze niszczarki domowej. Bez trudu odnajdziesz wśród niszczarek Rexel urządzenia o niezwykle wysokiej wydajności - takie, które są w stanie sprostać wymaganiom nawet kilkunastoosobowego zespołu. Rexel to także modele mniejsze, stanowiące doskonały wybór do biura w którym pracuje tylko kilka osób. W skład rodziny niszczarek Rexel wchodzą też małe niszczarki przybiurkowe, które dobrze sprawdzą się także w domu. Niewątpliwie atrakcyjną propozycją są niszczarki Rexel z automatycznym podajnikiem dokumentów. Rozwiązanie takie pozwala na umieszczenie w niszczarce nawet kilkuset arkuszy, a następnie powrót do naszych obowiązków. Taka niszczarka samoczynnie pobierać będzie arkusze z zasobnika i niszczyć je, aż pojemnik nie zostanie opróżniony. Jest to doskonałe rozwiązanie dla dynamicznych, nowoczesnych firm. Pozwala zaoszczędzić mnóstwo czasu, który normalnie byłby przeznaczony na nadzorowanie niszczenia. Tym samym pomagają zwiększyć wydajność pracy. Niszczarki z podajnikami automatycznymi są także niezwykle cenione przez pracowników, którzy nie są dzięki nim zmuszani do wykonywania uciążliwej i nużącej czynności manualnej obsługi niszczarki.

Darmowa Wysyłka

Darmowa wysyłka

Dla zamówień powyżej 250 zł brutto
i wadze poniżej 30kg

Dostawa w 24h

Dostawa w 24h

Zamów do godz. 14:00, a wyślemy jeszcze dziś

Bezpieczne płatności

Bezpieczne płatności

Płać bez obaw dzięki Przelewy24
i szyfrowaniu SSL

100% dostępności

100% dostępności

Ponad 13 000 produktów dostępnych od ręki