Nie musicie mieć w domu, ani sztalugi ani pędzli, żeby móc malować. Wystarczą Wam markery akrylowe marki Edding, które pozwolą tworzyć niesamowite dzieła. Zostały one napełnione farbą akrylową, która umożliwia uzyskiwanie fantastycznych efektów na różnych powierzchniach. Pigmenty najwyższej jakości, zapewniają wyraziste barwy, dzięki czemu powstałe prace prezentują się niezwykle estetyczne. Markery akrylowe Edding zapewniają niesamowite efekty przy malowaniu nie tylko na jasnych, ale również na ciemnych powierzchniach.

Charakterystyka markerów akrylowych Edding

Wszystkie markery akrylowe Edding wyposażone zostały w wysokopigmentowy tusz na bazie wody, który charakteryzuje się wysoką odpornością na działanie światła. Dostępne są one w bardzo szerokiej gamie kolorystycznej, obejmującej aż 26 wyrazistych barw. Co ważne, tusz zastosowany w markerach ma neutralny zapach, dzięki czemu pracować z nimi można nawet w niewielkich pomieszczeniach. Istotny jest także fakt, że farba jest szybkoschnąca, dzięki czemu w krótkim czasie można nakładać na siebie kolejne warstwy koloru.

W każdym z markerów Edding wymienić możemy zaschniętą czy po prostu zużytą końcówkę. Sprawia to, że nasze dzieła zawsze będą wykonane estetycznie, a korzystanie z takich rozwiązań jest również ekonomiczne. Kolekcja markerów akrylowych tej marki obejmuje obecnie 4 modele. Różnią się one od siebie kształtem oraz rozmiarem końcówki. Ich wyrazistość oraz efekty z pewnością zainspirują Was do działania. Dostępne są one w trzech różnych stopniach krycia (mocno kryjące, średnio kryjące i transparentne), co pozwala na szeroki zakres działań.

Markery akrylowe Edding - jakie mają zastosowanie?

Zapewne wielu z Was zastanawia się, do czego służą markery akrylowe? Markery akrylowe marki Edding zastosowanie znajdują tak naprawdę w wielu dziedzinach. Nadają się one między innymi do malowania kamieni. Często osoby włączające się w akcję „kamyczki” zastanawiają się czym pomalować swoje pierwsze dzieło (akcja polega na pomalowaniu kamyka, podpisaniu go kodem pocztowym miejscowości, w której się mieszka, a następnie położeniu w miejscu, które da mu szansę na start we własną podróż). Do tego idealnie nadają się właśnie markery akrylowe Edding.

Markery akrylowe równie dobrze sprawdzają się do malowania po materiałach takich jak płótno, papier malarski, karton czy terakota. Z ich pomocą stworzyć można niesamowite dzieła. W zależności od kształtu i rozmiaru końcówki, z pomocą markerów akrylowych Edding tworzyć możemy nie tylko nietuzinkowe obrazy, ale również piękne napisy czy subtelne akcenty. Korzystanie z markerów akrylowych Edding pozwoli Ci stworzyć autorskie doniczki czy wazony, którymi możesz ozdobić swój dom lub mieszkanie. Równie dobrze własnoręcznie ozdobione przedmioty podarować można komuś bliskiemu w formie prezentu.

Markery akrylowe Edding – jak ich używać ?

Pierwszą bardzo ważną zasadą jest to, aby markery akrylowe marki Edding od pierwszego użycia przechowywać w pozycji pionowej – skuwką do góry. Zapobiegnie to wyciekaniu tuszu przez końcówkę. Jak jednak przystąpić do malowania?

Zanim przystąpimy do malowania, powinniśmy w odpowiedni sposób przygotować nasze przybory malarskie. Jak aktywować markery akrylowe marki Edding? W przypadku klasycznych modeli z okrągłą lub ściętą końcówką należy w pierwszej kolejności potrząsać markerem, tak aby kulka znajdująca się wewnątrz obudowy zaczęła grzechotać. Proces ten wykonujemy z zamkniętą zatyczką. Po wymieszaniu tuszu zatyczkę ściągamy, a następnie przykładamy marker do kawałka niepotrzebnego papieru. W kolejnym etapie możemy rozpocząć pompowanie tuszu. Trzymając marker końcówką w dół, delikatnie dociskamy go do podłoża, tak aby na końcu pojawiła się farba. W zależności od wielkości markera może to chwilę potrwać. Markery ze ściętą końcówką należy dociskać pod lekkim kątem, tak aby ich nie uszkodzić.

W przypadku markerów akrylowych 3D marki Edding nie ma konieczności wstrząsania markerem. Przygotowanie do pierwszego użycia rozpoczynamy od ściągnięcia fabrycznej owijki - ułatwi to nam specjalna perforacja. Kolejnym krokiem jest zdjęcie zatyczki, po czym za pomocą kciuka oraz palca wskazującego lekko nacisnąć marker, tak aby wypłynęła z niego farba. To wystarczy abyśmy mogli zacząć malować.

Markery akrylowe Edding 5300

Edding 5300 to cienkie markery akrylowe, które posiadają okrągłą końcówkę w rozmiarze 1-2 mm. Idealnie sprawdzą się one do tworzenia prac w mniejszych rozmiarach. Równie dobrze wykorzystywane mogą być do malowania precyzyjnych szczegółów na większych powierzchniach. Dostępne są one w palecie 20 kolorów.

Markery akrylowe Edding 5100

Markery akrylowe Edding 5100, dzięki średniej okrągłej końcówce o szerokości 2-3 mm kreślić mogą szczegółowe linie, a także pokrywać zdecydowanie większe powierzchnie. Ta kolekcja markerów obejmuje aż 26 różnych kolorów, co pozwala tworzyć barwne dzieła.

Markery akrylowe Edding 5000

Z kolei markery Edding 5000 dedykowane są do malowania szerokimi pociągnięciami przypominającymi te wykonane pędzlem. Ze względu na ściętą końcówkę o szerokości 5-10 mm markery te równie dobrze poradzą sobie z malowaniem detali. Wystarczy ułożyć marker pod kątem. Podobnie jak wyżej opisane markery te również występują w 26 kolorach.

Markery akrylowe Edding 3D 5400

Edding 3D 5400 to innowacyjne markery posiadające dwie różne od siebie końcówki. Z jednej strony znajduje się dysza rurkowa o średnicy 2-3 mm, natomiast z drugiej o szerokości 5-10 mm. W przeciwieństwie do pozostałych markerów akrylowych marki Edding te umożliwiają nakładanie i stosowanie farby w dowolnej ilości, dzięki czemu uzyskać możemy tak zwany efekt 3D. Stosowane mogą być bezpośrednio z tuby lub rozprowadzone przy użyciu pędzla. Wewnątrz markerów znajduje się mocno kryjąca pigmentowana farba akrylowa o jakości, która zadowoli osoby początkujące, a także profesjonalnych artystów.

Zestawy markerów akrylowych Edding

W ofercie naszego sklepu znajdziecie zestawy markerów akrylowych marki Edding. Poniżej przedstawiamy propozycje kompletów dostępnych w naszym sklepie. Z szerokiej oferty starannie dobranych zestawów wybierać możecie swoje ulubione produkty oraz preferowaną kompozycję kolorów. Posiadając markery akrylowe marki Edding w tworzeniu ograniczać Was będzie jedynie wyobraźnia.

Markery akrylowe Edding Basic

Zestaw ten obejmuje 12 podstawowych kolorów takich jak: turkusowy, niebieski, zielony, żółty, beżowy, pomarańczowy, czerwony, fioletowy, jasnozielony, brązowy, biały oraz czarny. Zestaw został stworzony z myślą o artystach, grafikach, hobbystach, czyli wszystkich, którzy pasjonują się kreatywnym tworzeniem. Wewnątrz znajdziemy 2 markery 5300 (cienkie), 6 markerów 5100 (średnie), 3 markery 5000 (szerokie) oraz 1 podwójny marker 3D 5400. Dodatkowo w zestawie znajduje się również 10 pocztówek do malowania. Taki komplet pozwala tworzyć od razu bez chwili zawahania.

Markery akrylowe 12kol Basic Edding
 • 328,66 zł 267,20 zł netto
 • Promocja 246,49 zł / szt 200,40 zł netto
Do ulubionych
                                                                                                                                       

Kolejnym zestawem z kolekcji Basic, jest komplet obejmujący 5 markerów akrylowych Edding 5100. W środku znajdziemy kolory takie jak: żółty, czerwony, niebieski, jasnozielony oraz czarny. Markery te posiadają okrągłe końcówki w rozmiarze 2-3 mm.

Markery akrylowe 2-3mm Basic 5kol. Edding 5100/5S
 • 115,62 zł 94,00 zł netto
 • Promocja 86,72 zł / szt 70,50 zł netto
Do ulubionych

Markery akrylowe Edding Pastel

Ten zestaw jest bardzo zbliżony do tego wyżej opisanego. Wewnątrz znajdziemy bowiem 5 markerów Edding 5100. Okrągłe końcówki w rozmiarze 2-3 mm pozwalają na kreślenie cienkich linii, a jednocześnie szybkie pokrywanie dużych powierzchni. Zestaw zawiera markery w pastelowych odcieniach takich jak: pastelowy żółty, pastelowy niebieski, pastelowa zieleń, pastelowy róż oraz antracyt.

Markery akrylowe 2-3mm Pastel 5kol. Edding 5100/5S
 • 103,25 zł 83,94 zł netto
 • Promocja 77,44 zł / szt 62,96 zł netto
Do ulubionych

Markery akrylowe Edding Abstract

Abstract to zestaw markerów posiadających ścięte końcówki w rozmiarze 5-10 mm. Umożliwiają one tworzenie wyrazistych, grubych linii, pozwalają także w szybki i łatwy sposób zamalować duże obszary. Kreślić z ich pomocą można również cienkie linie, wystarczy ułożyć końcówkę pod odpowiednim kątem. Markery te, podobnie jak pozostałe zostały wypełnione tuszem na bazie farby akrylowej, która jest kryjąca, odporna na działanie światła, bezwonna i trwała po wyschnięciu. Dzięki temu malować nimi możemy w każdym miejscu. W zestawie znajdziemy kolory takie jak: błękit gencjanowy, żółty, żółty słoneczny, telemagenta i bogaty turkus.

Markery akrylowe 5-10mm abstract 5kol. Edding 5000/5S
 • 154,87 zł 125,91 zł netto
 • Promocja 116,15 zł / szt 94,43 zł netto
Do ulubionych

Markery akrylowe Edding Neon

Zestaw markerów Neon – jak sama nazwa wskazuje – obejmuje intensywne kolory. Wśród nich wyróżnić możemy: neonowy żółty, neonowy pomarańczowy, neonowy róż, biały oraz czarny. Gruba, ścięta końcówka (5-10 mm) do pisania zapewnia zmienną grubość linii, dzięki czemu tymi markerami można rysować drobne detale, ale też w szybkim czasie pokrywać można duże powierzchnie obrazu.

Markery akrylowe 5-10mm neon 5kol Edding 5000/5S
 • 154,87 zł 125,91 zł netto
 • Promocja 116,15 zł / szt 94,43 zł netto
Do ulubionych

Markery akrylowe Edding Nordic

Zestaw ten zawiera starannie dobrane kolory, które pozwalają uzyskać szeroką gamę motywów i dzieł sztuki. Markery te dają możliwość malowania ze zróżnicowanym stopniem krycia, dzięki czemu znajdą one zastosowanie w wielu technikach malarskich. W zestawie Nordic znajdują się: 2 markery Edding 5300 (cienkie) oraz 6 markerów Edding 5300 (średnie). Wewnątrz znajdziemy kolory takie jak: czarny, biały, łagodna mięta, elegancka północ, elegancki fiolet, pastelowy żółty, jagoda i zieleń mchu. Do kompletu dołączona została również pocztówka do malowania.

Zestaw markerów akrylowych 8kol. Nordic Edding
 • 172,75 zł 140,45 zł netto
 • Promocja 129,57 zł / szt 105,34 zł netto
Do ulubionych