Chcecie dodać odrobinę blasku do swoich prac? Mamy dla Was zupełną nowość od marki Edding. Wszechstronne zestawy pisaków brokatowych z pewnością umożliwią przeniesienie waszej kreatywności na nowy poziom. Dodadzą blasku zarówno notatkom, jak i również rysunkom, dzięki czemu będą one bardziej wyraziste, a tym samym bardziej atrakcyjne.

Historia marki Edding

Firma Edding założona została w 1960 roku w Hamburgu-Barmbek przez Carla-Wilhelma Eddinga i Volkera Detlefa Ledermanna. Początkowo przedsiębiorstwo zajmowało się sprowadzaniem flamastrów z Japonii. Jednak w niedługim czasie szkolni koledzy przedstawili światu swój pierwszy własny produkt, którym był marker permanentny Edding No. 1. Odniósł on sensacyjny sukces rynkowy i stworzył podwaliny globalnej dziś marki. Początkowo markery te wykorzystywane były jedynie na magazynach oraz  w transporcie, aż znalazły także zastosowanie w biurach warsztatach i pracowniach. Dzięki właściwościom tuszu markery No. 1 stosowane mogły być na gorących, tłustych lub wilgotnych powierzchniach.

W 1965 roku asortyment został poszerzony o markę planMASTER, w której skład wchodziły produkty do planowania i komunikacji wizualnej. W 1999 roku nazwę zmieniono na te większości dziś znaną Legamaster. Obecnie oferta tej marki obejmuje także tablice suchościeralne, flipcharty oraz akcesoria. W 1970 roku firma pożegnała się z Hamburgiem i przeniosła swoją siedzibę do Ahrensburga. Kolejny przełomowy moment nastąpił w 1978 roku, kiedy Edding zaprezentowany pierwszy marker z olejowym tuszem, który krył niczym lakier i mógł być wykorzystywany nawet na ciemnych powierzchniach.

W kolejnych latach przedsiębiorstwo Edding nieustannie rozbudowywało asortyment markerów specjalistycznych. Dlatego dziś w ofercie możemy znaleźć między innymi markery do płyt CD, mebli, fug, klisz rentgenowskich, opon, ubrań oraz do wielu innych materiałów. W 2008 roku Edding wprowadził do sprzedaży linię produktów EcoLine. Składają się na nią markery permanentne i suchościeralne wytwarzane z tworzyw sztucznych, z których co najmniej 90% pochodzi z recyklingu. W tej kolekcji znajdziemy również zakreślacze, których zatyczki i obudowy produkowane są w co najmniej 70% z surowców odnawialnych.

Firma Edding zdobyła rynek dzięki produkcji markerów permanentnych. Jednak obecnie przedsiębiorstwo oferuje zdecydowanie większy asortyment taki jak: markery artystyczne, markery specjalistyczne, zakreślacze, tusze i tonery do drukarek, spraye kreatywne, lakiery do paznokci, rozwiązania cyfrowe dla szkół i przedsiębiorstw oraz wiele innych.

Pisaki artystyczne z brokatem Edding 1200

Pisaki artystyczne z brokatem Edding 1200 dedykowane są do kolorowania, rysowania i tworzenia obrazków w atrakcyjnych mieniących się kolorach. Efekty pracy są niezwykle wyjątkowe w zależności od kąta padania światła. Pisaki brokatowe wyposażone zostały w trwałą, okrągłą końcówkę o grubości 3 mm. W zależności od kąta nachylenia i siły nacisku flamastrami można tworzyć linię o szerokości od 1 mm do 3 mm. Wysokiej jakości atrament doskonale sprawdzi się na jasnym papierze. Charakteryzuje się on słabym zapachem, a także tym, że jest szybkoschnący. Dzięki temu mazaki brokatowe Edding 1200 będą również odpowiednie dla osób leworęcznych.

 

Pisak artystyczny 1.0-3.0mm 5kol z brokatem Edding 1200
  • 49,53 zł 40,27 zł netto
  • Promocja 37,15 zł / szt 30,20 zł netto
Do ulubionych

Zestawy artystycznych pisaków z brokatem Edding 1200 występują w dwóch wersjach kolorystycznych: pastelowej i podstawowej.  Pierwszy z kompletów posiada 4 następujące kolory: pastelowy róż, pastelowy fiolet, pastelowy niebieski oraz pastelowy żółty. Z kolei drugi zestaw Edding 1200 składa się z mazaków brokatowych w  5 modnych kolorach podstawowych takich jak: żółty, jasnozielony, niebieski, czarny oraz czerwony.

Mazaki brokatowe doskonale sprawdzą się w tworzeniu kartek okolicznościowych, bullet journalingu, scrapbookingu oraz w wielu innych technikach artystycznych. Stylowa, czarna obudowa o okrągłym przekroju sprawia, że flamastry brokatowe Edding 1200 pewnie leżą w dłoni, zapewniając tym samym komfort podczas tworzenia. Zatyczka w kolorze tuszu może być pozostawiona na końcu obudowy, co minimalizuje ryzyko jej zgubienia.

 

Pisak artystyczny 1.0-3.0mm 4kol z brokatem Edding 1200
  • 39,73 zł 32,30 zł netto
  • Promocja 29,80 zł / szt 24,23 zł netto
Do ulubionych

Pisaki pędzelkowe z brokatem do kaligrafii Edding 1340

Pisaki z brokatem do kaligrafii Edding 1340 od wyżej opisanych flamastrów różnią się końcówką. Model 1340 wyposażony został w miękką pędzelkową końcówkę, która umożliwia kreślenie linii od 1 mm do 6 mm. Z tego też względu mazaki te będą idealnym wyborem do nauki kaligrafii. Z pewnością świetnie sprawdzą się również w kolorowaniu dużych obszarów.

 

Pisaki pędzelkowe do kaligrafii 1.00-6.00mm 4kol z brokatem Edding E-1340
  • 45,94 zł 37,35 zł netto
  • Promocja 34,45 zł / szt 28,01 zł netto
Do ulubionych

 Jak widać te wyjątkowe pisaki pędzelkowe mają niezwykle uniwersalne zastosowanie,  mogą dodawać kolorowego efektu brokatu nie tylko podczas pisania, ale również rysowania czy malowania. Wyposażone zostały one w szybkoschnący atrament na bazie wody, który zapewnia praktyczną aplikację bez rozmazywania koloru, dzięki czemu pisaki brokatowe Edding 1340 są również odpowiednie dla osób leworęcznych.

Ten model mazaków brokatowych dostępny jest w opakowaniu zawierającym  4 lub 10 kolorów. W mniejszym opakowaniu znajdziemy następujące kolory: niebieski, różowy, fioletowy oraz żółty. W drugim paleta kolorystyczna jest bardziej rozbudowana, dzięki czemu w zestawie znajdziemy kolory takie jak: jasnoniebieski, niebieski, ciemnozielony, jasnozielony, żółty, pomarańczowy czerwony, fioletowy, czarny oraz transparenty. Ten ostatni z przezroczystym tuszem doda kolorom jeszcze więcej magicznego blasku brokatu.

W zależności od światła kolory wyczarowują specjalne efekty brokatowe. Flamastry brokatowe Edding 1340 podobnie jak wyżej opisany model także posiadają okrągłe czarne korpusy, na których nadrukowany w kolorze złotym został ich model oraz nazwa koloru. Zatyczki w kolorze tuszu można umożliwiają szybką identyfikację poszukiwanego koloru. Istnieje również możliwość umieszczenia jej na końcu obudowy podczas tworzenia, dzięki czemu zmniejsza się ryzyku jej zagubienia.

 

Pisaki pędzelkowe do kaligrafii 1.00-6.00mm 10kol z brokatem Edding E-1340
  • 121,00 zł 98,37 zł netto
  • Promocja 90,75 zł / szt 73,78 zł netto
Do ulubionych

Przykładowe zastosowanie pisaków brokatowych Edding

Jak zdążyliśmy zauważyć pisaki brokatowe marki Edding wykorzystywane mogą być do wielu zadań. Doskonale sprawdzają się one na jasnych kartkach papieru. Mazakami artystycznymi ozdabiać można kartki okolicznościowe, zaproszenia, albumy, a także torebki prezentowe.  Z kolei pisaki pędzelkowe przydatne będą w tworzeniu kaligrafii, letteringu lub do pokrywania kolorem dużych obszarów rysunku. Ich cienkie końcówki umożliwiają użytkownikowi także precyzyjne rysowanie nawet najmniejszych detali, dlatego tez warto mieć je pod ręką. W ich wykorzystaniu ogranicza nas jedynie wyobraźnia. Na stronie producenta możemy znaleźć szablony do kolorowania, a także inne inspiracje jak wykorzystać te niezwykłe pisaki brokatowe. 

Każdy z zestawów flamastrów brokatowych marki Edding zapakowany jest w estetyczne, kartonowe pudełeczko. Dzięki temu każdy z takich kompletów będzie świetnym pomysłem na prezent zarówno dla początkującego, jak i również zaawansowanego artysty.

Podsumowanie

Edding posiada w swojej ofercie pisaki brokatowe, które charakteryzują się intensywnymi kolorami i nietuzinkowym efektem brokatu. Tego rodzaju flamastry doskonale sprawdzą się do ozdabiania różnego rodzaju prac plastycznych, kartek okolicznościowych czy do technik artystycznych takich jak scrapbookingu, czy bullet juornaling. Ich wyjątkowa formuła zapewnia trwałe i przyciągające wzrok efekty. Mazaki brokatowe Edding występują w wielu kolorystycznych odsłonach, dlatego też z pewnością każdy znajdzie te odpowiednie dla własnych potrzeb.