Niszczarki Fellowes LX to dowód na to, że niszczarki nie muszą być szare, nieciekawe i nieprzyjazne. Nowa rodzina niszczarek Fellowes wyróżnia się już na pierwszy rzut oka. Jednak atrakcyjny wygląd to zaledwie początek zalet...
W nowoczesnym środowisku pracy stawiamy nie tylko na praktyczność, ale również na komfort oraz estetykę. Niezależnie od tego czy będzie to osobiste biuro, open space czy przestrzeń zorganizowana w ramach home-office. Niszczarki Fellowes LX idealnie wpisują się w ten nurt, niosąc szereg przydatnych i praktycznych rozwiązań pod płaszczykiem pięknej formy.
Modele z serii LX przyciągają wzrok. To wszystko za sprawą nowoczesnego wzornictwa. Bryła niszczarki została nakreślona w minimalistyczny sposób, unikając ostrych krawędzi, zbędnych wcięć i dodatków.
W zaokrąglonym prostopadłościanie wyróżnić możemy trzy główne elementy. Pierwszy to front z wyraźnie zaznaczonym oknem kosza na ścinki i szeroką, ukośną krawędzią przechodzącą w bok i gróną część urządzenia.
Kolejny jest metaliczny, połyskliwy pas, ciągnący się od dołu niszczarki i rozszerzający w górnej części. Obramowuje on niejako front i stanowi jedność ze szczeliną do podawania papieru oraz z panelem sterującym. Jest to innowacyjny interfejs, określany mianem IntelliBar. Łączy on w sobie wypukłe, delikatnie zarysowane przyciski sterujące z ikonografikami oraz świetlnym pasem, informującym na bieżąco o statusie urządzenia.
Część modeli Fellowes LX dostępna jest w dwóch wariantach kolorystycznych: czarnym oraz białym z metalicznymi akcentami. Pozwala to na dopasowanie niszczarek do wystroju praktycznie każdego nowoczesnego biura.
IntelliBar to pomysł na to, jak w efektywny i jednocześnie miły dla oka sposób komunikować się z użytkownikiem. Przy pomocy panelu sterującego nie tylko wydasz polecenie niszczarce (przy pomocy przycisków), ale także uzyskasz bieżącą informację o jej stanie. IntelliBar prezentuje statusy pięciu praktycznych funkcji, w jakie wyposażone są wybrane modele Fellowes LX.
W dużym skrócie: jest to system zapobiegania zacięciom papieru. Niszczarka w trakcie pracy wykrywa zwiększający się opór papieru (zwiastujący na ogół zacięcie) i w miarę potrzeb chwilowo podnosi moc silnika.
System ten też wykrywa automatycznie zbyt dużą ilość kartek, z którą niszczarka nie poradziła by sobie. W takiej sytuacji niszczenie jest wstrzymane a pas świetlny zapala się na czerwono. Należy wtedy wycofać plik z kartkami i zmniejszyć jego objętość o nadmiarowe arkusze.
System bezpieczeństwa, który na bieżąco monitoruje okolice szczeliny na papier. Jeżeli w trakcie niszczenia dotkniemy szczeliny palcem (lub zrobi to dziecko albo zwierzę domowe) to praca niszczarki zostanie automatycznie wstrzymana.
Jest to funkcja szczególnie przydatna, gdy niszczarka jest używana w warunkach domowych. Ciekawskie rączki dzieci oraz łapki zwierzaków zostaną potencjalnie uchronione przed urazem.
Funkcja przydatna, jeżeli zależy nam na czasie i maksymalnym wykorzystaniu możliwości naszej niszczarki. Pulsujące, zielone światło powiadamia nas, kiedy niszczarka ma zapas mocy i jest w stanie obsłużyć większą ilość arkuszy. Dzięki temu jesteśmy w stanie optymalnie szybko niszczyć dokumenty i w efekcie spędzać przy niszczarce mniej czasu.
Kolejna funkcja, która ma na celu ułatwienie naszej pracy oraz oszczędność czasu. Kiedy niszczarka osiągnie limit czasu pracy ciągłej, jest to oznajmiane przez zapalenie się żółtej diody po lewej stronie pasa świetlnego. Oznacza to, że nie ma sensu wkładanie kolejnych arkuszy papieru do szczeliny podawczej, bo niszczarka i tak przejdzie w tryb odpoczynku, konieczny aby schłodzić silnik i inne podzespoły. Każdy model posiada określony zakres czasu pracy i czasu odpoczynku (określany parametrem ON/OFF). Po upływie czasu odpoczynku (OFF) możemy wrócić do urządzenia i kontynuować niszczenie.
Stare modele niszczarek często nie posiadały żadnego czujnika zapobiegającego przepełnieniu kosza. Efektem były często problemy z wysunięciem kosza lub rozsypywanie ścinków każdorazowo po jego wysunięciu. Modele z linii Fellowes LX posiadają jednak odpowiedni sensor i informują o fakcie przepełnienia pojemnika na ścinki. Pozwala to na utrzymanie porządku i ułatwia bieżące jego opróżnianie.
Niszczarki z rodziny Fellowes LX posiadają precyzyjne i mocne mechanizmy niszczące. Konstrukcja noży tnących została zaprojektowana w taki sposób, aby spełniać wymogi norm P4 oraz P5 (w zależności od modelu).
Zarówno stopień bezpieczeństwa P4, jak i P5 przewidują cięcie papieru na ścinki (określane mianem confetti lub cross-cut). W przypadku stopnia tajności P4 wielkość cząstki papieru powinna być mniejsza lub równa 160 mm² i o szerokości nie większej niż 6 mm. Daje to na przykład ścinki o wymiarach 4 x 12 mm.
Stopień tajności P5 zakłada wielkość cząstki papieru mniejszą lub równą 30 mm² i o szerokości nie większej niż 2 mm. Przykładowa wielkość ścinka w takim wypadku to 2 x 12 mm.
Obie te normy pozwalają na skuteczne niszczenie dokumentacji – nie tylko zwykłych dokumentów, nie posiadających w swojej treści wrażliwych danych, ale także dokumentacji o charakterze szczególnie poufnym oraz tajnym.
Większość modeli Fellowes LX jest wyposażonych w kółka. Dzięki temu przesuwanie niszczarki nie stanowi trudności i możliwa jest szybka aranżacja przestrzeni. Rozwiązanie to sprawdzi się także w przypadku, kiedy urządzenie jest wykorzystywane przez więcej niż jednego użytkownika.
Bez wątpienia kosz wysuwany jest rozwiązaniem dalece bardziej praktycznym i wygodnym niż kosz, na którym osadzony jest moduł niszczący. Bez zbędnego manipulowania przy samym urządzeniu, możemy jednym ruchem otworzyć kosz, wysunąć go i przystąpić do opróżniania. Dzięki okienku oraz systemowi kontrolującemu zapełnienie wiemy kiedy należy się tym zająć, a wygodny uchwyt w górnej części pozwala na łatwą obsługę.