Dziurkacze ozdobne to nieoceniona pomoc w dekorowaniu kartek okolicznościowych, zaproszeń, scrapbookingu oraz w wielu innych technikach artystycznych. Umożliwiają one powielanie tego samego wzoru na różnego rodzaju materiałach, dzięki czemu wszystkie prace będą prezentować się estetycznie.

Większość dziurkaczy ozdobnych oprócz papieru świetnie radzi sobie również z wycinaniem wzorów na cienkich piankach i niektórych rodzajach folii, lub kalki. Co ważne, korzystając z ozdobnego dziurkacza, możemy wykorzystać zarówno wycięty wzór, jak i również pozostałe na arkuszu okienko. Zdecydowaną zaletą tego rodzaju dziurkaczy jest to, że są one niezwykle proste w obsłudze.

Dziurkacze ozdobne są nie tylko lekkie, poręczne, ale również łatwe i bezpieczne w obsłudze, dlatego doskonale sprawdzą się jako akcesoria plastyczne także dla dzieci. Pozwalają one rozwijać najmłodszym rozwijać nie tylko kreatywność, ale również zdolności manualne. Własnoręczne tworzenie kartek, zaproszeń czy ozdabianie albumów pozwolą każdemu rozwijać wyobraźnię. Możliwość szybkiego wycinania różnego rodzaju wzorów bez konieczności mozolnego wycinania ich nożyczkami sprawia, że dziurkacze ozdobne sprawdzą się w większości technik rękodzielniczych.

Dziurkacze ozdobne rodzaje

Jak już wcześniej wspomnieliśmy, dziurkacze ozdobne podobnie jak klasyczne wersje służą do dziurkowania papieru. Jednym naciśnięciem jesteśmy w stanie wyczarować zarówno proste, jak i również bardziej efektowne wzory. Zaletą dziurkaczy ozdobnych jest fakt, że oprócz papieru doskonale radzą sobie one z dziurkowaniem cienkich pianek. Dzięki temu nasze prace mogą być różnorodne nie tylko pod względem motywu, ale także faktury.

Dziurkacz ozdobny koło

Dziurkacz koło niezmiennie od wielu lat cieszy się największą popularnością. Dlaczego? Nie od dziś wiadomo, że wzór koła bardzo ciężko wyciąć równo za pomocą nożyczek. W swojej ofercie posiadamy dziurkacze, które wycinają koła o wielkości od 1.6 cm do nawet 7.6 cm. Charakteryzują się one niezwykle prostą obsługą, dzięki czemu stanowią nieocenioną pomoc w tworzeniu różnego rodzaju kartek okolicznościowych.

 

Dziurkacz ozdobny 2.5cm Koło
 • 28,07 zł / szt 22,82 zł netto
 • KLUB ATAKTO 26,95 zł / szt 21,91 zł netto
Brak w magazynie
Do ulubionych

Mniejsze rozmiary wykorzystywane mogą być do wycinania confetti, płatków kwiatów czy kolorowych oczek. Z kolei większe rozmiary doskonale sprawdzą się do wykrawania kółek, które przydatne będą w tworzeniu papierowych bombek lub innych ozdób. Dziurkacze w kształcie koła równie dobrze sprawdzą się w tworzeniu dekoracji metoda origami.

 

Dziurkacz ozdobny 7.6cm Koło D76-02
 • 98,82 zł 80,34 zł netto
 • Promocja 74,12 zł / szt 60,26 zł netto
Do ulubionych

Dziurkacz ozdobny kwiatek

Dziurkacze wykrawające kwiatki doskonale sprawdzą się w tworzeniu dekoracji wiosennych, zdobienia kartek okolicznościowych, zaproszeń oraz prezentów. Jako że kwiatki są bardzo uniwersalnym wzorem, wykorzystanie ich zależy od naszych indywidualnych preferencji. Z pomocą tego rodzaju dziurkaczy jesteśmy w stanie wycinać mniej lub bardziej fantazyjne kwiatki w różnych rozmiarach. Na rynku znajdziemy dziurkacze kwiatki między innymi w następujących rozmiarach: 1.6 cm, 2.5 cm, 3.8 cm, 5 cm, oraz 7.6 cm.

 

Dziurkacz ozdobny 2.5cm Kwiatek D25-31
 • 24,38 zł 19,82 zł netto
 • Promocja 18,29 zł / szt 14,87 zł netto
Do ulubionych

Dziurkacz ozdobny gwiazda

Dziurkacze ozdobne z motywem gwiazd doskonale sprawdzi się przy tworzeniu projektów typu cardmaking, scrapbookingu oraz do innego rodzaju twórczości. W zależności od potrzeb wybierać możemy spośród dziurkaczy w rozmiarach 1.6 cm, 2.5 cm, 3.8 cm oraz 5 cm. Dziurkacze gwiazdki są niezwykle proste w obsłudze, nadają się do wykrawania kształtów gwiazdek w papierze, cienkiej piance oraz kalce. Wbudowany pojemnik na ścinki umożliwia zachowanie porządku w miejscu pracy.

 

Dziurkacz ozdobny 5.0cm Gwiazdka D50-31
 • 67,53 zł 54,90 zł netto
 • Promocja 50,65 zł / szt 41,18 zł netto
Do ulubionych

Dziurkacz ozdobny liść

Dziurkacze ozdobne wykrawające kształty liści stanowią świetne uzupełnienie dla papierowych lub piankowych kwiatów. Świetnie sprawdzą się w dekorowaniu kartek okolicznościowych lub innego rodzaju prac plastycznych o tematyce wiosennej, lub jesiennej. Z ich pomocą wyciąć możemy liście kończyny, klonu oraz wiele innych. Wybierać możemy spośród dziurkaczy w następujących rozmiarach: 2.5 cm, 3.8 cm oraz 7.6 cm.

 

Dziurkacz ozdobny 2.5cm Liść/123
 • 22,28 zł / szt 18,11 zł netto
 • KLUB ATAKTO 21,38 zł / szt 17,39 zł netto
Do ulubionych

Dziurkacz ozdobny motyl

Motyl to symbol przemiany i życia. Dlatego też dziurkacz ozdobny wycinający motyla będzie doskonałym wyborem jeżeli chodzi o tworzenie kartek okolicznościowych o tematyce wiosennej. Wycięte motyle mogą być także doskonałą ozdobą zaproszeń. Dziurkacze te występują w następujących rozmiarach: 1.6 cm, 2.5 cm, 3.8 cm oraz 7.6 cm. Możliwość wykrawania motyli w różnych wielkościach sprawia, że można je ze sobą skleić, a tym samym stworzyć efekt 3D.

 

Dziurkacz ozdobny 3.8cm Motyl D38-07
 • 39,53 zł 32,14 zł netto
 • Promocja 29,66 zł / szt 24,11 zł netto
Do ulubionych

Dziurkacz ozdobny serce

Dziurkacze z motywem serc przydatne będą w tworzeniu dekoracji walentynkowych, zaproszeń na ślub, zawieszek do bukietów, a także w innych pracach artystycznych. Własnoręcznie wykonana kartka, ozdobiona serduszkami z pewnością zachwyci osobę obdarowaną. W zależności od indywidualnych potrzeb z pomocą dziurkaczy ozdobnych możemy wykrawać serca w papierze, piance (również brokatowej), a nawet kalce. Dziurkacze ozdobne serca znajdziemy w następujących rozmiarach: 1.6 cm, 2.5 cm, 3.8 cm, 5 cm oraz 7.6 cm.

 

Dziurkacz ozdobny 2.5cm Serce D25-30
 • 24,38 zł 19,82 zł netto
 • Promocja 18,29 zł / szt 14,87 zł netto
Do ulubionych

Dziurkacz ozdobny aniołek

Motyw aniołka będzie świetnym wyborem zarówno podczas tworzenia ozdób o tematyce walentynkowej, ale także bożonarodzeniowej. Aniołki będą idealnym uzupełnieniem do kartek okolicznościowych, zaproszeń oraz innych prac plastycznych związanych z tematyką wyżej wymienionych świąt. Do zdobień możemy wykorzystać zarówno wycięty wzorek, jak i również ozdobne okienko, które pozostało. Dziurkacze ozdobne aniołki występują w rozmiarach takich jak: 1.6 cm, 2.5 cm, 3.7 cm, 5 cm oraz 7 cm.

 

Dziurkacz ozdobny 3.7cm Aniołek
 • 48,40 zł / szt 39,35 zł netto
 • KLUB ATAKTO 46,46 zł / szt 37,78 zł netto
Do ulubionych

Dziurkacz ozdobny śnieżynka

Śnieżynki większości z nas kojarzą się zapewne z zimą. Dlatego też chętnie wykorzystywane są one właśnie w pracach artystycznych związanych z zimą. W zależności od wzoru dziurkacze są w stanie wykrawać mniej lub bardziej fantazyjne kształty płatków śniegu. Kolorowe śnieżynki będą wspaniale prezentować się na własnoręcznie wykonanym łańcuchu choinkowym. Będą również idealnym uzupełnieniem w dekorowaniu prezentów lub kartek bożonarodzeniowych. Dziurkacze śnieżynki występują w następujących rozmiarach: 1.6 cm, 2.5 cm, 3.8 cm, 5 cm oraz 7.5 cm.

 

Dziurkacz ozdobny 1.6cm Śnieżynka D16-65
 • 14,34 zł 11,66 zł netto
 • Promocja 10,76 zł / szt 8,75 zł netto
Do ulubionych

Dziurkacze ozdobne występują w naprawdę szerokiej ofercie wzorów i rozmiarów. Mnogość dostępnych modeli sprawia, że z pewnością znajdziemy odpowiedni dziurkacz dostosowany do naszych indywidualnych preferencji. W ofercie naszego sklepu oprócz powyżej wymienionych modeli dziurkaczy znaleźć można również:

Dziurkacz ozdobny brzegowy

Dziurkacze ozdobne brzegowe – jak sama nazwa wskazuje – dedykowane są do wykrawania wzorów na brzegach arkuszy papieru. Z ich pomocą można ozdobić nie tylko kartki okolicznościowe czy zaproszenia, ale również opakowania prezentów, dyplomy, listy gratulacyjne, albumy oraz wiele innych projektów artystycznych. Najpopularniejsze motywy dziurkaczy brzegowych to:

Jak dbać o dziurkacze ozdobne?

Dziurkacz do papieru w łatwy i szybki sposób można „naostrzyć” w zaciszu domowym, bez konieczności zakupywania nowego egzemplarza. Wystarczy kawałek folii aluminiowej, którą wsuwamy tak samo jak arkusz papieru i kilkukrotnie wycinamy kształt.

 Na rynku znaleźć możemy gotowe zestawy do czyszczenia i konserwacji dziurkaczy ozdobnych. W ich składzie znajdziemy arkusze papieru woskowego, folii aluminiowej oraz kartonu. Ich regularne dziurkowanie zapewnia dziurkaczom odpowiednią ostrość ostrza. Oprócz tego wewnątrz zestawu znaleźć możemy również pęsetę, haczyk do wyciągania resztek papieru, małą dmuchawę oraz pędzelek.

Innym często pojawiającym się problemem podczas pracy np. z pianką są nierówne, poszarpane brzegi. Temu również w szybki i łatwy sposób możemy zaradzić, wystarczy pod spód pianki podłożyć kartkę papieru, która zapobiegnie powstawaniu nieestetycznych brzegów.

Podsumowanie

Wszechstronne i praktyczne zastosowanie dziurkaczy ozdobnych sprawia, że powinien zaopatrzyć się w nie każdy miłośnik rękodzieła. Z ich pomocą zdecydowanie szybciej i łatwiej możemy wykrawać wzory, aniżeli przy użyciu nożyczek, wykrojników lub innych maszyn do wycinania papieru. Klikając w poniższy przycisk, możecie zapoznać się z pełną ofertą dziurkaczy ozdobnych.