Podstawka pod laptopa zapewnia urządzeniu odpowiednią wentylację, a jednocześnie zwiększa komfort użytkownika. Wybór właściwej podkładki poprawi także ergonomię i jakość pracy. Dlatego też w naszym artykule przedstawimy różne rodzaje podstawek, podpowiemy, jak wybrać odpowiednią, a także wyjaśnimy jakie konkretne korzyści niesie ich użytkowanie.

Jak wybrać odpowiednią podstawkę pod laptopa?

Wybór odpowiedniej podstawki zależny jest o kilku istotnych czynników. Po pierwsze podkładka musi być dopasowana do rozmiaru laptopa. Zbyt duża (lub zbyt) mała nie zda egzaminu. Warto również zwrócić uwag na materiał, z jakiego została ona wykonana. Ważne jest, aby odznaczał się on wysoką wytrzymałością, tylko wtedy mamy pewność, że podstawka służyć nam będzie przez długi czas.

Istotny jest również fakt, czy dany model podstawki posiada możliwość stopniowej regulacji wysokości i kąta nachylenia. To pozwoli umieścić urządzenie na odpowiednim dla użytkownika poziomie, a tym samym przełoży się na jego wydajność i komfort podczas pracy. Dobra podkładka powinna posiadać gumowe elementy, które zapobiegną zsuwaniu się laptopa oraz przemieszczaniu się jej po powierzchni biurka.

Korzyści stosowania podstawek pod laptop

Korzystanie z podstawek pod laptopa niesie ze sobą kilka korzyści. Poniżej dowiecie się jakich.

Redukcja obciążenia wzroku

Podkładka pod laptopa umożliwia ustawienie urządzenia na wysokości naszych oczu. Dzięki temu nie musimy wytężać i nadmiernie obciążać wzroku poprzez ciągłe kierowanie go ku dołowi. Podstawki posiadające regulację kąta nachylenia pozwalają na niwelowanie odblasków, co w efekcie przekłada się na poprawę wydajności oraz komfortu pracy.

Przyjmowanie prawidłowej postawy

Podstawki pod laptopa umożliwiają użytkownikowi zachowanie poprawnej postawy. Praca bez podkładki sprawia, że pracownik przyjmuje nienaturalną pozycję - najprościej ujmując, garbi się przed ekranem laptopa. Z kolei korzystanie ze stojaka na laptopa umożliwia uniesienie go na odpowiednią wysokość. Dzięki temu odciążony zostanie kręgosłup, a także zapobiegniemy bólom pleców, ramion i szyi.

Zwiększenie wydajności urządzenia

Stosowanie podkładek pod laptopa może zwiększyć jego wydajność. Zbyt wysoka temperatura może powodować wolniejsze działanie systemów, a czasem nawet jego zawieszanie. Aby uniknąć przegrzania laptopa, warto korzystać z dobrodziejstw jakimi są właśnie podkładki. Umożliwiają one uniesienie laptopa, a tym samym zapewniają odpowiednią cyrkulację powietrza, zmniejszając ryzyko zbyt wysokiej temperatury w podzespołach.

Podstawki pod laptop Ergo Cosy Leitz

Podstawka Ergo Cosy marki Leitz występują w jednym z trzech modnych kolorów: niebieskim, żółtym lub szarym. Minimalistyczne wzornictwo, w połączeniu z matowym wykończeniem nadają im stylowego wyglądu. Elementy gumowe i zintegrowany uchwyt gwarantują bezpieczne i stabilne umieszczenie laptopa na podstawce, zapobiegają jego przesuwaniu.

Podstawa pod laptop szara Ergo Cosy Leitz
 • 156,75 zł 127,44 zł netto
 • Promocja 133,23 zł / szt 108,32 zł netto
Do ulubionych

Ergonomiczna budowa podstawek zapewnia komfort w czasie pracy. Doskonale sprawdza się one zarówno podczas pracy w pozycji siedzącej, jak i również stojącej. Podstawy z kolekcji Ergo Cosy są niezwykle kompaktowe, dzięki czemu zajmują niewiele miejsca, dlatego też można je zabierać ze sobą niemal wszędzie. Szybie i łatwe dopasowanie ustawień do indywidualnych potrzeb możliwe jest dzięki 4 poziomom wysokości.

Podstawa pod laptop żółta Ergo Cosy Leitz
 • 156,75 zł 127,44 zł netto
 • Promocja 133,23 zł / szt 108,32 zł netto
Do ulubionych

Podstawki te umożliwiają uniesienie laptopa, a tym samym ustawienie jego ekranu na optymalnej dla oczu wysokości. Ułatwiają one również przepływ powietrza pod urządzeniem, co w korzystny sposób wpływa na chłodzenie baterii i innych komponentów. Korzystanie z tego rodzaju rozwiązań ma również pozytywny wpływ na nasze zdrowie, zwiększa również naszą produktywność. Podstawki Ergo Cosy Leitz dedykowane są do laptopów o przekątnej od 13” do 17”.

Podstawa pod laptop niebieska Ergo Cosy Leitz
 • 133,23 zł / szt 108,32 zł netto
 • KLUB ATAKTO 127,90 zł / szt 103,99 zł netto
Do ulubionych

Podstawka pod laptop Kensington

Uniwersalna odstawka pod laptop marki Kensington wykonana jest mocnej stali i aluminium. Bezstopniowa regulacja zarówno kąta, jak i wysokości umożliwia ustawienie podstawki na poziomie zapewniającym optymalne pole widzenia. Regulacja wysokości możliwa jest w zakresie od 151 do 200 mmm, z kolei regulacja kąta możliwa jest w zakresie od 0o do 45o.

Konstrukcja podstawki poprawia przepływ powietrza pod laptopem, tym samym zwiększając jego wydajność i czas pracy baterii. Została zaprojektowana w taki sposób, aby zapewnić użytkownikowi miejsce do przechowywania pod i wkoło niej. Takie rozwiązanie pozwala zachować porządek na biurku. Antypoślizgowe silikonowe podkładki chronią laptopa przed uszkodzeniem oraz zarysowaniami, jednocześnie zapobiegają jego przesuwaniu w czasie pracy. Podstawka pod laptop Kensington dedykowana jest laptopom z ekranem o przekątnej do 16” i maksymalnej wadze 8 kg.

Podstawa pod laptop aluminiowa regulowana Kensington
 • 297,96 zł 242,24 zł netto
 • Promocja 253,26 zł / szt 205,90 zł netto
Do ulubionych

Podstawka regulowana Ergo Leitz

Podstawka regulowana Ergo zaprojektowana została zgodnie z zasadami ergonomii. Możliwość ustawienia jej na optymalnej dla oczu wysokości zapewnia użytkownikowi komfort, a także koryguje jego postawę. Jej mała powierzchnia sprawia, że jest ona idealna dla kompaktowych rozmiarów biurek. Idealne wyrównanie w poziomie możliwe jest dzięki sześciu bezpiecznym, ustawionym fabrycznie kombinacjom wysokości i kąta nachylenia.

Zintegrowany uchwyt umożliwia pewne i stabilne ustawienie laptopa, natomiast gumowe nóżki zapobiegają przesuwaniu się podstawki na biurku. W przypadku niekorzystania z podstawki można ją bardzo szybko i łatwo złożyć na płasko, dzięki czemu nie zajmuje ona wiele miejsca. Regulacja wysokości możliwa jest, dzięki 2 dźwigniom. Jej budowa wspiera przepływ powietrza pod urządzeniem, tym samy chłodzi baterie oraz inne komponenty.

Podstawa laptop regulowana biała Ergo Leitz
 • 185,82 zł 151,07 zł netto
 • Promocja 148,66 zł / szt 120,86 zł netto
Do ulubionych

Podstawy pod laptop Breyta Fellowes
Podstawy pod laptop Breyta Fellowes występują w dwóch klasycznych kolorach: białym oraz czarnym. Produkowane są one z materiałów nadających się w 100% do ponownego przetworzenia. Co ważne, podstawki Breyta zostały przetestowane przez FIRA (FIRA jest znakiem jakości, przyznawanym produktom, które spełniają najwyższe standardy ergonomii, minimalizują negatywne skutki pracy biurowej oraz przyczyniają się do zwiększenia efektywności i produktywności) i spełniają wymagania dotyczące produktów ergonomicznych określonych w europejskich przepisach dotyczących zdrowia i bezpieczeństwa: EN ISO 9241-5.

Podstawa pod laptop czarna Breyta Fellowes
 • 78,20 zł 63,58 zł netto
 • Promocja 66,47 zł / szt 54,04 zł netto
Do ulubionych

Posiadają one rozkładane przednie nóżki, które zapewniają możliwość szybkiego i łatwego wyboru aż 12 ustawień wysokości. Nowoczesne i minimalistyczne wzornictwo sprawia, że doskonale prezentować się one będą na każdym biurku. Miękka w dotyku przednia półka utrzymuje laptopa bezpiecznie, podczas, gdy otwarta konstrukcja zwiększa cyrkulację powietrza umożliwiając wentylację podczas pracy. Podstawki z tej serii składane są na płasko dla kompaktowego, łatwego przechowywania lub transportu. Zapewniają optymalne ustawienie ekranu dowolnego laptopa o przekątnej do 14”.

Podstawa pod laptop biała Breyta Fellowes
 • 78,20 zł 63,58 zł netto
 • Promocja 66,47 zł / szt 54,04 zł netto
Do ulubionych

Podstawy pod laptop 2w1 Breyta Fellowes

Podstawy pod laptop 2w1 Breyta to zupełna nowość od Fellowes. Łączą w sobie dwa produkty – są to zamykane walizki do przechowywania lub przenoszenia z wbudowaną podstawą pod laptop. Idealnie nadają się do przestrzeni co-workingowych. Ten model podobnie jak wyżej opisany również występuje w dwóch kolorach: czarnym oraz białym. Wewnątrz walizki znajduje się pasek, który zapewnia bezpieczne przenoszenia laptopa w jej wnętrzu.

Podstawa pod laptop czarna 2w1 walizka Breyta Fellowes
 • 273,69 zł 222,51 zł netto
 • Promocja 232,63 zł / szt 189,13 zł netto
Brak w magazynie
Do ulubionych

Podstawa posiada 5- stopniową regulację wysokości, umożliwiając tym samym użytkownikowi wybranie najbardziej ergonomicznej pozycji. Zdejmowany pasek na ramię oraz wbudowany uchwyt ułatwiają przenoszenie. Każda z walizek wyposażona jest w zamek oraz dwa klucze, co przekłada się na bezpieczeństwo zawartości. Materiały użyte do ich produkcji w pełni nadają się do recyklingu. Podstawy z walizką również zostały przebadane przez FIRA, która potwierdza spełnienie wymagań dotyczących produktów ergonomicznych określonych w europejskich przepisach dotyczących zdrowia i bezpieczeństwa: EN ISO 9241-5.

Podstawa pod laptop biała 2w1 walizka Breyta Fellowes
 • 273,69 zł 222,51 zł netto
 • Promocja 232,63 zł / szt 189,13 zł netto
Do ulubionych

Jak wyczyścić układ chłodzenia laptopa?

Czy wiecie, że w zaciszu domowym możecie samodzielnie spróbować wyczyścić układ chłodzenia? Do tego potrzebne będzie Wam sprężone powietrze. Z jego pomocą możecie nie tylko usunąć drobinki kurzu z wiatraków chłodzących, ale również wyczyścić klawiaturę. Oprócz tego wykorzystywane może być one o czyszczenia trudno dostępnych powierzchni biurowych oraz urządzeń elektrycznych.

Sprężone powietrze niepalne Durable
 • 190,51 zł 154,89 zł netto
 • Promocja 152,41 zł / szt 123,91 zł netto
Brak w magazynie
Do ulubionych

Podsumowanie

Odpowiednio dobrana podstawka jest w stanie nie tylko zwiększyć wydajność laptopa, ale również komfort użytkownika. Korzystanie z niej ma zbawienny wpływ na nasz kręgosłup, a także wzrok. Klikając w poniższy przycisk, zapoznacie się z całą ofertą podstawek pod laptopa.