Szukacie praktycznych sposobów na organizację dokumentów w biurze? Doskonałym rozwiązaniem są - cieszące się niesłabnącą popularnością - półki na dokumenty. Mnogość dostępnych kolorów, materiałów oraz rozmiarów sprawia, że każdy z nas znajdzie model dostosowany do osobistych preferencji.

Półki na dokumenty (lub jak kto woli kuwety na dokumenty), umożliwiają zachowanie porządku na biurku, co przekłada się nie tylko na większą wydajność, ale również zwiększa komfort podczas pracy. Wszyscy przecież wiemy, że odpowiednia organizacja przestrzeni pozwala skupić się nam na obowiązkach.

Decydując się na zakup półki na dokumenty, powinniśmy wziąć pod uwagę ilość dokumentów, które chcemy w niej przechowywać. Niektóre modele mogą się różnić pomiędzy sobą wysokością, co wpływa oczywiście na możliwość umieszczenia w nich większej lub mniejszej ilości kartek papieru. Ważne jest również to czy dany model można ustawiać jeden na drugim lub schodkowo. Taka funkcja umożliwi nam sortowanie dużych ilości dokumentów, jednocześnie zaoszczędzając sporo miejsca na biurku.

Jak już wcześnie wspomnieliśmy, pojemniki na dokumenty  występują w wielu różnych kolorach. Dzięki temu istnieje możliwość segregacji kartek papieru pod względem ich ważności. Przykładowo dokumenty o wysokim priorytecie umieścić można w czerwonych kuwetach, natomiast te mniej ważne w niebieskich. Segregację kolorystyczną można także wykorzystać pod względem działów lub osób odpowiedzialnych danym dokumentom np., zielona szuflada będzie przypisana do księgowości, czarna do logistyki, a żółta do kadr. Poniżej przedstawiamy półki na dokumenty plastikowe, metalowe, z organizerami, a także te wykonane z materiałów ekologicznych.

Półki na dokumenty plastikowe

Półki plastikowe – jak sama nazwa nam wskazuje - produkowane są z tworzyw sztucznych. W zależności od producenta występują one w szerokiej gamie kolorystycznej. Dzięki temu możemy dostosować ich kolor do pozostałych akcesoriów na naszym biurku lub do ogólnego wystroju pomieszczenia.

Półki na dokumenty Europost Vivida marki Esselte

Półki na dokumenty z serii Europost Vivida wytwarzane są z polistyrenu (PS). Wyróżniają się one unikalnym wzorem na bocznych ściankach. Stanowią doskonałe połączenie funkcjonalności i nowoczesnego designu. Występują one w kolorach takich jak: czarny, niebieski, czerwony, zielony, biały oraz żółty. Istnieje możliwość układania ich pojedynczo lub schodkowo.

Półka dokumenty A4 czarna Europost Vivida
 • 25,36 zł 20,62 zł netto
 • Promocja 19,03 zł / szt 15,47 zł netto
Do ulubionych

Półki na dokumenty Europost Vivida wyposażone zostały w specjalne zaokrąglone wycięcie, dzięki któremu wkładanie i wyciąganie dokumentów jest niezwykle proste. Oprócz tego posiadają one również dedykowaną powierzchnię do umieszczenia kieszonki na etykiety, które umożliwiają opis zawartości kuwety, a tym samym gwarantują szybką identyfikację poszukiwanych dokumentów.

Półka dokumenty A4 żółta Europost Vivida
 • 20,74 zł 16,86 zł netto
 • Promocja 15,56 zł / szt 12,65 zł netto
Brak w magazynie
Do ulubionych

Półki na dokumenty Basic marki Durable

Tacki na dokumenty Basic marki Durable są świetnym rozwiązaniem na organizację dokumentów. Wykonane są z trwałego tworzywa sztucznego w następujących kolorach: czarnym, białym, czerwonym, zielonym, niebieskim, jasnozielonym, przezroczystym, niebieskim przezroczystym lub purpurowym przezroczystym.

Półka na dokumenty A4 czerwona Basic Durable
 • 18,03 zł 14,66 zł netto
 • Promocja 12,62 zł / szt 10,26 zł netto
Brak w magazynie
Do ulubionych

Półki na dokumenty Basic służą do przechowywania nie tylko dokumentów w formacie A4 – C4, ale również broszur i katalogów. Posiadają zaokrąglone wycięcie, które ułatwia dostęp do ich zawartości. Ich powierzchnia jest gładka, dzięki czemu półki bez problemu można utrzymać w czystości. Każda szuflada na dokumenty marki Durable wyposażona została także w okienko na etykiety do opisu, istnieje również możliwość doposażenia w elementy dystansowe do regulowania wysokości pomiędzy nimi.

Półka na dokumenty A4 niebieska Basic Durable
 • 17,27 zł 14,04 zł netto
 • Promocja 12,09 zł / szt 9,83 zł netto
Brak w magazynie
Do ulubionych

Półki na dokumenty Colors marki Bantex

Półki na dokumenty Colors marki Bantex wytwarzane są z wytrzymałego, nieprzezroczystego polistyrenu. W zależności od indywidualnych preferencji wybierać możemy spośród 6 kolorów kuwet: niebieskim, zielonym, czarnym, czerwonym, żółtym lub antracytowym. Jedna półka jest w stanie pomieścić maksymalnie 550 arkuszy papier (80 g/m2) w formacie A4.

Półka dokumenty A4 zielona Colors Bantex
 • 14,70 zł 11,95 zł netto
 • Promocja 10,30 zł / szt 8,37 zł netto
Do ulubionych

Specjalnie profilowany przód z wycięciem, ułatwia nie tylko wyciąganie dokumentów, ale jednocześnie zabezpiecza je przed wypadaniem. Z przodu znajduje się specjalne miejsce do naklejania etykiet umożliwiających ich opisywanie. Półki można ze sobą łączyć, dzięki czemu pomieścić możemy więcej dokumentów bez zajmowania dodatkowej powierzchni na biurku. Wymiary jednej półki to: 5,5 x 25 x 33 cm.

Półka dokumenty A4 antracytowa Colors Bantex
 • 12,94 zł / szt 10,52 zł netto
 • KLUB ATAKTO 12,42 zł / szt 10,10 zł netto
Do ulubionych

Półki na dokumenty WOW marki Leitz

Półki na dokumenty z serii WOW marki Leitz przykuwają wzrok swoim unikalnym zestawieniem 2 kolorów. Składają się one z barwnej podstawy, która występuje w jednym z następujących kolorów: szarym, różowym, niebieskim, żółtym, turkusowym, fioletowym, czarnym, zielonym lub czerwonym, natomiast ich ścianki zawsze są białe. Kuwety z tej kolekcji można ustawiać jedna na drugiej, maksymalnie 9 sztuk.

Półka dokumenty A4 biało/fioletowa Wow Leitz
 • 72,87 zł 59,24 zł netto
 • Promocja 54,65 zł / szt 44,43 zł netto
Do ulubionych

Półki z kolekcji WOW także produkowane są z trwałego polistyrenu. Ich rozmiar (267 x 49 x 336 mm) dopasowany został do przechowywania dokumentów o formacie A4 i C4 oraz mniejszych. Duże wycięcie z przodu zapewnia łatwy dostęp do zwartości. Jest to doskonały model kuwet na dokumenty, który sprawdzi się zarówno w biurze, jak i również w domu.

Półka dokumenty A4 biało/zielona Wow Leitz
 • 54,94 zł 44,67 zł netto
 • Promocja 41,21 zł / szt 33,50 zł netto
Do ulubionych

Półka na dokumenty Jumbo marki Leitz

Półka na dokumenty Jumbo marki Leitz zaprojektowana została do umieszczenia na szafkach i półkach ściennych. Dedykowana jest ona do przechowywania grubszych dokumentów ze spiralami np. albumów oraz katalogów. Charakteryzuje się ona wyjątkową trwałością, a także sporą pojemnością. Wyróżnia się z całą pewnością swoją budową, ponieważ przeznaczona jest ona do chowania kartek po długim boku.

Istotny jest również fakt, że ten model można ustawiać jeden na drugim, a unikalny patent „naciśnij i kliknij” stabilizuje kuwety. Organizer na dokumenty posiada również praktyczne wcięcie z boku umożliwiające łatwe i wygodne wyjmowanie dokumentów.

Półka dokumenty A4/długi bok czarna Plus Jumbo Leitz
 • 97,19 zł 79,02 zł netto
 • Promocja 72,90 zł / szt 59,27 zł netto
Do ulubionych

Półki na dokumenty metalowe

Półki na dokumenty metalowe charakteryzują się wysoką wytrzymałością – to za sprawą materiału, z jakiego są produkowane. Jest to zupełnie inny rodzaj kuwet niż te wyżej opisane. Poszczególne modele różnią się miedzy sobą nie tylko kolorem, ale również ilością półek.

Półki na dokumenty metalowe marki NET

Półki na dokumenty marki NET  występują w wersji z 2, 3, 4 lub 5 szufladkami. Produkowane są one z wytrzymałej metalowej siatki pokrytej lakierem w kolorze: czarnym, srebrnym, zielonym, czerwonym lub niebieskim. Niezależnie od ilości półeczek i koloru przystosowane są one do przechowywania dokumentów formatu A4 i mniejszych. Zostały one zaprojektowane w taki sposób, żeby nie zajmowały dużej powierzchni blatu roboczego.

Półka na dokumenty siatka niebieska 3 szuflady 3A Net W2001
 • 80,64 zł 65,56 zł netto
 • Promocja 56,44 zł / szt 45,89 zł netto
Do ulubionych

Każda z półek posiada w górnej części uchwyt, który umożliwia jej szybkie i łatwe przenoszenie. Z kolei system wysuwanych szufladek znacząco wpływa na komfort podczas użytkowania. Wzmocnione brzegi pozwalają bez obaw wielokrotnie wysuwać i wsuwać szufladki bez obaw o ich uszkodzenie.

Półka na dokumenty siatka srebrna 5 szuflad 5A Net W4705
 • 104,50 zł 84,96 zł netto
 • Promocja 73,15 zł / szt 59,47 zł netto
Do ulubionych

Półka na dokumenty metalowa marki Taurus

Metalowa czarna półka na dokumenty marki Taurus dostępna jest w wersji z 3 wysuwanymi szufladami. Uchwyt w górnej części pozwala na jej przenoszenie bez konieczności wyciągania zawartości. Stelaż wyposażony został w specjalne nakładki umieszczone na nóżkach, dzięki czemu całość nie rysuje powierzchni biurka. Dno szufladek produkowane jest z metalowej siatki w kolorze czarnym. Ich rozmiar dostosowany został do przechowywania dokumentów w formacie A4 lub mniejszym.

Półka na dokumenty A4 czarna siatka 3 szuflady Taurus
 • 63,03 zł 51,24 zł netto
 • Promocja 44,12 zł / szt 35,87 zł netto
Do ulubionych

Półki na dokumenty ekologiczne

W ofercie naszego sklepu posiadamy przyciągające wzrok, wysokiej jakości ekologiczne półki na dokumenty marki Leitz Recycle. Produkowane są one w minimum 90% z plastiku pochodzącego z recyklingu po konsumenckiego. Dzięki redukcji emisji i kompensacji CO2, półki z tej kolekcji są neutralne dla klimatu. W pełni nadają się również do ponownego przetworzenia, posiadają także certyfikat Blue Angel (Blue Angel to sygnał ekologiczny informujący konsumenta o produktach wysokiej jakości pod względem ekologicznym, promujący konsumpcję świadomą ekologicznie).

Półka na dokumenty A4 czerwona Recycle Leitz
 • 43,37 zł / szt 35,26 zł netto
 • KLUB ATAKTO 41,64 zł / szt 33,85 zł netto
Do ulubionych

Półki z tej serii  występują w jednym z czterech następujących kolorów: czarnym, czerwony, niebieskim lub zielonym. Przeznaczone są do przechowywania dokumentów w formacie A4 i US, czasopism oraz różnego rodzaju folderów. Wcięcie z przodu ułatwia dostęp do zwartości, nawet wtedy gdy półki ułożone są jedna na drugiej. Półki z tej kolekcji mają matowe wykończenie, a ich powierzchnia jest gładka i łatwa do czyszczenia. Układać je można schodkowo lub jedna na drugiej.

Półka na dokumenty A4 niebieska Recycle Leitz
 • 41,45 zł / szt 33,70 zł netto
 • KLUB ATAKTO 39,79 zł / szt 32,35 zł netto
Do ulubionych

Posiadamy również proekologiczną półkę marki Helit. Wykonana jest ona w 97% z przetworzonych butelek na wodę PET. Ten przyjazny dla środowiska pojemnik na dokumenty może być wykorzystywany samodzielnie lub w połączeniu z innymi organizerami, tym samy tworząc wielowarstwowy system. Dostępna jest ona w kolorze niebieskim. Przechowywać w mniej można arkusze papieru o formacie A4 lub mniejszym. Pochylony przód ułatwia wkładanie oraz wyjmowanie dokumnetów.

Półka na dokumenty A4 niebieska transparentna ekologiczna Helit
 • 16,62 zł / szt 13,51 zł netto
 • KLUB ATAKTO 15,95 zł / szt 12,97 zł netto
Do ulubionych

Półka na dokumenty z organizerem

Półka na dokumenty z kolekcji Leitz Cosy umożliwia nie tylko segregację dokumentów, ale również przechowywanie, tabletu, telefonu lub innych przedmiotów. Produkowana jest z wytrzymałego polistyrenu (PS), który gwarantuje możliwość długotrwałego użytkowania. Dostępna jest ona w jednym z trzech następujących kolorów: żółtym, niebieskim lub szarym. Składa się ona z dwóch elementów: kuwety do przechowywania kartek papieru lub czasopism oraz mniejszej zdejmowanej półki na akcesoria. Minimalistyczne wzornictwo w połączeniu z modnymi kolorami sprawia, że tego rodzaju półka doda stylu i elegancji Twojemu miejscu pracy.

Półka dokumenty A4 organizer niebieska Leitz Cosy 52590061
 • 55,45 zł 45,08 zł netto
 • Promocja 33,27 zł / szt 27,05 zł netto
Do ulubionych

Podsumowanie

Oferowane przez nas półki łączy funkcjonalność, trwałość i estetyka, wszystko to pozwala stworzyć profesjonalne i świetnie zorganizowane środowisko pracy. Wybór jest naprawdę ogromny, dlatego też każdy ma możliwość dostosowania konkretnego rodzaju półki na dokumenty do własnych potrzeb. Klikając w poniższy przycisk, zapoznacie się z pełną ofertą kuwet na dokumenty dostępnych w naszym sklepie.