Przekładki do segregatora przydatne są wszędzie tam, gdzie pojawia się konieczność skompletowania i segregacji większej ilości dokumentów. Stosowanie ich do oddzielania poszczególnych pików kartek, umożliwi nam szybką identyfikację arkuszy bez potrzeby przeglądania całej zwartości segregatorów.
Jak wiemy, segregatory to podstawa do segregacji i przechowywania dokumentów nie tylko w biurze, ale często również w domu. Czy wiecie, że zamiast wertować całą zawartość segregatora, można ją w szybki i łatwy sposób podzielić na kategorie. Jest to możliwe właśnie dzięki dedykowanym przekładkom.
Dzięki zakładkom zaoszczędzimy nie tylko czas, ale niejednokrotnie również nerwy. Nikt z nas przecież nie lubi szukać na ostatnią chwilę ważnych dokumentów. Dlatego dziś postanowiliśmy przybliżyć temat przekładek do segregatorów. W naszym artykule wyjaśnimy jakie modele znajdziemy, a także jak wybrać odpowiednie przekładki.
Zakładki do segregatora to nic innego jak większe lub mniejsze karty, które umożliwiają podział jego zawartości na mniejsze sekcje. Poszczególne rodzaje przekładek różnią się pomiędzy sobą nie tylko materiałem, ale również rozmiarem czy kolorem. Wyróżniamy przekładki takie jak:
Wszystkie oferowane przez nas przekładki posiadają dziurkowanie w europejskim standardzie, dzięki czemu z pewnością będą pasowały do wszystkich standardowych segregatorów.
Drugą bardzo istotną cechą przekładek do segregatorów, powinien być dla nas materiał, z jakiego zostały one wykonane. Najczęściej do ich produkcji wykorzystuje się karton lub folię PP (polipropylenową), więcej o tworzywach, z jakich są wytwarzane przeczytacie poniżej.
Przekładki kartonowe produkowane są z wysokiej jakości kartonu. Występują w formacie A4, A5 oraz 1/3 A4. Dzięki temu jesteśmy w stanie je dopasować do indywidualnych potrzeb. Przekładki kartonowe doskonale sprawdzą się wszędzie tam, gdzie pojawia się konieczność segregacji dużej ilości dokumentów, bez potrzeby ich częstego przeglądania.
Przekładki kartonowe Mylar marki Esselte utrzymane są w żywej kolorystyce. Produkowane są z wysokiej jakości, wytrzymałego kartonu o gramaturze 160 g/m2. Dodatkowo wzmocnione są one folią Mylar. Co ważne, przekładki z tej kolekcji występują zarówno w wersji kolorowej, numerycznej, jak i również alfabetycznej.
Niezależnie od ich rodzaju, wierzchnia karta posiada miejsce z wydzielonymi, dużymi powierzchniami dedykowanymi do opisu przekładek. Wzmocniony, perforowany pasek na karcie opisowo – informacyjnej, zapewnia możliwość wielokrotnego przekładania przekładek bez obawy przed uszkodzeniem. Każda z zakładek posiada 11 uniwersalnych otworów, które umożliwiają ich bezproblemowe wpinanie do segregatora.
Przekładki do segregatorów marki Tamto występują w dwóch wariantach kolorystycznych: intensywnym lub pastelowym. Stanowią one nieocenioną pomoc podczas organizacji różnego rodzaju dokumentów zarówno w segregatorach, jak i również skoroszytach. Podobnie jak powyższe przekładki te również powstają z wysokiej jakości kartonu o gramaturze 160 g/m2.
Korzystając z nich, mamy możliwość podzielenia zwartości skoroszytu lub segregatora na sekcje tematyczne, lub chronologiczne. Dzięki temu szybko i łatwo odnajdziemy poszukiwane dokumenty. Przekładki do segregatorów Tamto występują w formacie 1/3 A4 – czyli mają one rozmiar 240 x 105 mm. Posiadają one dziurkowanie wzdłuż dwóch krawędzi, co umożliwia nam ich wpięcie zarówno w pionie, jak i również w poziomie. Stanowią one niezwykle ekonomiczne rozwiązanie ze względu na to, że w jednym opakowaniu znajduje się aż 100 przekładek.
Przekładki do segregatora marki Biurfol podobnie jak pozostałe rodzaje służą porządkowaniu i segregowaniu dokumentów. Wykonane są z białego kartonu o gramaturze 170 g/m2, dodatkowo wzmocnione zostały poprzez laminację folią Mylar. Dzięki temu odznaczają się one wyjątkową trwałością. W zależności od indywidualnych potrzeb marka Biurfol oferuje nam 3 różne rodzaje przekładek kartonowych m.in. z registrami alfabetycznymi, numerowanymi oraz kolorowymi.
Przekładki kartonowe marki Biurfol występują w dwóch formatach: A4 oraz A5. W komplecie zawsze znajdziemy kartę informacyjno-opisową, która umożliwia nam opis zawartości, a to przekłada się w razie potrzeby na szybkie znalezienie poszukiwanej kartki papieru. Każda z przekładek posiada otwory, które umożliwiają ich wpięcie zarówno do segregatora, jak i również skoroszytu.
Przekładki kartonowe marki Wektor występują w rozmiarze 240 x 105 mm – czyli 1/3 A4. Wykonane są ze sztywnego kartonu, w jednym z 6 kolorów: białym, niebieskim, piaskowym, pomarańczowym, żółtym lub zielonym. Posiadają one dziurkowanie europejskie wzdłuż dwóch brzegów, dzięki czemu możliwe jest ich wpięcie zarówno w pionie, jak i w poziomie. W opakowaniu znajduje się 100 sztuk przekładek w jednym kolorze.
Przekładki PP do segregatorów, dzięki polipropylenowi, z którego zostały wyprodukowane, charakteryzują się niezwykłą trwałością i odpornością na zabrudzenia czy zalanie. Doskonale sprawdzą się wszędzie tam, gdzie dość często przeglądamy lub wymieniamy zawartość segregatorów. Materiał wykorzystywany do ich wytworzenia zapewnia nie tylko możliwość długotrwałego korzystania, ale także gwarantuje im świetny wygląd na wiele długich lat.
Przekładki do segregatorów WOW marki Leitz produkowane są z polipropylenu o grubości 0.3 mm, i to właśnie dzięki niemu charakteryzują się wysoką trwałością. Występują w wersji kolorowej lub czarno-białej. Ich format A4+ (245 x 305 x 4 mm) pozwala na szybki dostęp do dokumentów, nawet wtedy gdy są one przechowywane w koszulkach. Każda z przekładek posiada 11 uniwersalnych otworów, które umożliwiają wpinanie ich do segregatora.
Przekładki do segregatorów Recycle zaliczamy do grona akcesoriów ekologicznych. Dlaczego? Ponieważ produkowane są one z plastiku w 90% pochodzącego z recyklingu (przed konsumpcyjnego). Oprócz tego są neutralne dla klimatu, dzięki redukcji emisji i kompensacji CO2. Co ważne, w pełni nadają się one również do ponownego przetworzenia.
Strona przednia powstała z wytrzymałej, przetworzonej tektury o gramaturze 160 g/m2. Znajduje się na niej sporo miejsca do opisu zawartości. Uniwersalny pasek z perforacją umożliwia wpięcie ich do każdego segregatora lub skoroszytu. Powierzchnia przekładek jest odporna na rozdarcia, a także łatwa w utrzymaniu czystości. Ten rodzaj przekładek dostępny jest w formacie A4 w kolorze czarnym, w wersji numerycznej.
Przekładki do segregatorów PP marki Elba wykonane są z mocnego i elastycznego PP (polipropylenu) o grubości 120 mic. w kolorze białym. 120 mic. w kolorze białym. Zastosowana uniwersalna europerforacja pozwala na użycie przekładek w segregatorze, a dodatkowa strona informacyjno--opisowa zapewnia możliwość opisania zwartości. Zakładki oznaczone są literami alfabetu A-Z.
W ofercie marki Elba znajdziemy również wersję kolorowych przekładek, które tak jak pozostałe produkowane są z mocnego, elastycznego, kolorowego polipropylenu. Perforacja strony opisowej posiada dodatkowe wzmocnienie Strong Line, dzięki czemu niegroźne jej wielokrotne przekładanie.
Jak widać, na rynku znajdziemy kilka różnych rodzajów przekładek. Główną cechą, którą powinniśmy się kierować podczas wyboru, powinno być zastosowanie. Otóż jeżeli przekładki mają być wykorzystywane do krótkotrwałego oddzielania dokumentów warto zdecydować się na te kartonowe. Natomiast jeżeli chcemy często i dość długo korzystać z dobrodziejstw zakładek do segregatorów wybrać powinniśmy te wykonane z polipropylenu.
Korzystając z przekładek, możemy w szybki sposób segregować dokumenty, zwiększając nie tylko efektywność, ale również eliminując chaos, który towarzyszy poszukiwaniom. Klikając w poniższy przycisk, zapoznacie się z pełną ofertą przekładek zarówno tych kolorowych, alfabetycznych, numerowanych czy miesięcznych.