Segregatory swoje zastosowanie znajdują w przechowywaniu i archiwizowaniu dokumentów. Ich konstrukcja pozwala na szybkie i łatwe przeszukiwanie zawartości. Oferta segregatorów jest bardzo różnorodna. Poszczególne modele różnią się między sobą kolorami, rozmiarem, materiałem oraz rodzajem mechanizmu. W naszym artykule przedstawimy różne rodzaje segregatorów, a także podpowiemy, gdzie najczęściej znajdują one zastosowanie.

Segregatory biurowe z mechanizmem dźwigniowym

Największą popularność, ze względu na uniwersalność i zróżnicowaną stylistykę, zyskały segregatory biurowe. Umożliwiają one segregację oraz archiwizację dokumentów. Przechowując w nich faktury, umowy czy inne ważne rachunki jesteśmy w stanie zachować chronologię. Z kolei dzięki temu w razie potrzeby bez problemu możemy odszukać poszukiwaną przez nas kartkę papieru. Najpopularniejsze segregatory biurowe A4 to te, których szerokość grzbietu wynosi 75 mm lub 50 mm (choć znaleźć można modele, których szerokość grzbietu wynosi 80 mm).

 

Segregator A4/75 jasnoniebieski Atakto
 • 12,79 zł 10,40 zł netto
 • Promocja 7,29 zł / szt 5,93 zł netto
Do ulubionych

Na rynku znajdziemy segregatory produkowane z kartonu lub tworzyw sztucznych, które następnie powlekane są folią polipropylenową. Większość modeli posiada dodatkowo metalowe elementy, które wzmacniają dolne krawędzie, oraz okute otwory na palec – umożliwiające bezproblemowe ściąganie z półek. Część segregatorów na grzbiecie wyposażona jest w kieszenie na etykiety do opisu zawartości. Dzięki temu w łatwy i szybki sposób można zachować porządek na półce, a także w razie potrzeby bez problemu zidentyfikować można poszukiwany segregator. Warto również wspomnieć, że niektóre segregatory biurowe posiadają również, dodatkowe zamkniecie na gumkę, które doskonale zabezpiecza zawartość przed wypadnięciem lub uszkodzeniem.

 

Segregator A4/65 żółty Active 180st Leitz Cosy 10390019
 • 80,42 zł 65,38 zł netto
 • Promocja 48,25 zł / szt 39,23 zł netto
Do ulubionych

Wewnątrz tego rodzaju segregatorów znajduje się mechanizm dźwigniowy, dzięki któremu możliwe jest wpinanie dokumentów. Składa się on z dwóch ringów, dźwigni oraz tzw. dociskacza. Odległość ringów od siebie dostosowana jest do standardowego rozstawu dziurkaczy. Kształtem przypominają one literę D, a to oznacza, że jedna ich krawędź jest prosta. Ringi rozchylane są pomocą dźwigni, ta metoda jest niezwykle wygodna dla użytkownika. Tak jak wspomnieliśmy w mechanizmie dźwigniowym znajduje się również dociskacz. Co to takiego? Jest to specjalna metalowa listewka z przesuwanym przyciskiem, którą nakłada się na ringi. Przytrzymuje ona dokumenty w miejscu, zabezpieczając je przed uszkodzeniem.

 

Segregator A4/75 zielony Colour Breeze No.1 Esselte
 • 30,27 zł 24,61 zł netto
 • Promocja 21,80 zł / szt 17,72 zł netto
Do ulubionych

Segregatory biurowe z podwójnym mechanizmem dźwigniowym

W szerokiej ofercie znajdziemy również segregatory biurowe z podwójnym mechanizmem dźwigniowym. Co to oznacza? Taki segregator swoją budową zewnętrzna nie różni się niczym od wyżej opisanych. Różnica jest widoczna jednak w jego wnętrzu – w środku znajdują się bowiem dwa takie same mechanizmy dźwigniowe. Tego rodzaju segregatory pozwalają na przechowywanie dwukrotnie większej liczby arkuszy A5 niż klasyczne modele dedykowane do tego rozmiaru dokumentów.

 

Segregator A4/75 niebieski dwa mechanizmy Leitz
 • 101,02 zł 82,13 zł netto
 • Promocja 72,73 zł / szt 59,13 zł netto
Do ulubionych

Segregatory biurowe A3

Segregatory biurowe w formacie A3 (420 x 297 mm) są zdecydowanie mniej popularne niż modele wyżej opisane. Ze względu na ich duży rozmiar chętnie wykorzystują je architekci. Najczęściej przechowywane są w nich mapy, projekty, szablony, broszury lub inną ważną dokumentację techniczną. W zależności od potrzeb możemy wybierać spośród modeli segregatorów A3 umożliwiających przechowywanie dokumentów w pionie lub w poziomie.

 

Segregator A3/70 czarny pionowy Biurfol SE-05
 • 85,84 zł / szt 69,79 zł netto
 • KLUB ATAKTO 82,41 zł / szt 67,00 zł netto
Do ulubionych

Segregatory biurowe z mechanizmem ringowym

Segregatory biurowe A4 z mechanizmem ringowym produkowane mogą być z tektury powleczonej wytrzymałą folią lub z tworzyw sztucznych. Występują one w szerokiej gamie kolorystycznej, co pozwala na bezproblemowe dopasowanie ich do własnych preferencji. Na ich grzbiecie znajdować się może kieszeń na etykietę opisową – choć nie jest to regułą. Wąskie grzbiety oraz mniejszy rozmiar mechanizmu umożliwiają dostosowanie segregatorów do mniejszych objętościowo plików kartek – takiej możliwości nie ma w przypadku modeli z mechanizmem dźwigniowym. Dlatego też, segregatory ringowe szczególnie polecane są do przechowywania mniejszej ilości dokumentów. W zależności od modelu szerokość ich grzbietów waha się pomiędzy 20 mm, a 58 mm. Od swoich poprzedników różnią się przede wszystkim tym, co mają w środku, a dokładniej mechanizmem.

 

Segregator A4/40/2R czerwony Vivida Esselte
 • 25,72 zł 20,91 zł netto
 • Promocja 20,58 zł / szt 16,73 zł netto
Do ulubionych

Mechanizm ringowy, podobnie zresztą jak dźwigniowy rozstaw ringów ma dostosowany do szerokości dziurkaczy. Jednak otwarcie ringów, jest nieco trudniejsze niż w przypadku powyższych segregatorów. Otóż ringi otwiera się samodzielnie za pomocą rąk. Zbyt mocne otwieranie może spowodować ich wygięcie, przez co nie będą się one w późniejszym czasie dokładnie zamykały. W konsekwencji może to skutkować wypadaniem zawartości.

 

Segregator A4/40/4R jasnozielony FCK VauPe
 • 18,43 zł / szt 14,98 zł netto
 • KLUB ATAKTO 17,69 zł / szt 14,38 zł netto
Brak w magazynie
Do ulubionych

Warto wiedzieć, że w zależności od tego, jaki jest kształt ringów, określa się je mianem litery O lub D. Nietrudno się domyślić, że pierwsze z wymienionych są okrągłe, natomiast drugie posiadają jedną krawędź prostą. W ofercie znajdziemy segregatory wyposażone w mechanizmy 2 – ringowe lub 4 – ringowe.

 

Segregator A4/40/2R żółty FCK VauPe
 • 16,58 zł / szt 13,48 zł netto
 • KLUB ATAKTO 15,92 zł / szt 12,94 zł netto
Do ulubionych

Segregatory bankowe

Segregatory bankowe od klasycznej wersji różnią się proporcjami. Mianowicie, najczęściej występują one w formacie dostosowanym do dokumentów A5 (210 x 148 mm), jednak ich okładki są znacznie dłuższe (231 x 290 mm) od standardowych modeli w tym rozmiarze. Tym samym umożliwiają one przechowywanie arkuszy papieru w pozycji poziomej. Doskonale sprawdzą się one także w archiwizowaniu katalogów lub innych materiałów reklamowych. W produkcji segregatorów bankowych specjalizuje się marka Esselte. W jej ofercie znajdziemy modele w czterech podstawowych kolorach: niebieskim, zielonym, czarnym oraz czerwonym.

 

Segregator A5/75 niebieski bankowy Esselte
 • 38,86 zł 31,59 zł netto
 • Promocja 25,25 zł / szt 20,53 zł netto
Do ulubionych

Segregatory bankowe marki Esselte wytwarzane są z trwałego kartonu, który oklejony jest z dwóch stron folią polipropylenową. Zapewnia ona zwiększoną odporność na wodę czy inne czynniki zewnętrzne. Na grzbiecie znajduje się kieszeń na wymienne etykiety służące do opisu zawartości. Wewnątrz segregatorów znajdziemy opatentowany mechanizm dźwigniowy No. 1. Charakteryzuje się on ponadprzeciętną siłą docisku, gwarantując dokładne i solidne zamykanie nawet po użyciu 10 000 razy. Jeden segregator jest w stanie pomieścić nawet 500 kartek papieru. Otwór na palec na grzbiecie oraz otwory blokujące przednią okładkę ułatwiają użytkowanie i bezpieczne przechowywanie dokumentów.

 

Segregator A5/75 czerwony bankowy Esselte
 • 36,08 zł 29,33 zł netto
 • Promocja 23,44 zł / szt 19,06 zł netto
Do ulubionych

Segregatory ofertowe (Panorama, panoramiczne)

Segregatory Panorama popularnie nazywane są również ofertowymi. Wyróżnia je to, że posiadają na zewnętrznej stronie kieszenie (do których można włożyć specjalnie zaprojektowaną okładkę), dzięki którym możliwe jest spersonalizowanie zawartości. Z całą pewnością można stwierdzić, że przygotowane w tego typu segregatorach oferty będą prezentować się estetycznie i profesjonalnie. To z kolei może wpłynąć na końcową decyzję klienta – większość z nas zna przecież powiedzenie „jak Cię widzą, tak Cię piszą”.

 

Segregator A4/44/4R biały Panorama Esselte
 • 45,97 zł 37,37 zł netto
 • Promocja 32,18 zł / szt 26,16 zł netto
Do ulubionych

Segregatory ofertowe Panorama produkowane są na bazie twardej tektury, która pokryta jest okleiną – najczęściej wykonaną z folii propylenowej. Występują one w wielu różnych kolorach, dzięki czemu każdy ma możliwość dostosowania ich do indywidualnych preferencji. Co ważne, segregatory posiadają różne szerokości grzbietu, pozwala to na dostosowanie ich do obszerności oferty. Zasada jest niezwykle prosta, im szerszy będzie grzbiet, tym bardziej pojemny będzie segregator. Wyróżnić możemy segregatory Panorama o następujących szerokościach grzbietu:

 

Segregator A4/2.5/2R czerwony Panorama R16 Biurfol
 • 28,01 zł / szt 22,77 zł netto
 • KLUB ATAKTO 26,89 zł / szt 21,86 zł netto
Do ulubionych

Format segregatorów Panorama dostosowany został do dokumentów w rozmiarze A4. W zależności od modelu mogą być one wyposażone w mechanizm 2 – ringowy lub 4 – ringowy. Na grzbiecie segregatorów również znajduje się kieszeń na etykietę, która umożliwia opisanie zawartości segregatora. Dzięki temu w szybki i łatwy sposób można zidentyfikować poszukiwaną zawartość.

 

Segregator A4/60/4DR czarny Panorama Esselte
 • 27,38 zł 22,26 zł netto
 • Promocja 19,16 zł / szt 15,58 zł netto
Brak w magazynie
Do ulubionych

Segregatory szkolne

Segregatory szkolne – jak sama nazwa wskazuje – dedykowane są uczniom. Umożliwiają one sprawną segregację wszystkich notatek, testów, zadań czy innych ważnych materiałów edukacyjnych. Najczęściej mają one format A4, a na ich okładkach znajdują się modne i ciekawe wzory, które bez problemu dopasujemy do preferencji ucznia.

 

Segregator A4/20/2R PP HOLO Biurfol
 • 18,73 zł 15,23 zł netto
 • Promocja 14,05 zł / szt 11,42 zł netto
Brak w magazynie
Do ulubionych

Segregatory szkolne produkowane są z wysokiej jakości tworzyw, które gwarantują możliwość długotrwałego użytkowania. Wewnątrz tego rodzaju segregatorów najczęściej mocowane są mechanizmy 2 – ringowe. Niektóre modele wewnątrz okładki posiadają kieszenie, umożliwiające przechowywanie luźnych kartek papieru lub płyt. Korzystanie przez uczniów z tego rodzaju segregatorów z całą pewnością wzmocni ich umiejętności organizacyjne zarówno  wśród młodszych, jak i również starszych dzieci. Oprócz tego z pomocą tego rodzaju artykułu zachowają oni porządek na biurku i zminimalizują ryzyko zgubienia istotnych notatek czy zadań.

 

Segregator A4/40/2R Kosmos TT30 Penmate T0108
 • 14,18 zł 11,53 zł netto
 • Promocja 9,93 zł / szt 8,07 zł netto
Do ulubionych

Podsumowanie

Wybierając segregatory, należy kierować się kilkoma ważnymi kwestiami. Po pierwsze istotne jest to, co chcemy w nich przechowywać. Inne modele segregatorów sprawdza się w archiwizacji dokumentów, inne w przedstawianiu ofert. Kolejnym ważnym aspektem jest pojemność danego modelu. Ze względu na różnorodność oferty znajdziemy segregatory o wąskim grzbiecie dedykowane do mniejszej ilości dokumentów, jak i również szersze dające możliwość przechowywania nawet 800 kartek. Szeroka gama kolorystyczna, w jakiej dostępne są segregatory, umożliwia kategoryzowanie dokumentów. Klikając poniższy przycisk, zapoznacie się z całą ofertą segregatorów.