Laminowanie jest niezwykle skutecznym sposobem na ochronę i długotrwałe zabezpieczenie istotnych dla nas dokumentów. Ważne, aby urządzenia do laminacji charakteryzowały się nie tylko szybkością, ale również wygodą użytkowania. Doskonałym rozwiązaniem są laminatory GBC, które oprócz powyższych cech posiadają również kilka innych funkcji dodatkowych.

W naszym artykule przedstawimy laminatory z oferty GBC, które znane są ze swojej wszechstronności. Ich solidna konstrukcja zapewnia wysoką wydajność, a także możliwość długotrwałego użytkowania. Urządzenia te mają krótki czas nagrzewania, dzięki czemu pozwalają w szybki sposób zalaminować dokumenty. Wszystkie laminatory GBC charakteryzują się przede wszystkim prostą, intuicyjną obsługą.

Marka GBC

Historia marki GBC (General Binding Corporation) rozpoczęła się w 1947 roku. Wtedy to jej założyciel Wiliam N. Lane, wraz z dwoma partnerami biznesowymi pomógł drukarniom mieszczącym się w Chicago usprawnić i przyspieszyć procesy bindowania i laminacji. Przełomem był jednak rok 1966, w którym to GBC wprowadziło na rynek pierwszy na świecie laminator stołowy, umożliwiający laminowanie dokumentów w formacie A4.

Po połączeniu z ACCO Brands w 2005 roku, marka GBC stała się częścią największego na świecie dostawcy markowych produktów do laminacji i bindowania. Ponad 75 lat doświadczenia pozwoliło firmie GBC stać się jednym z lideróww produkcji wysokiej jakości urządzeń biurowych.

Laminatory GBC Fusion

Laminatory GBC Fusion dedykowane są do użytku w domu lub w niewielkim biurze. Stylowe wzornictwo sprawia, że laminatory z tej kolekcji prezentują się estetycznie. Natomiast ich kompaktowa konstrukcja ułatwia ich przechowywanie.

Laminator A4 GBC Fusion 1000L

Laminator GBC Fusion 1000L dedykowany jest do laminowania dokumentów o formacie od dowodu osobistego do A4. Zalaminowanie jednego arkusza papieru zajmuje mu mniej niż 1 minutę. GBC Fusion 1000L posiada również możliwość laminacji na zimno przy wykorzystaniu folii samoprzylepnych. Przy laminacji na ciepło potrzebuje on około 4 minut, aby nagrzać się do odpowiedniej temperatury. Zielona kontrolka sygnalizuje gotowość urządzenia do pracy. Maksymalna grubość laminowania w tym przypadku to 0.7 mm. Laminator A4 GBC Fusion 1000L obsługuje folie o grubości 75 mic.

Laminator A4 75mic GBC Fusion 1000L
  • 366,20 zł 297,72 zł netto
  • Promocja 292,96 zł / szt 238,18 zł netto
Brak w magazynie
Do ulubionych

Laminator A4 GBC Fusion 1100L

Laminator A4 GBC Fusion 1100L podobnie jak powyższy model świetnie sprawdzi się w domu lub małym biurze. Szybkość i format laminowania jest również taki sam jak w przypadku laminatora 1000L. Jednakże czas nagrzewnia wynosi jedynie 3 minuty. Oprócz zielonej diody sygnalizującej osiągnięcie temperatury roboczej laminator posiada również sygnał dźwiękowy informujący o odpowiednim nagrzaniu urządzenia.

Dodatkowo Fusion 1100L wyposażony został w możliwość laminacji na zimno przy użyciu folii samoprzylepnych. Z jego pomocą możemy laminować dokumenty folią o maksymalnej grubości 125 mic. Urządzenie posiada również funkcję automatycznego wyłączania po 30 minutach nieużywania. Takie rozwiązanie pozwala na oszczędność energii oraz ochronę środowiska.

Laminator A4 75mic GBC Fusion 1100L
  • 518,06 zł 421,19 zł netto
  • Promocja 414,45 zł / szt 336,95 zł netto
Do ulubionych

Laminatory GBC Inspire +

Lekkie i kompaktowe laminatory GBC Inspire + są świetnym rozwiązaniem nie tylko do okazjonalnego laminowania kartek papieru. Stanowią one nie tylko proste, ale również niezwykle ekonomiczne rozwiązanie do ochrony różnego rodzaju dokumentów przed uszkodzeniem.

Laminator A4 GBC Inspire +

Laminator A4 GBC Inspire +, pozwala na laminację dokumentów o maksymalnym formacie A4. Gotowy jest on do użycia w ciągu 4 minut od włączenia. Wyposażony jest we wskaźnik LED, informujący o włączonym zasilaniu (czerwony) i gotowości urządzenia do pracy (zielony). Obsługuje on folię o grubości 75 mic. Laminator GBC Inspire + ma dość szybkie tempo laminacji: 25 cm na minutę, dzięki czemu zalaminować może do 8 dokumentów w ciągu 10 minut.

Posiada on dźwignię zwalniania zaciętych materiałów, która umożliwia ręczne usuwanie nieprawidłowo podanych lub zaciętych folii. W zestawie z laminatorem znajdziemy również pakiet startowy z 5 foliami do laminacji formacie A4. Podobnie jak wyżej opisane modele ten również posiada możliwość laminacji na zimno. Zmiana trybu laminacji możliwa jest przy użyciu prostego w obsłudze przełącznika.

Laminator A4 75mic GBC Inspire +
  • 145,89 zł 118,61 zł netto
  • Promocja 116,71 zł / szt 94,89 zł netto
Do ulubionych

Laminator A3 GBC Inspire +

Ten model laminatora umożliwia laminowanie dokumentów w rozmiarze do A3. Urządzenie te nagrzewa się w ciągu 4 minut od włączenia. Podobnie jak model wyżej opisany ten również laminuje 8 dokumentów w przeciągu 10 minut. Średnie tempo laminowania to 25 centymetrów na jedną minutę. Laminator A3 GBC Inspire + także został wyposażony we wskaźnik LED, który informuje o włączonym zasilaniu diodą w kolorze czerwonym, natomiast o gotowości urządzenia do pracy diodą w kolorze zielonym.

Przeznaczony jest on do codziennego użytku w domu lub w małym biurze. Posiada dwa tryby laminowania zarówno na gorąco, jak i na zimno. Zmiana trybu jest możliwa, dzięki prostemu w obsłudze przełącznikowi znajdującemu się z przodu obudowy. Laminator A3 GBC Inspire + wyposażony został również w dźwignię zwalniania zaciętych materiałów. Ten model laminatora dedykowany jest folii o grubości 75 mic.

Laminator A3 75mic GBC Inspire +
  • 297,96 zł 242,24 zł netto
  • Promocja 238,36 zł / szt 193,79 zł netto
Brak w magazynie
Do ulubionych

Dlaczego warto laminować dokumenty?

Laminowanie to niezwykle prosty proces, który pozwala w szybki i łatwy sposób nie tylko zabezpieczać, ale również ulepszać wygląd naszych dokumentów. Zalaminowane kartki papieru chronione są przed zalaniem, zagnieceniem, odciskami palców, brudem czy innymi uszkodzeniami, które spowodowane mogą być ich codziennym użytkowaniem.

Zalaminowane dokumenty nabierają także właściwości suchościeralnych, można po nich pisać dedykowanymi markerami do tablic, a następnie ścierać przy użyciu gąbeczki. Laminowanie dokumentów znacząco podnosi również ich prestiż.

Kartki papieru zabezpieczone folią do laminacji są bardziej wytrzymałe na rozerwanie oraz wilgoć – dokumenty po zalaminowaniu nabierają właściwości wodoodpornych. Charakteryzują się również wysoką odpornością na niekorzystne działanie promieni UV, które powodują żółknięcie papieru i blaknięcie kolorów.

Podsumowanie

Oferta marki GBC jest różnorodna, dlatego tez każdy ma możliwość dobrania odpowiedniego modelu laminatora do własnych potrzeb. Bardzo istotną zaletą korzystania z urządzeń tej firmy, jest możliwość laminowania dokumentów nie tylko na gorąco, ale także na zimno. Dzięki tej funkcji mamy możliwość zabezpieczenia materiałów wrażliwych na ciepło, np. fotografii. Klikając w poniższy przycisk zapoznacie  się z pełna ofertą laminatorów GBC.