Ekologia to nie tylko segregowanie śmieci czy oszczędzanie wody. Chcąc zadbać o środowisko naturalne, a także nasze zdrowie, warto stawiać na ekologiczne produkty, które nie zawierają szkodliwych substancji. W naszym artykule przedstawiamy innowacyjną linię ekologicznych środków czyszczących Ludwik EKOlogiczny.

Produkty z serii Ludwik EKOlogiczny skutecznie usuwają zabrudzenia, pozostawiając w pomieszczeniach świeży i czysty zapach, jednocześnie nie szkodząc środowisku oraz zdrowiu użytkowników. W ich składzie nie znajdziemy substancji szkodliwych takich jak: formaldehyd, reaktywne związki chloru, borany czy EDTA. Unikalne receptury płynów takie jak: Baking Soda System, Citric Acid System, Citrus Essentials Oil System oraz Vinegar System, doskonale radzą sobie nawet z najtrudniejszymi zabrudzeniami.

Czym wyróżniają się ekologiczne środki czystości Ludwik EKO?

Wszystkie produkty z serii Ludwik EKOlogiczny posiadają oznaczenie EU Ecolabel. Czym jest to oznaczenie? EU Ecolabel jest oznakowaniem doskonałości środowiskowej, które jest przyznawane wyrobom i usługom spełniającym wysokie standardy środowiskowe podczas ich całego cyklu życia: od pozyskania surowców, przez produkcję, dystrybucję aż do utylizacji. Zezwolenie na używanie oznaczenia EU Ecolabel wydawane jest jedynie przez Polskie Centrum Badań i Certyfikacji.

Skład produktów został zatwierdzony przez Polskie Centrum Badań i Certyfikacji, a opakowania środków czyszczących nadają się do recyklingu. Zastosowane detergenty spełniają warunki biodegradacji określane dla produktów ekologicznych, które są bardziej rygorystyczne niż w przypadku tradycyjnych środków czyszczących.

Na każdym opakowaniu znajduje się również instrukcja dozowania. Dlaczego? Ponieważ dozowanie środków czyszczących w zależności od stopnia zabrudzenia sprawia, że mogą one mniejszym stopniu wpływać na środowisko.

Ludwik EKO płyn do naczyń

Płyn do naczyń o zapachu cytrusów i zielonej herbaty otwiera nasz przegląd ekologicznych środków czyszczących marki Ludwik. Jego unikalna formuła zapewnia skuteczne zmywanie wszystkich naczyń. Citric Acid System sprawia, że Ludwik płyn do mycia naczyń doskonale radzi sobie z silnymi zabrudzeniami, zatłuszczeniami, a także przypaleniami. Naczynia po umyciu pozostają lśniące i idealnie czyste.

Płyn do naczyń Ludwik Eko nie tylko dba o naczynia, ale również o nasze dłonie. Dodatek gliceryny sprawia, że jest on delikatny i łagodny dla skóry. Nie zawiera składników pochodzenia zwierzęcego, został także przebadany dermatologicznie. Płyn do naczyń Ludwik Ekologiczny jest biodegradowalny, dzięki czemu jest bezpieczny dla środowiska.

Płyn do naczyń Ludwik EKO oparty jest na składnikach, które spełniają wysokie kryteria nie tylko zdrowotne, ale również środowiskowe. Nie zawiera on boranów, fosforanów, mikroplastików czy innych substancji, mogących negatywnie oddziaływać na nasze zdrowie czy środowisko. Wysoka skuteczność płynu potwierdzona została badaniami przeprowadzonymi w niezależnym laboratorium.

Płyn do naczyń cytrusy/zielona herbata 900g Ludwik EKO
 • 17,60 zł / szt 14,31 zł netto
 • KLUB ATAKTO 16,90 zł / szt 13,74 zł netto
Do ulubionych

Ludwik EKO płyn nabłyszczający do zmywarek

Ludwik EKO płyn nabłyszczający dedykowany jest do płukania i nabłyszczania naczyń w zmywarkach. Unikalna formuła w połączeniu z systemem Citric Acid gwarantuje idealne efekty nabłyszczania, a także zapobiega różnego rodzaju osadom czy zaciekom. Dzięki niemu proces schnięcia naczyń zostanie przyspieszony, a one będą lśniące oraz pozbawione smug czy plam. Ekologiczny płyn nabłyszczający do zmywarek jest biodegradowalny i pozbawiony szkodliwych substancji chemicznych takich jak borany, fosforany, mikroplastiki, substancje toksyczne, rakotwórcze czy mutagenne. Nie zawiera także składników pochodzenia zwierzęcego.

Płyn do zmywarki nabłyszczający 500ml Ludwik EKO
 • 30,96 zł / szt 25,17 zł netto
 • KLUB ATAKTO 29,72 zł / szt 24,16 zł netto
Do ulubionych

Ludwik EKO sól ochronna do zmywarek

Korzystacie w domu ze zmywarki i zastanawiacie się jak skutecznie o nią dbać, a jednocześnie sprawić, że naczynia po umyciu będą czyste i gotowe do ponownego użytku? Doskonałym rozwiązaniem dla tej sytuacji jest sól ochronna do zmywarek Ludwik Ekologiczny. Zapobiega ona powstawaniu zacieków i sprawia, że na ścianach zmywarki, ramionach spryskiwaczy i naczyniach nie pozostają szkodliwe osady.

Ochronna sól do zmywarek Ludwik EKO ma jeszcze jedna istotną zaletę. Mianowicie, dzięki zastosowaniu całkowicie rozpuszczalnej szlachetnej, naturalnej soli warzonej o odpowiedniej wielkości granulek ma ona właściwości zmiękczające wodę. W składzie soli ochronnej do zmywarek nie występują szkodliwe substancje, takie jak mikroplastiki, formaldehyd, reaktywne związki chloru, EDTA. Sól nie zawiera również dodatków barwników.

Sól do zmywarki ochronna 2kg Ludwik EKO
 • 23,54 zł / szt 19,14 zł netto
 • KLUB ATAKTO 22,60 zł / szt 18,37 zł netto
Do ulubionych

Ludwik EKO płyn uniwersalny

Płyn uniwersalny Ludwik Eko dedykowany jest do mycia wielu różnych powierzchni. Świetnie sprawdzi się podczas mycia podłogi w łazience, kuchni lub pokoju. Z powodzeniem wykorzystywać go możemy również do mycia drzwi i blatów szafek kuchennych. Efektywnie usuwa on tłuszcz, kurz oraz inne zabrudzenia. Należy jednak pamiętać, ze płyn uniwersalny Ludwik EKO nie powinien być stosowany do czyszczenia niezabezpieczonych powierzchni drewnianych.

W pomieszczeniach pozostawia on delikatny zapach zielonej herbaty i jaśminu. Baking Soda system sprawia, że płyn uniwersalny Ludwik EKO doskonale radzi sobie nawet z uporczywym brudem i zatłuszczeniami, a czyszczona powierzchnia zawsze pozostaje lśniąca. Płyn jest łagodny dla skóry dłoni, nie zawiera substancji szkodliwych takich jak np. formaldehyd, borany, fosforany, reaktywne związki chloru czy EDTA. Jego skład został dobrany w sposób uwzgledniający nie tylko zdrowie konsumentów, ale również z troską o nasze naturalne środowisko.

Płyn uniwersalny jaśmin/zielona herbata 1L Ludwik EKO
 • 18,82 zł / szt 15,30 zł netto
 • KLUB ATAKTO 18,07 zł / szt 14,69 zł netto
Do ulubionych

Ludwik EKO pianka do czyszczenia kuchni

Ludwik EKO pianka do czyszczenia kuchni o orzeźwiającym zapachu limonki i świeżych ziół doskonale usuwa zabrudzenia, przypalenia i tłuszcz. W 98% składa się ona ze składników pochodzenia naturalnego i jest w pełni biodegradowalna. Ulega procesowi rozkładu do substancji prostszych, niemających negatywnego wpływu na środowisko, takich jak: woda, dwutlenek węgla, substancje mineralne.

W składzie nie znajdziemy za to dodatku szkodliwych substancji chemicznych takich jak borany, fosforany, mikroplastiki czy substancje działające rakotwórczo, mutagennie lub szkodliwie na rozrodczość. Zastosowanie formuły Baking Soda System zapewnia doskonałe rezultaty czyszczenia, efektywne usuwanie tłuszczu, przypaleń czy lepkiego brudu.

Pianka czyszcząca do kuchni 750ml Ludwik EKO
 • 25,36 zł / szt 20,62 zł netto
 • KLUB ATAKTO 24,35 zł / szt 19,80 zł netto
Do ulubionych

Ludwik EKO pianka do czyszczenia łazienki

Pianka czyszcząca łazienki Ludwik EKOlogiczny to specjalnie dobrana mieszanina kwasów pochodzenia naturalnego. Jest ona nie tylko przyjazna dla środowiska, ale również bezpieczna dla naszego zdrowia. Pianka bez problemu usuwa kamień czy osady z wody i mydła, pozostawiając powierzchnie czyste, lśniące i bez zarysowań. Z pewnością sprawdzi się ona przy myciu wanny, kabiny prysznicowej, umywalki oraz pozostałej armatury łazienkowej. Przyjemny zapach cytrusów i eukaliptusa utrzymuje się przez długi czas. Pianka w swoim składzie nie zawiera szkodliwych substancji chemicznych w tym mikroplastików, boranów, fosforanów czy rakotwórczych i mutagennych substancji toksycznych.

Pianka czyszcząca łazienka 750ml Ludwik EKO
 • 25,36 zł / szt 20,62 zł netto
 • KLUB ATAKTO 24,35 zł / szt 19,80 zł netto
Do ulubionych

Ludwik EKO płyn do okien

Ekologiczny płyn do mycia szyb i luster, o zapachu zielonej herbaty i jaśminu. Jest on w pełni biodegradowalny, nie zawiera szkodliwych substancji chemicznych. Skutecznie czyści szyby, lustra, glazurę i inne powierzchnie szklane. Z łatwością usuwa zacieki i zabrudzenia, pozostawiając połysk bez smug. Specjalnie stworzona formuła Vinegar System, oparta na nieocenionym przy porządkach occie w połączeniu z alkoholem sprawia, że płyn do szyb Ludwik EKO doskonale radzi sobie z największymi zatłuszczeniami czy innymi zabrudzeniami.

Płyn okna spray zielona herbata 750ml Ludwik EKO
 • 21,35 zł / szt 17,36 zł netto
 • KLUB ATAKTO 20,50 zł / szt 16,67 zł netto
Do ulubionych

Podsumowanie

Wybierając środki czystości, warto stawiać na produkty ekologiczne, które mają mniejszy wpływ na środowisko naturalne. Ich skład nie powinien być szkodliwy dla naszego otoczenia. Ważne jest również to, aby opakowania po środkach czystości nadawały się do recyklingu. W trosce o zdrowie i otaczający nas ekosystem powinniśmy wybierać ekologiczne płyny do czyszczenia.