Kalkulatory biurowe a także te przeznaczone do szkoły, to nie tylko proste elektroniczne liczydła. Nowoczesne kalkulatory potrafią zaskoczyć swoimi możliwościami, funkcjonalnością i modnym designem.

Przygotowaliśmy dla Ciebie wyjątkowy ranking najbardziej interesujących, nowoczesnych kalkulatorów. Znajdziesz tu propozycje dla profesjonalistów z wielu branż, a także uczniów i studentów.

 

Casio ClassWiz FX-991EX – nie tylko dla studenta

Na pierwszy rzut oka FX-991EX to kalkulator naukowy jakich wiele: duża ilość przycisków funkcyjnych, umieszczona pod nieco większym niż zwykle, wyświetlaczem. Do tego wsuwane etui. Standard.

Okazuje się jednak, że jest to kalkulator z wielu względów wyjątkowy. Obudowa z charakterystyczną fakturą, imitującą włókno węglowe, skrywa wyświetlacz o rozdzielczości 192x63 punktów. Pozwala to nie tylko na rysowanie przebiegów funkcji, ale umożliwia także korzystanie z wyjątkowej funkcji: arkuszy kalkulacyjnych.

Dodatkowa zaleta wyświetlacza w FX-991EX to również dużo prostsza obsługa. Odpowiedni tryb pracy wybieramy w graficznym menu, przy pomocy klawiszy kierunkowych.

552 funkcje matematyczne będą pomocą nie tylko w szkolnej ławce czy na sali wykładowej. Kalkulator ten znajdzie swoje miejsce także w pracowniach projektowych czy w placówkach badawczych.

Na koniec jedna z największych zalet Classwiz FX-991EX. Interfejs tego kalkulatora posiada także wersję polskojęzyczną!


Kalkulator naukowy FX991EX CLASSWIZ Casio
 • 266,05 zł 216,30 zł netto
 • Promocja 199,54 zł / szt 162,23 zł netto
Brak w magazynie
Do ulubionych

 

Casio DR-320ER – kalkulator z drukarką

Model DR-320ER to przedstawiciel bardzo specyficznego gatunku kalkulatora. Kalkulatory drukujące, bo o nich mowa, swoje zastosowanie znajdują w miejscach, gdzie wykonywane są duże ilości obliczeń i istnieje konieczność ich zapisu, np. w celu weryfikacji. Przykładem są np. działy księgowe, kasy, banki czy kantory.

Z uwagi na większe gabaryty i wagę (kalkulator posiada wbudowaną niewielką drukarkę) kalkulatory tego typu najczęściej są urządzeniami stacjonarnymi, zasilanymi sieciowo. Tak jest też w przypadku opisywanego modelu.

DR-320ER wyróżnia się przede wszystkim wyświetlaczem: 14 znakowym i podświetlanym. Doskonały kontrast sprawia, że będzie on czytelny również w niesprzyjających warunkach oświetleniowych.

Druga zaleta, to dwukolorowy wydruk. Drukarka pozwala na rejestrowanie obliczeń w kolorach czarnym i czerwonym. Znacząco zwiększa to czytelność wydruku.

Ostatnia z typowo użytkowych zalet, to odpowiednie rozmieszczenie, wielkość i kształt przycisków. Najczęściej używane znaki są umieszczone na dużych klawiszach: + (plus), - (minus) ,* (mnożenie), . (kropka) oraz 0 (zero).


Kalkulator 14poz druk Casio DR320RE
 • 632,60 zł 514,31 zł netto
 • Promocja 569,34 zł / szt 462,88 zł netto
Brak w magazynie
Do ulubionych

 

Casio WM-320 – kalkulator do zadań specjalnych

Kalkulatory są używane nie tylko w szkole, biurze czy za sklepową ladą. Czasem konieczność wykonania szybkich obliczeń może zaistnieć np. na placu budowy czy podczas prac instalatorskich.

W takim przypadku klasyczne kalkulatory mogą nie sprostać wyzwaniu: ich obudowy są podatne na uderzenia, a kontakt z płynami może spowodować nieodwracalne uszkodzenie.

Na ratunek przybywa Casio WM-320. Jest to kalkulator umieszczony w solidnej obudowie. Gumowany rant i twardsze plastiki zapobiegną uszkodzeniu np. na skutek upadku z wysokości 1.5m czy względnie lekkiego uderzenia.

Druga, ogromna zaleta to wodoodporność. Obudowa kalkulatora spełnia normę IP54. Jest to stopień ochrony określający urządzenia, których obudowa chroni przed pyłem oraz bryzgami wody z dowolnego kierunku. Nie pozwala jednak na zanurzanie kalkulatora pod wodą.

Klawiatura modelu WM-320 także jest wyjątkowa. Jeżeli ulegnie zabrudzeniu, to można ją odpiąć i umyć lub opłukać pod kranem.

Sprawia to, że kalkulator Casio WM-320 może być wykorzystywany w warunkach, w których większość tego typu urządzeń szybko zakończyła by swój żywot.


Kalkulator 12 pozycyjny wodoszczelny WM320 Casio
 • 140,05 zł 113,86 zł netto
 • Promocja 126,04 zł / szt 102,47 zł netto
Brak w magazynie
Do ulubionych

 

Casio MS-20UC – odrobina koloru

Kolekcja My Style Casio to kilka modeli kalkulatorów, dedykowanych do różnych zastosowań. Tym, co je wyróżnia jest wyjątkowy design.

Każdy z kalkulatorów posiada kilka wariantów kolorystycznych. Są to zarówno modne i nasycone barwy, takie jak limonka, pomarańcz, fioletowy ale także delikatniejsze, jak pudrowy róż, jasnoniebieski czy biały.

Kolejna cecha wspólna to miłe w dotyku tworzywa, z których wykonana jest obudowa i klawisze. A propos tych ostatnich: są one opisane delikatnym nowoczesnym krojem pisma i posiadają zaokrąglone rogi. Takie małe detale sprawiają, że korzystanie z kalkulatorów My Style jest naprawdę przyjemne.

Model MS-20UC to kalkulator dedykowany do zastosowań biurowych. Odpowiedni rozmiar (ok 15 x 10 cm) i wielkość klawiszy, a także duży, czytelny wyświetlacz ułatwiają pracę. Kalkulator może korzystać z dwóch źródeł zasilania i pozwala na obliczanie wielu funkcji (podatek, pierwiastek kwadratowy).


Kalkulator 12pozycyjny niebieski MS20UC-BU-S Casio
 • 81,77 zł 66,48 zł netto
 • Promocja 73,59 zł / szt 59,83 zł netto
Brak w magazynie
Do ulubionych

 

Citizen CT-666N – wół roboczy

Kalkulatory z serii CT-6xx to wyjątkowo wytrzymałe konstrukcje. Znane są przypadki kilkunastoletnich modeli, które po dziś dzień dzielnie dodają, mnożą i wykonują mnóstwo innych działań matematycznych.

CT666N dzięki 12-pozycyjnemu i czytelnemu wyświetlaczowi, oraz mnogości funkcji matematycznych, jest ulubieńcem profesjonalistów zajmujących się księgowością, finansami oraz sprzedażą.

Klawisze CHECK oraz funkcja cofania do 120 kroków, dają możliwość skorygowania nawet skomplikowanych równań.

Czytelny podział klawiszy na bloki funkcyjne ułatwia codzienną pracę. Solidna konstrukcja obudowy i mechanizmu przycisków sprawia, że Citizen CT666N to matematyczna pomoc, na której zawsze można polegać.


Kalkulator 12pozycyjny CT666 Citizen
 • 140,74 zł 114,42 zł netto
 • Promocja 116,81 zł / szt 94,97 zł netto
Do ulubionych

 

Citizen CCC-112BLWB – dla wymagających

Jeżeli oczekujesz funkcjonalności zbliżonej do omawianego powyżej CT-666N, ale nie zadowala Cię stricte funkcjonalna forma, to doskonałym wyborem może być CCC-112. Model ten występuje w 4 wersjach kolorystycznych: granatowej, srebrnej, czarnej oraz bordowej.

CCC-112 stanowi połączenie solidnego wykonania, dużych możliwości rachunkowych i miłego dla oka designu. Zaokrąglona obudowa i klawisze utrzymane w tej samej tonacji barwnej są jednocześnie utylitarne i eleganckie.

Citizen CCC-112 pozwala na cofanie się nawet o 100 kroków, a także edycję równań. Posiada dedykowany klawisz do konwersji walutowej, klawisze do obliczania podatku, obsługi pamięci i wiele innych, przydatnych możliwości (procenty, zaokrąglenie, pierwiastek kwadratowy, marża, zmiana znaku).

Duży, 12 znakowy, czytelny wyświetlacz LCD jest delikatnie nachylony w kierunku użytkownika, co dodatkowo podnosi walory użytkowe kalkulatora.


Kalkulator 12 pozycyjny CCC112BLWB Citizen
 • 98,38 zł 79,98 zł netto
 • Promocja 78,70 zł / szt 63,98 zł netto
Brak w magazynie
Do ulubionych

 

Casio SL-310UC – dla ucznia

Niewielki (12x7 cm), stosunkowo poręczny i śliczny kalkulator. SL-310UC to młodszy brat wcześniej wcześniej opisywanego MS-20UC. O ile ten drugi jest dedykowany do zastosowań biurowych, to SL-310UC znakomicie nada się jako pomoc dla ucznia.

Model ten występuje w wielu wariantach kolorystycznych, takich jak: różowy, jasnoróżowy, czarny, biały, zielony, śliwkowy, jasnoniebieski, pomarańczowy i niebieski.

Poza zasilaniem bateryjnym, kalkulator posiada także ogniwo słoneczne. Pozwoli to na użytkowanie nawet w przypadku rozładowania baterii.

Modne kolory, delikatne zaokrąglenia i dobrej jakości tworzywa sprawiają, że kalkulator Casio SL-310UC jest nie tylko narzędziem matematycznym, ale może stanowić także interesujący gadget. Na pewno pozwoli na skompletowanie unikatowej, szkolnej stylizacji i pozwoli na wyróżnienie się na tle koleżanek i kolegów.


Kalkulator 10pozycyjny czerwony SL-310UC-RD-S Casio
 • 61,97 zł 50,38 zł netto
 • Promocja 55,77 zł / szt 45,34 zł netto
Brak w magazynie
Do ulubionych

 

Toor TR-2232 – minimalistyczny i dyskretny

Są miejsca, gdzie kalkulator jest równie potrzebny i konieczny, jak i niepożądany. Recepcja eleganckiego hotelu? Kontuar w butiku? Tutaj przydatne będzie urządzenie wtapiające się w tło. Proste w formie, nie rzucające się w oczy, ale jednocześnie estetyczne i spełniające swoją funkcję.

Takim kalkulatorem jest model TR-2232 marki Toor. Biała, pozbawiona ozdobników, obudowa i klawisze z z cyframi o modernistycznych kształtach sprawiają, że kalkulator ten jest równie niezauważalny, co miły dla oka.

Jego funkcjonalność to zaledwie kilka podstawowych działań matematycznych, ale jest wystarczająca do większości zastosowań.


Kalkulator 12-pozycyjny Toor TR2232
 • 37,92 zł 30,83 zł netto
 • Promocja 31,09 zł / szt 25,28 zł netto
Brak w magazynie
Do ulubionych

 

Citizen SLD-100N – naprawdę kieszonkowy

Kalkulator kieszonkowy powinien być możliwie mały, lekki, poręczny, energooszczędny i… tani.

Taki właśnie jest SLD-100N. Ten mały, czarny prostopadłościan ma wymiary 90 x 60 mm, zatem jest niewiele większy niż karta kredytowa. W odróżnieniu od płaskich kalkulatorów-kart, ma on jednak klasyczne przyciski z lekkim skokiem. Dzięki temu wygoda użytkowania jest nieporównywalnie większa.

Podczas przenoszenia klawisze są chronione przez składane etui. Z jednej strony zapobiega ono przypadkowemu naciśnięciu klawiszy. Z drugiej strony chroni szczeliny między klawiszami i obudową przed kurzem oraz paprochami.

Dodatkowa zaleta to podwójne zasilanie: bateryjne i słoneczne. Dzięki temu kalkulator jest gotowy do działania w każdym miejscu, o każdej porze.


Kalkulator 8pozycyjny SLD100NR Citizen
 • 16,89 zł 13,73 zł netto
 • Promocja 14,02 zł / szt 11,40 zł netto
Brak w magazynie
Do ulubionych