Zwiększająca się z roku na rok świadomość na temat potrzeby ochrony środowiska sprawia, że poszukujemy m.in. ekologicznych rozwiązań dotyczących sprzątania. Odpowiedzią na nasze potrzeby jest seria Eco Line – płynów o doskonałych właściwościach czyszczących, które nie mają negatywnego wpływu na otaczające nas środowisko. Zapraszamy do przeczytania naszego artykułu, z którego dowiecie się, dlaczego warto postawić właśnie na tego rodzaju produkty.

Gold Drop to polski producent chemii gospodarczej i środków myjących, czyszczących oraz myjąco – dezynfekujących. Marka ta istnieje na rynku od 1991 roku. Firma nieustająco dba o to, żeby jej wyroby były przyjazne zarówno dla zdrowia, jak i dla środowiska. W roku 2009 uruchomiono produkcję pierwszego wyrobu z europejskim oznakowaniem Ecolabel. W skład serii Eco Line wchodzą: płyn uniwersalny, płyn do mycia naczyń, płyn do mycia szyb, mydło w płynie, płyn do WC, płyn do urządzeń sanitarnych oraz płyn do czyszczenia kuchni. Więcej na temat samego oznaczenia, jak i również produktów przeczytać możecie poniżej.

Czym wyróżniają się ekologiczne środki czystości Eco Line?

Eco Line to seria 7 ekologicznych środków czystości. W zależności od rodzaju posiadają one od 95% do 98% składników pochodzenia naturalnego. Warto tutaj wspomnieć także o tym, że wolne są one od różnego rodzaju alergenów i parabenów. Jest to niezwykle istotny fakt dla osób borykających się z alergiami. Oprócz tego w ich składzie nie znajdziemy fosforanów, enzymów, chloru, tenzydów petrochemicznych, ani innych substancji negatywnie wpływających na nasze zdrowie lub środowisko.

Receptura każdego ze środków czystości Eco Line marki Gold Drop została poddana bardzo rygorystycznym wymaganiom. Dlatego też płyny z tej serii są bezpieczne nie tylko dla naszego zdrowia, ale również dla środowiska. Ponadto są to produkty bez barwników, a użyte łagodne konserwanty skutecznie je zabezpieczają.

Każdy z produktów tej serii posiada oznakowanie EU ECOLABEL. Jest to oznaczenie, które jest oficjalnym, europejskim wyróżnieniem przyznawanym wyrobom przyjaznym dla środowiska, spełniającym wysokie standardy nie tylko jakościowe, ale również zdrowotne.

Korzystanie z ekologicznych środków czystości Eco Line marki Gold Drop niesie ze sobą wiele korzyści. Pierwszą i niezwykle ważną zaletą jest bezpieczeństwo dla zdrowia. Produkty z tej serii – jak już zdążyliśmy wcześniej przeczytać – powstają na bazie składników pochodzenia naturalnego, dzięki czemu nie zawierają szkodliwych substancji. Korzystajac z nich nie bedziemy musieli wdychać drażniących i toksycznych oparów podczas sprzątania.

Płyny czyszczące z serii Eco Line są w pełni biodegradowalne – surowce ulegają biodegradacji tlenowej i beztlenowej. Decydując się na wykorzystywanie ekologicznych środków czystości, możemy w znaczący sposób wpłynąć na ograniczenie naszego śladu węglowego – czyli tzw. emisję gazów cieplarnianych. Zastępując chemiczne płyny tymi bardziej EKO, przyczyniamy się do ochrony powietrza, gleby oraz wód – chroniąc tym samym nasze środowisko naturalne.

Specjalne kompozycje zapachowe nadają ekologicznym płynom marki Gold Drop delikatnego i przyjemnego zapachu. Seria Eco Line jest również przyjazna weganom, gdyż nie zawiera surowców pochodzenia zwierzęcego, nie jest także testowana na zwierzętach.

Istotny jest również fakt, że nie tylko butelki, ale również pozostałe elementy opakowań środków czyszczących w pełni nadają się do recyklingu.

Mydło w płynie Eco Line Gold Drop

Ekologiczne mydło w płynie ze względu na swoje właściwości wykorzystywane może być zarówno do mycia dłoni, jak i również całego ciała. Zawarte w nim delikatne składniki sprawiają, że mydło doskonale oczyszcza skórę, jednocześnie pozostawiając ją nawilżoną i niezwykle miękką w dotyku. Mydło w płynie Eco Line Gold Drop dostępne jest w opakowaniu o pojemności 400 ml. Dozownik z pompką pozwala odmierzać optymalną ilość mydła. Po użyciu pozostawia on uczucie gładkości, miękkości oraz świeżości. Jego zapach jest niezwykle delikatny i przyjemny. Produkt ten posiada 95% składników pochodzenia naturalnego, został także przebadany dermatologicznie.

Mydło w płynie 400ml EcoLine Gold Drop
 • 12,72 zł / szt 10,34 zł netto
 • KLUB ATAKTO 12,21 zł / szt 9,93 zł netto
Do ulubionych

Płyn do naczyń Eco Line Gold Drop

Płyn do naczyń Eco Line marki Gold Drop dedykowany jest do mycia naczyń kuchennych ze szkła, ceramiki, metalu oraz tworzyw sztucznych. Zawarte w nim środki powierzchniowo – czynne gwarantują skuteczne usuwanie wszelkiego rodzaju zabrudzeń. Po umyciu naczynia pozostają lśniące. W składzie płynu do naczyń zawarta została także gliceryna, która w skuteczny sposób pielęgnuje nasze dłonie podczas mycia. Podobnie jak mydło, biodegradowalny płyn do naczyń również został przebadany dermatologicznie. W jego składzie znajduje się 96% składników pochodzenia naturalnego. Płyn znajdziemy w opakowaniu o pojemności 500 ml.

Płyn do naczyń 500ml EcoLine Gold Drop
 • 10,43 zł / szt 8,48 zł netto
 • KLUB ATAKTO 10,01 zł / szt 8,14 zł netto
Do ulubionych

Płyn do czyszczenia kuchni Eco Line Gold Drop

Płyn do czyszczenia kuchni Eco Line doskonale radzi sobie nawet z najtrudniejszymi zabrudzeniami. Skutecznie usuwa uporczywy tłuszcz i brud. Z jego pomocą utrzymamy w czystości zlewy, blaty kuchenne, fronty szafek, kafelki, kuchenki, okapy oraz inne urządzenia. W skrócie płyn do czyszczenia kuchni Eco Line Gold Drop sprawi, że nasza kuchnia będzie zawsze lśnić czystością. Bezpieczny, ekologiczny skład sprawia, że podczas sprzątania nie narażamy siebie, ani środowiska naturalnego na niekorzystne działanie szkodliwych czynników. Płyn dostępny jest w butelce o pojemności 750 ml. Posiada on wygodny w użyciu rozpylacz, który umożliwia odpowiednie dozowanie i rozprowadzenie preparatu.

Płyn kuchnia spray 750ml EcoLine Gold Drop
 • 15,09 zł / szt 12,27 zł netto
 • KLUB ATAKTO 14,49 zł / szt 11,78 zł netto
Do ulubionych

Płyn do mycia szyb Eco Line Gold Drop

Płyn do mycia szyb Eco Line Gold Drop ma w sobie 99% składników pochodzenia naturalnego. Jego wysoka jakość gwarantuje uzyskanie krystalicznie czystych, lśniących szyb bez smug i zacieków. Starannie dobrany skład sprawia, że ekologiczny płyn nadaje się do mycia szyb, luster oraz wszystkich pozostałych powierzchni szklanych. Doskonale usuwa z nich różnego rodzaju zabrudzenia, pozostawiając je błyszczące bez konieczności polerowania. Płyn do okien Eco Line Gold Drop występuje w butelce z rozpylaczem o pojemności 700 ml. Podczas mycia powierzchni szklanych uwalnia on delikatny zapach zielonej herbaty.

Płyn okna spray 750ml EcoLine Gold Drop
 • 14,38 zł / szt 11,69 zł netto
 • KLUB ATAKTO 13,80 zł / szt 11,22 zł netto
Do ulubionych

Płyn do czyszczenia łazienki Eco Line Gold Drop

Płyn do czyszczenia łazienki Eco Line Gold Drop dedykowany jest do mycia pomieszczeń i urządzeń sanitarnych. Skutecznie usuwa kamień, osady z mydła oraz inne zabrudzenia powstające w łazience. Świetnie sprawdza się podczas mycia umywalek, brodzików, kabin prysznicowych, wanien oraz armatury łazienkowej. Płyn wystarczy nanieść na powierzchnię odczekać 2 minuty, a następnie przetrzeć gąbką lub szmatką. Po umyciu należy spłukać powierzchnię wodą. Jego właściwości sprawiają, że zapobiega on ponownemu osadzaniu się brudu. Co ważne, płyn nadaje połysk, bez potrzeby polerowania, a dodatkowo pozostawia świeży i przyjemny zapach. Jego skład to aż 98% składników pochodzenia naturalnego. Płyn dostępny jest w butelce z rozpylaczem o pojemności 750 ml.

Płyn łazienka spray 750ml EcoLine Gold Drop
 • 16,45 zł / szt 13,37 zł netto
 • KLUB ATAKTO 15,79 zł / szt 12,84 zł netto
Do ulubionych

Płyn do WC Eco Line Gold Drop

Płyn do WC Eco Line Gold Drop to nieoceniona pomoc w czyszczeniu muszli klozetowych. Specjalna formuła świetnie radzi sobie z usuwaniem kamienia i brudu, jednocześnie zapobiegając jego ponownemu osadzaniu się. Doskonale odświeża, a także neutralizuje nieprzyjemne zapachy. pozostawiając przyjemną woń. Przy pomocy aplikatora, wystarczy nanieść płyn na czyszczoną powierzchnię i pozostawić na 5 minut. Po upływie wskazanego czasu muszlę należy przeczyścić szczotką. Po umyciu powierzchnię trzeba dokładnie spłukać wodą. Eco Line płyn do WC jest idealnym wyborem do utrzymania czystości w toalecie.

Płyn WC 1l EcoLine Gold Drop
 • 18,15 zł / szt 14,76 zł netto
 • KLUB ATAKTO 17,43 zł / szt 14,17 zł netto
Do ulubionych

Płyn uniwersalny Eco Line Gold Drop

Ekologiczny, biodegradowalny płyn o uniwersalnym zastosowaniu powinien znaleźć się w każdym domu. Doskonale sprawdza się on w myciu powierzchni drewnianych, ceramicznych, PCV, paneli ściennych paneli podłogowych oraz glazury. W jego składzie znajdziemy 98% składników pochodzenia naturalnego. Warto również wspomnieć, że płyn uniwersalny został przebadany dermatologicznie, nie uczula i jest w pełni bezpieczny dla naszej skóry. Jako jedyny z serii środków czyszczących Eco Line marki Gold Drop sprzedawany jest on w butelce o pojemności 1 L.

Płyn uniwersalny 1L EcoLine Gold Drop
 • 13,09 zł / szt 10,64 zł netto
 • KLUB ATAKTO 12,56 zł / szt 10,21 zł netto
Do ulubionych

Podsumowanie

Płyny z serii Eco Line pozwalają nam dbać o czystość w naszych domach z jednoczesnym poszanowaniem środowiska naturalnego. Formuły organicznych środków czystości opierają się na składnikach pochodzenia naturalnego, które poddawane są surowym kryteriom. Dzięki temu są one w pełni przyjazne dla otaczającej nas natury. Wybierając ekologiczne środki czystości Eco Line, inwestujemy w przyszłość naszej planety, eliminując toksyczne substancje z naszego środowiska.